Łukasz Szewczyk22.04.2020 (11:27)brak komentarzy

Specjalny cykl dokumentalny z okazji Dnia Ziemi na antenie Planete+

Światowy Dzień Ziemi to doskonały moment aby na chwilę się zatrzymać i dostrzec, jak niesamowitym miejscem jest nasza planeta. Co raz częściej zauważamy jak ważne jest to, co robimy i jak duży ma to wpływ na losy miejsca w którym żyjemy. Warto o tym pamiętać i 22 kwietnia spędzić wieczór z Planete+ podziwiając jedyny w swoim rodzaju świat roślin i zwierząt w cyklu Cuda naszej planety.
Specjalny cykl dokumentalny z okazji Dnia Ziemi na antenie Planete+
Pierwszy dzień Ziemi obchodziliśmy 22 kwietnia 1970 roku, w tym roku świętujemy go już po raz pięćdziesiąty. W związku z tym ramach specjalnej ramówki widzowie Planete+ będą mogli zobaczyć dwa cykle.
Cuda naszej planety: jedyny w swoim rodzaju świat roślin i zwierząt w serii pasjonujących produkcji dokumentalnych. A w nim następujące pozycje:

"Czy uratujemy Wielką Rafę?" (22 kwietnia, godz. 20.00 w Planete+)
Czy uda się uratować umierającą australijską Wielką Rafę Koralową? Wielki organizm, liczący 8 tysięcy lat kontra globalne ocieplenie i zanieczyszczenie. A między nimi grupa naukowców starająca się ocalić ten wielki morski organizm.

"Lengguru - nieznany masyw Nowej Gwinei" (22 kwietnia, godz. 21.00 w Planete+)
Gdzie celem najważniejszej ekspedycji naukowej, jaką kiedykolwiek przeprowadzono w Papui, jest odkrycie zaginionego świata - ekosystemu odizolowanego od milionów lat.

"Terra" (22 kwietnia, godz. 22.00 w Planete+)
Yann Arthus-Bertrand i jego nowy dokument o planecie Ziemia, i to niekoniecznie z lotu ptaka. Ewolucja żywych organizmów, niesamowita bioróżnorodność, naturalna równowaga, a w tym wszystkim człowiek, który dostrzega to piękno i jednocześnie kompletnie je niszczy. A jako narratorka opowiada o tym raju utraconym sama Vanessa Paradis.

W nocy widzowie mogą popatrzeć w przyszłość. Gdzie zobaczą, że weganizm i alternatywna energia mogą być siłą napędową globu:

"Koniec z mięsem" (22/23 kwietnia, godz. 24.00 w Planete+)
Mimo jednoznacznych wyników badań stwierdzających szkodliwość mięsa zarówno dla organizmów ludzkich, jak i dla globalnej gospodarki, przemysł mięsny przeżywa niespotykany boom. Reżyser Marc Pieschel wyrusza w podróż po świecie, by zbadać, jakie są perspektywy ruchu wegańskiego i jakie mogą mieć one skutki dla człowieka i planety.

"Niebieska energia - nieznana moc soli" (22/23 kwietnia, godz. 20.00 w Planete+)
Celem najważniejszej ekspedycji naukowej, jaką kiedykolwiek przeprowadzono w Papui, jest odkrycie zaginionego świata - ekosystemu odizolowanego od milionów lat.