Łukasz Szewczyk11.04.2020 (12:16)26 komentarzy

Film o królu disco-polo. "Zenek" w TVP VOD

W ofercie platformy TVP VOD dostępny będzie film "Zenek". Jest to fabularna historia jednej z największych gwiazd muzyki disco polo, Zenona Martyniuka, chłopaka z podlaskiej wsi, który dzięki uporowi, ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeniom osiągnął niebywały sukces.
Oficjalny plakat filmu "Zenek"
Oficjalny plakat filmu "Zenek"
W tytułową rolę "Zenka" wcieliło się dwóch aktorów. Jakub Zając (młody Florian ze "Stulecia Winnych") zagrał piosenkarza z początków jego kariery w latach 80-tych. Krzysztof Czeczot ("80 milionów", "Dziewczyny ze Lwowa", "Pitbull") zagrał rolę Zenka dojrzałego, osiągającego spektakularne sukcesy na scenie disco polo.
- Skoczna muzyka, łatwa melodia, komunikatywny tekst. Martyniuk jest człowiekiem, który - jak sam mówi - całe życie chciał po prostu śpiewać i dawać ludziom radość, wytchnienie. Jego intencje są czyste, prawdziwe i to się po prostu czuje w jego muzyce - powiedział Krzysztof Czeczot, odtwórca roli Zenka.

W pozostałych rolach wystąpiła plejada znakomitych aktorów: Klara Bielawka (żona Danuta), Agnieszka Suchora i Roman Gancarczyk (rodzice Zenka), Jan Frycz (ojciec Danusi), Piotr Cyrwus, Magdalena Berus, Andrzej Andrzejewski oraz Karol Dziuba. Gościnnie towarzyszą im gwiazdy muzyki disco lat 80-tych: autor przeboju "Never ending story" - Limahl oraz John McInerney, wokalista grupy Bad Boys Blue.


- Mamy w scenariuszu świat Cyganów i gangsterów, obraz prowincji i wielkomiejskich cwaniaków. Są łóżka polowe z kopiowanymi po nocach kasetami, jest i koncert na kilkadziesiąt tysięcy widzów. Wszystko łączy posta głównego bohatera (...) Mam nadzieję, że będzie to film, który po latach może być przekonującym zapisem czasów, w których disco polo święciło triumfy - powiedział Jan Hryniak, reżyser filmu.

- To film o mojej miłości do muzyki, do żony, do fanów. Ogólnie film fajny, pokazujący klimaty lat 80, 90. Ten film trzeba zobaczyć - skomentował Zenon Martyniuk, muzyk, którego życiorys zainspirował powstanie filmu "Zenek".

Film od świątecznej niedzieli (12 kwietnia 2020 roku) obejrzeć będzie można w serwisie TVP VOD. Będzie to jedna z najświeższych premier filmowych udostępnionych w serwisie TVP VOD już dwa miesiące po premierze kinowej.

Komentarze (1 - 10 z 26)

Kinowy przebój.
Mhm.
 3  
Pan Daniel Martyniuk na pewno obejrzy w areszcie
 27  
Disco Polo i dobra muzyka to dopiero paradoks.
Jeśli brakuje Wam takiej muzyki to jest ze 20 stacji telewizyjnych non-stop disco polo zaczynając od VOXfm
Osobiście wolałbym nawet tą muzykę w TVP zamiast propagandy pis.
Kolejny paradoks ! :O
 10  
Teraz jak widać sz KOD niki szaleją i hejtują w internecie.TylKO PO co?
 18  
nawet za darmo nie obejrze.... szkoda czasu na ta szmire
 12  
Jeden jest tylko Pan, który ukochał nas.
Jeden jest tylko Pan, nazywa się Jarosław.
 17  
Aja Bende oglondal bo lubię Zenka
 12  
Wiecie, że film sam w sobie nie jest zły jak warsztatowe moje oko mówi. A to, że traktuje o Zenku to już inna sprawa.
 11  
sZKODA JEDYNIE ŻE NIE JEST BEZPŁATNY......
 11  
Modlitwa o nie ogladanie Zenka

Nie bedziesz mial bogiw cudzych przede mna konusem

Prosze powtorzyc 10x.
Grzesznicy ktorzy film ogladali, powtarzaja 100x
 6