Łukasz Szewczyk22.04.2020 (11:55)brak komentarzy

Leszek Kozioł odchodzi z Grupy ZPR Media

Leszek Kozioł, wiceprezes zarządu TIME, prezes zarządu Radia Eska, prezes zarządu Porozumienia Radiowego Plus, rozstaje się z firmą. Decyzje, kto przejmie jego obowiązki w poszczególnych zarządach, zostaną ogłoszone w najbliższym czasie.
Grupa ZPR Media
- Kończy się najdłuższy etap w mojej karierze zawodowej. Etap, w którym wraz ze wspaniałym Zespołem mogłem realizować pasję mojego życia - Radio. Wspólnie stworzyliśmy pod marką ESKA największą sieć rozgłośni lokalnych w Polsce, rozwinęliśmy projekty radiowe: VOX FM, WAWA, Eska ROCK i Radio Plus. Nauczyliśmy się skutecznie konkurować ze stacjami ogólnopolskimi. Jestem dumny z efektów naszej pracy i bardzo dziękuję wszystkich, z którymi przez te lata współpracowałem. W najbliższym czasie zamierzam skupić się na rozwoju Radia Wielkopolska oraz innych projektach pozamedialnych, które prowadzę - mówi Leszek Kozioł.
- Dziękuję bardzo Leszkowi Koziołowi za ćwierć wieku wspólnej pracy. Bardzo wysoko cenię jego profesjonalizm, wiedzę i głęboką znajomość rynku radiowego i medialnego. Mam nadzieję, że będziemy współpracować nadal na innych zasadach, o czym obecnie rozmawiamy. Życzę mu sukcesów i powodzenia w realizacji kolejnych zawodowych projektów - mówi Zbigniew Benbenek, przewodniczący rady nadzorczej spółki TIME SA.

Leszek Kozioł jest związany z mediami od 1993 roku. Był współzałożycielem pierwszej prywatnej poznańskiej telewizji TV "ES" oraz członkiem zarządu i dyrektorem Radia "S", pierwszego komercyjnego radia w Poznaniu. W 2004r. został prezesem Radia ESKA, natomiast w 2000r. - wiceprezesem TIME SA. Stworzył koncepcję i strategię Grupy Radiowej Time oraz zbudował system zarządzania strukturami sieciowymi - zarówno programowo, jak i organizacyjnie. Jest autorem koncepcji współpracy Radia ESKA z niezależnymi stacjami lokalnymi w oparciu o umowy franczyzowe. Pod jego kierownictwem Radio ESKA stało się największą siecią stacji lokalnych w Polsce.