Łukasz Szewczyk15.04.2020 (13:51)brak komentarzy

WP Radio już nadaje w Open FM

Internetowe radio Open FM uruchomiło nowy kanał. WP Radio to połączenie muzyki i informacji przygotowywanych wspólnie przez redakcje Wirtualnej Polski i Open FM.
WP Radio to pierwszy kanał w ofercie Open FM, który łączy informacje i muzykę. Słuchacze mają do dyspozycji na bieżąco aktualizowane wiadomości serwisów Wirtualnej Polski, takich jak money.pl, WP Tech, WP SportoweFakty czy WP abcZdrowie. Za playlistę muzyczną w formacie Hot AC odpowiada redakcja Open FM.
- Rosnąca potrzeba treści informacyjnych wśród użytkowników radia online była impulsem do powstania stacji. WP Radio to dobry przykład autentycznej synergii między dwoma obszarami Wirtualnej Polski: publishingu i serwisu radiowego. Formuła nowej stacji spodobała się naszym słuchaczom, minęło zaledwie kilka dni od startu, a już widzimy, że jest ich coraz więcej - mówi Kuba Ambrożewski, product owner w obszarze Open FM.

- Kanał jest aktualizowany codziennie zarówno od strony treści informacyjnych, jak i bazy muzycznej. Chcemy dostarczać merytorycznej i praktycznej wiedzy m.in. w tematyce związanej z pandemią koronawirusa. W dłuższej perspektywie planujemy, by na antenie stacji zagościły także treści innego rodzaju - dodaje Kuba Jonczyk, head of content Open FM.