Łukasz Szewczyk17.04.2020 (12:11)brak komentarzy

Więcej wirtualnych rozgrywek w Motowizji

Wprawdzie samochody wyścigowe stoją w zamkniętych garażach, ale ich kierowcy wciąż rywalizują. Na antenie Motowizji zadebiutują kolejne wirtualne serie wyścigowe, organizowane przez czołowe mistrzostwa - BP Supercars All Stars Eseries oraz Esports WTCR.
BP Supercars All Stars Eseries
W BP Supercars All Stars Eseries biorą udział wszyscy kierowcy Virgin Australia Supercars Championship. Rywalizacja odbywa się na platformie iRacing, co umożliwiło ułożenie wyjątkowego kalendarza, w którym znalazły się tylko trzy australijskie tory (Philip Island, Bathurst oraz nieistniejący już Oran Park). Oprócz nich doszły kultowe europejskie i amerykańskie tory typu Monza, Silverstone, Spa, Road Atlanta czy Daytona International Series. Australijskie wirtualne mistrzostwa bardzo szybko okazały się sukcesem, a w jednej z rund gościnny udział wziął jeden z najlepszych obecnie kierowców Formuły 1, znany miłośnik simracingu, Max Verstappen.
Motowizja pokaże retransmisję dwóch pierwszych rund BP Supercars All Stars Eseries (20 kwietnia o godz. 17.00). Trzecia runda (22 kwietnia o godz. 11.00), na legendarnym Mount Panorama Circuit w Bathurst, będzie transmitowana na żywo.

W Motowizji pojawią się także relacje z Esports WTCR. Serię tę wyróżnia przede wszystkim fakt, że "prawdziwi" kierowcy wyścigowi są tylko dodatkiem - większość stawki stanowią simracerzy, którzy kwalifikują się do udziału w zawodach na platformie RaceRoom Racing Experience. Esports WTCR jest też szczególnie ważny dla polskich fanów simracingu. W pierwszej rundzie na Hungaroringu wzięli udział trzej zawodnicy z Polski - Jakub Brzeziński i Nikodem Wiśniewski (Williams Esports) oraz Tomasz Mironowicz (SRC Racing Team). Trójka ta to jedni z najlepszych simracerów na RaceRoom na świecie. Emisja 19 kwietnia o godz. 12.30 i 26 kwietnia o godz. 13.30.

Po tygodniowej przerwie na antenę Motowizji powrócą także wirtualne wyścigi NASCAR. Kolejne zawody w ramach eNASCAR iRacing Pro Invitational Series odbędą się w najbliższą niedzielę (19 kwietnia o godz. 19.00) na Richmond Raceway.

- Kolejne serie wyścigowe dostrzegły niezwykłą szansę, jaką daje simracing. Ich kierowcy mogą wciąż ze sobą rywalizować siedząc w zaciszu swoich domów, a fani cieszyć się wyścigami, które co prawda są wirtualne, ale emocje w nich potrafią być większe niż w tych "realnych". Motowizja ma obecnie bardzo szeroką ofertę dotyczącą simracingu z polską ligą simracingową Republic of Simracers na platformie iRacing na czele. To wyjątkowy moment dla całej tej dyscypliny i wierzymy, że simracing czekają złote lata - komentuje Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.