Łukasz Szewczyk10.04.2020 (15:57)2 komentarze

Wspólna Wielkanoc z TVP. Koncert nadziei, rolnicy szukający żony, premiery filmowe

Światowa pandemia koronawirusa sprawiła, że tegoroczne Święta Wielkanocne większość polskich rodzin spędzi osobno, czasem niestety w samotności. Z myślą o nich Telewizja Polska przygotowała koncert, który połączy widzów zasiadających przy świątecznym śniadaniu i da im poczucie wspólnoty, przynosząc otuchę i dobrą energię polskich artystów, którzy wezmą udział w tym wyjątkowym koncercie..
Wspólna Wielkanoc z TVP. Koncert nadziei, rolnicy szukający żony, premiery filmowe
Wydarzeniem Wielkanocy w TVP będzie "Wielka Moc Wspólnych Świąt - Koncert Nadziei", który zaplanowano na niedzielę (12 kwietnia 2020 roku). W pierwszej części koncertu, który rozpocznie się o godz. 10:00 w TVP1, prowadzący będzie łączył się z popularnymi aktorami, muzykami, sportowcami, a także z widzami TVP, świętującymi w tym roku Wielkanoc z dala od bliskich. O tym, jak spędzają Święta Wielkanocne opowiedzą m.in.: Magda Steczkowska, Marek Piekarczyk, Staszek Karpiel-Bułecka, Ania Wyszkoni, Wojtek i Krystyna Cugowscy, Kasia Cichopek z mężem Marcinem Hakielem, Marieta Żukowska, Barbara Bursztynowicz, Katarzyna Glinka, Ada Fijał, Tomasz Wolny, Mariusz Czerkawski, Łukasz Nowicki z żoną, Tomasz Oświeciński z żoną i córką oraz Radek Liszewski z rodziną.
Kolejną część wydarzenia "Wielka Moc Wspólnych Świąt - Koncert Nadziei", po Mszy Świętej Zmartwychwstania Pańskiego i Błogosławieństwie Urbi et Orbi, w TVP1 o godz. 12:35. Gwiazdy polskiej estrady zaśpiewają znane piosenki o radości, miłości i nadziei. W Koncercie Nadziei wystąpią m.in.: Katarzyna Cerekwicka, Łukasz Zagrobelny, Anna Jurksztowicz, Halina Mlynkova, Rafał Brzozowski, Paweł Jasionowski, Lanberry, Joanna i Łukasz Lazer (Red Lips), Majka Jeżowska, Janusz Radek, Andrzej Krzywy i Kasia Stankiewicz. Artystom będzie towarzyszyć Urban Band pod dyr. Grzegorza Urbana.

Stacja pokażę też życzenia świąteczne, nadesłane przez widzów TVP do "Pytania na Śniadanie" oraz na [email protected]. W związku z panującą pandemią, koncert zrealizowany zostanie bez udziału publiczności oraz z zachowaniem wszelkich rygorystycznych zasad bezpieczeństwa i ostrożności.

Pozostałe pozycje TVP na Wielkanoc:

Wielki Piątek (10 kwietnia 2020 roku)
Wielki Piątek jest pamiątką męczeńskiej śmierci Zbawiciela Jezusa Chrystusa za grzechy. Ewangelicy uważają ten dzień za jeden z największych świąt chrześcijańskich. W dzień Wielkiego Piątku wierni wyciszają się, by właściwie przygotować się do Zmartwychwstania Chrystusa. W kościołach podczas nabożeństwa czytana jest Historia Męki i Śmierci. O godzinie 17.00 w TVP2 transmisja nabożeństwa wielkopiątkowego. Nabożeństwo poprowadzi proboszcz parafii ks. Michał Makula, kazanie wygłosi bp kościoła ks. Jerzy Samiec.

Z kolei w TVP1i TVP Polonia od godz. 20.50 transmisja Drogi Krzyżowej sprzed Bazyliki św. Piotra. Będzie to ósma Droga Krzyżowa pod przewodnictwem papieża Franciszka.

