Łukasz Szewczyk20.04.2020 (14:43)2 komentarze

Koronawirus zmienia "Lato z Radiem". Wirtualne koncerty i podróże po Polsce

Tegoroczne "Lato z Radiem" na antenie radiowej Jedynki na będzie rodzinne, pozytywne, tętniące życiem i muzyką, będą koncerty i spotkania na żywo z artystami i słuchaczami
Lato z Radiem Festival
- To będą wyjątkowe wakacje w życiu większości polskich rodzin - mówi Agnieszka Kamińska, prezes i redaktor naczelna Polskiego Radia. - Wiemy, że pokolenia Polaków nie wyobrażają sobie wakacji bez kultowej "Polki Dziadek" niejako obwieszczającej początek lata, bez popularnej audycji Lato z Radiem oraz towarzyszących jej koncertów plenerowych. Mogę zapewnić, że będą bardzo zadowoleni. Przygotowujemy wiele atrakcyjnych propozycji antenowych, wierząc, że lato 2020 Polacy spędzą z Polskim Radiem.
Co tydzień w czasie wakacji na antenie Jedynki, stronie latozradiem.pl i w social mediach z kameralnego Studia im. W. Szpilmana w siedzibie Polskiego Radia transmitowane będą koncerty popularnych polskich artystów. - Jestem przekonany, że zaproszone gwiazdy w internecie zgromadzą wielką publiczność, a nasi słuchacze szybko docenią tę nową formułę muzycznych spotkań - mówi Marcin Kusy, dyrektor i szef muzyczny Programu 1 Polskiego Radia. -Szczegóły ogłosimy w połowie czerwca - zapowiada. Koncertom towarzyszyć będą spotkania z artystami transmitowane zarówno na antenie Jedynki, jak i w internecie. Dzięki multimedialnej obsłudze wydarzeń, będzie można - jak podczas spotkań na żywo - zadawać pytania ulubionym artystom. Jedynka zapowiada wiele muzycznych wzruszeń i zaskoczeń, ale także wspomnień z przebogatej historii "Lata z Radiem".

Dziennikarze Jedynki w ramach akcji Polskiego Radia #JesteśmyzWami! zaplanowali w codziennych audycjach "Lata z Radiem" (godz. 9.00-12.00) relacje na żywo z najciekawszych turystycznie, historycznie i kulturowo miejsc w całej Polsce, spotkania z cenionymi i lubianymi postaciami, z osobami w szczególny sposób angażującymi się w życie lokalnych społeczności, przedstawią fascynujące losy cichych bohaterów zmieniających rzeczywistość wokół siebie. Prowadzący "Lato z Radiem" zaproszą słuchaczy do polecania pięknych miejsc w naszym kraju i opowiadania o nich nie tylko na antenie, ale także poprzez przesyłanie zdjęć i filmików, które prezentowane będą w internecie. Relacje z wyjazdów ekipy Jedynki do niektórych z nich także można będzie śledzić na stronie latozradiem.pl oraz w mediach społecznościowych. - Będziemy pokazywać piękno Polski i Polaków we wszystkich możliwych aspektachh - zapowiada Roman Czejarek, jeden ze współtwórców "Lata z Radiem". - Czasem będzie to cud natury, perełka architektoniczna lub ciekawa trasa do pieszej wyprawy z dziećmi, innym razem gościć będziemy w domach, regionalnych restauracjach czy u producentów naturalnej żywności. Będziemy rozmawiać z wartościowymi ludźmi, dla których rzetelna praca i wiedza ważniejsze są niż chwilowy rozgłos - dodaje.

Jedynka zaproponuje także interaktywne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. W ubiegłym roku we wszystkich miastach, gdzie gościł Festiwal Lata z Radiem, najmłodsi pokochali ćwiczenia i zawody sportowe prowadzone na świeżym powietrzu przez prowadzącą w Jedynce audycję "Gimnastyka poranna" Aleksandrę Żelazo. W czasie nadchodzących wakacji dzieci mogą liczyć na bicie rekordów w kolejnych konkurencjach i inne ciekawe propozycje zabaw sportowych - proponowanych jednak za pośrednictwem internetu.

Dzięki stałemu rozwojowi możliwości multimedialnych Polskiego Radia, możliwe będzie łączenie się z grupami słuchaczy, organizowanie "wspólnego oglądania", zapraszanie do niego znajomych - czyli to, co dla "Lata z Radiem" najważniejsze: budowanie poczucia wspólnoty, promowanie rodzinnego spędzania czasu, doskonała rozrywka przy najlepszej polskiej muzyce.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Super audycja, fajnie że Lato z radiem potrafi odnaleźć się w nowej rzeczywistości W zeszłym roku było super ale w 2018 słabo.
 1  
No tak, super, ostatni raz Lata z Radiem słuchałem trochę gdzieś w 1982 roku. Nie czuje dalszej potrzeby.
 1