Natomiast w TVP Kultura premiera filmu "Milczenie" (godz. 20.15). Adaptacja powieści Shūsaku Endo z 2016 roku. Jedno z najbardziej osobistych dzieł Martina Scorsese. Japonia, XVII wiek, okres walk z chrześcijaństwem. Dwóch misjonarzy przybywa do Kraju Kwitnącej Wiśni, by odnaleźć swojego nauczyciela - niezwykle odważnego jezuitę, który oskarżany jest o porzucenie stanu kapłaństwa i zostanie buddyjskim mnichem. Historia kapłana okazuje się bardziej skomplikowana niż to się mogło wydawać. W rolach głównych: Liam Neeson, Andrew Garfield i Adam Driver.

Wielka Sobota (11 kwietnia 2020 roku)
W sobotę TVP1 poleca nowy odcinek teleturnieju "Jaka to melodia?' (godz. 17.25). Tym razem program dwiedzą specjalistki od ludowych, w tym także świątecznych tradycji. Panie z Koła Gospodyń Wielskich z Łowicza będą rywalizować z góralkami z Koła Gospodyń Wiejskich z KościeliskaMuzycznym zmaganiom towarzyszyć będą występy gwiazd: The Chance, Maryla Rodowicz, Brathanki, Akcent, Blue Cafe, a także Mazowsze. Prowadzenie Rafał Brzozowski

Filmowy wieczór w TVP1 upłynie przy premierze filmu "Niebo istnieje... naprawdę" (godz. 21.20). Film zrealizowany na podstawie bestsellerowej książki wydanej w 2010 r. o Coltonie Burpo (Connor Corum) - chłopcu, który podczas operacji znalazł się na granicy życia i śmierci. Rodzice (Kelly Reilly i Greg Kinnear) nie spodziewali się, że w ciągu następnych kilku miesięcy usłyszą piękną i wyjątkową opowieść o podróży chłopca do nieba i z powrotem. Czteroletni Colton oznajmił rodzicom, że opuścił swoje ciało podczas zabiegu, opisując, co jego rodzice robili, gdy on leżał na stole operacyjnym. Mówił o wizycie w niebie i przekazywał historie ludzi, z którymi spotkał się w zaświatach, a których nigdy wcześniej nie widział.

Z kolei w TVP Kultura premiera "Dziennika wiejskiego proboszcza" (godz. 16.45). Ekranizacja powieści Georgesa Bernanosa z 1951 roku w reżyserii francuskiego "malarza filmów" - Roberta Bressona. Młody ksiądz przybywa na wieś w północnej części Francji, aby objąć swoją pierwszą w życiu parafię. Mieszkańcy wsi nie darzą nowego proboszcza sympatią. Duszpasterz dzieli się swoim rozgoryczeniem i samotnością na łamach dziennika.

Wielkanocna Niedziela (12 kwietnia 2020 roku)
Pierwszy dzień świąt w TVP1 rozpocznie transmisja Mszy Świętej z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach (godz. 7.00). Kolejna propozycja na Wielkanoc to "Wielkanocna radość śpiewania z Arką Noego". Oprócz utworów wielkanocnych wykonanych przez Arkę, w programie pojawią się wypowiedzi św. Jana Pawła II oraz Prymasa Tysiąclecia. Usłyszymy też słowa znanych i lubianych piosenkarzy i aktorów o tym, czym dla nich jest Zmartwychwstanie. Będą to krótkie i osobiste wypowiedzi, zilustrowane wyrysowanymi na piasku scenkami.

Także w Niedzielę Wielkanocną z Placu Świętego Piotra w Watykanie transmitowana jest uroczysta Msza Święta Zmartwychwstania Pańskiego oraz błogosławieństwo Urbi et Orbi (godz. 10.55) wygłoszone przez Papieża Franciszka. Miliony chrześcijan przed telewizorami będą wspólnie przeżywać święto Zmartwychwstania Jezusa.

Premierowy wieczór rozpocznie kolejny odcinek drugiego sezonu serialu "Stulecie winnych" (godz. 20.20). Następnie TVP1 pokaże zerowy odcinek nowego sezonu reality-show "Rolnik szuka żony". Po raz siódmy miliony Polaków będą mogły śledzić losy kilku odważnych rolników. Ich marzenia o miłości i starania, by ją odnaleźć. To, jak poznają siebie samych. W czasie odcinka zerowego, poznamy mieszkańców wsi (płci obojga) poszukujących swoich drugich połówek. Każde z nich opowie krótko o sobie, swoich planach, marzeniach i oczekiwaniach wobec drugiej osoby. Te osoby, które wzbudzą największe zainteresowania i otrzymają najwięcej listów zobaczymy w kolejnej odsłonie programu już jesienią.

Następnie premiera filmu "Cudowny chłopak" (godz. 22.20). W domu państwa Pullmanów wszystko kręci się wokół 10-letniego Auggiego (Jacob Tremblay). Chłopiec urodził się z poważną wadą genetyczną, przez co wczesne dzieciństwo upłynęło mu pod znakiem nieustannych wizyt w szpitalach i na salach operacyjnych. Z powodu zdeformowanej twarzy bohater uczył się do tej pory pod okiem troskliwej mamy (Julia Roberts). Reżyser: Stephen Chbosky. Aktorzy: Julia Roberts, Owen Wilson, Jacob Trembley.

W TVP2 premiera filmu "Riwiera dla dwojga". Kate i Richard, choć rozwiedzeni, pozostają ze sobą w przyjaznych stosunkach. Na powrót jednoczy ich bankructwo funduszu emerytalnego, któremu przed laty powierzyli swoje oszczędności. Gdy okazuje się, że jego właściciel zafundował swojej narzeczonej warty 10 milionów dolarów diament, dawni małżonkowie postanawiają dostać się do jego luksusowej rezydencji na Lazurowym Wybrzeżu i ukraść drogocenny klejnot. Każde z nich myśli jednak o tym, jak przechytrzyć dawnego partnera.

Wśród filmowych propozycji TVP2 także "Gambit, czyli jak ograć króla" (godz. 21.55). Harry Deane, spokojny z natury kustosz imponującej kolekcji obrazów ekscentrycznego lorda Shabandara, ma już dość swego wyjątkowo wrednego szefa. Wymyśla więc szatański plan zemsty za doznane krzywdy: zamierza skłonić lorda do zakupu zaginionego bezcennego arcydzieła Moneta. Plan ten ma jednak dwa słabe punkty: po pierwsze arcydzieło jest bezwartościowym falsyfikatem; po drugie do jego realizacji niezbędna jest piękna kobieta, a tych kustosz nie zna zbyt wiele.

Z kolei w TVP Kultura Teatr Bolszoj i premiera "Coppelia" (godz. 11.10). Jedna z najstarszych komedii baletowych Léa Delibesa. Spektakl w wykonaniu zespołu Teatr Bolszoj w oryginalnej, dziewiętnastowiecznej choreografii, zrekonstruowanej przez Siergieja Wichariewa. Do małego miasteczka w Galicji przybywa tajemniczy wynalazca Coppelius. Zamieszkuje razem ze swoją piękną córką, która przesiaduje w oknie jego domu. W intrygującej dziewczynie zakochuje się Franz, który postanawia włamać się do domu i poznać piękną nieznajomą. Natomiast od godz. 14.45 koncert oratoryjny. Angielski dyrygent Sir Simon Rattle prowadzi orkiestrę Berliner Philharmoniker, Rundfunkchor Berlin oraz solistów (Elsa Dreisig, Mark Padmore, Florian Boesch) w brawurowym wykonaniu oratorium "Stworzenie świata" Josepha Haydna. Kompozytor pracował nad swym dziełem przez półtora roku w latach 1796-1798. Utwór składa się z trzech części. Pierwsza i druga opisują dzieło stworzenia wszechświata, zaś trzecie jest pochwałą Boga.

Dodatkowo w TVP Kultura nagrodzony sześcioma Oscarami i siedmioma Złotymi Globami komediodramat muzyczny z 2016 roku "La La Land" (godz. 20.20). Sebastian, pianista jazzowy, który postanawia założyć swój własny klub spotyka Mię - dziewczynę, która marzy o karierze aktorskiej w Hollywood. Na drodze w realizacji planów stanęła miłość i wielkie ambicje.

Lany Poniedziałek (13 kwietnia 2020 roku)
Drugi dzień świąt na antenie TVP1 rozpocznie transmisja Mszy Świętej z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach (godz. 7.00). Następnie transmisja Mszy Świętej z Jasnej Gróy (godz. 11.00) oraz Modlitwa Ojca Świętego (godz. 12.00) z wiernymi transmitowana z Watykanu.

Wieczorem kolejny, premierowy odcinek drugiego sezonu serialu "Stulecie winnych". Na ulicach Warszawy pozornie toczy się normalne życie, w "Stokrotce" nie brakuje klientów. Róża z córką cudem wydostają się z płonącego getta i znajdują schronienie w restauracji. Planowanie pomocy dla Róży jeszcze bardziej zbliża Anię i Michała. Śniegocki zabiera Idę do siebie, a Ania idzie z Różą, by ustalić z Kazimierzem przewóz obu do Brwinowa. Tarasiewicz odmawia pomocy. Ania zaczyna się z nim targować, cena jest wysoka. W rezultacie ustalają, że Ania przyprowadzi Idę, a on do tego czasu przygotuje furmankę. Róża zostaje sama z Kazimierzem.

Z kolei w TVP2 wielkanocne wydanie programu "Pytanie na śniadanie" (godz. 8.00). Następie (godz. 11.30) "Na szlaku Alleluja". Nadchodzi zima roku 1867. Senne zazwyczaj górnicze miasteczko Denver ogarnia wielkie poruszenie. Męską połowę miejscowej ludności przeraża wizja długich, zimnych wieczorów bez szklaneczki czegoś mocniejszego. Okazuje się, że zgromadzony w mieście zapas whisky może wystarczyć zaledwie na 10 dni.

W TVP Kultura premiera "Dydona i Eneasz" (godz. 12.35). Jest to jedna z najbardziej znanych oper epoki baroku, jakże jednak rzadko wystawianych na polskich scenach muzycznych. To historia miłosna Dydony - królowej Kartaginy i Eneasza - wodza trojańskiego. Tym razem dzieło Henry'ego Purcella w reżyserii Natalii Kozłowskiej, zabrzmiało w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii w warszawskich Łazienkach Królewskich. W rolach tytułowych wystąpili Olga Pasiecznik i Michał Janicki. Za kierownictwo muzyczne spektaklu odpowiada Krzysztof Garstka.

Dodatkowo w TVP Kultura premier filmu "Siostry". Jest to dokument z 2018 roku o klasztorze Benedyktynek - najstarszym żeńskim klasztorze w Polsce. Bohaterkami filmu są siostry Anuncjata i Benedykta, które opowiadają o swoim życiu za ponad 800-letnim klasztornym murem. Z kolei premierowy dokument "Duch Bauhausu" (godz. 22.25) przedstawia ponad stuletnią historię utopijnego projektu artystycznego - Bauhausu, szkoły założonej w Weimarze, która zapoczątkowała jeden z prądów niemieckiego modernizmu. Film opowiada także o współczesnych projektach społecznych, planistycznych i artystycznych, które czerpią inspiracje z tego projektu.

Przez całe święta w TVP2 "Święta z jajem". Stacja przygotowała to pięć 6-minutowych odcinków o najzabawniejszych i najbarwniejszych polskich tradycjach związanych ze Świętami Wielkanocnymi. W każdym odcinku znajdą się: felieton i rozmowa plus występ zespołu ludowego, przygotowywanie świątecznych dekoracji, prezentacja strojów, itp. Rozmawiają z etnografem, etnologiem, historykiem, etc. na temat przenikania kultur, anegdot, zabawnych zwyczajów i ciekawostek.

TVP VOD zaprasza na polskie nowości fabularne, serialowe hity BBC, archiwalne seriale i teatry TV, międzynarodowe produkcje filmowe, klasykę polskiego kina, a także transmisje mszy świętych z Jasnej Góry i Rzymu.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Rolnicy szukają zony premiera?
 0  
Rolnicy szukajacy zony dla konusa. Najwazniejsza czesc remowki w ten swiateczny czas za publiczne pieniadze.
 1