Łukasz Szewczyk22.04.2020 (11:56)brak komentarzy

"Perry Mason". Nowy serial HBO z Matthew Rhysem w roli głównej. Premiera w HBO GO (wideo)

"Perry Mason" to historia oparta na postaci legendarnego adwokata z powieści autorstwa Erle'a Stanleya Gardnera. Jednym z producentów serialu jest Robert Downey Jr.
Matthew Rhys jako Perry Mason
Rok 1931, Los Angeles. Kiedy reszta kraju zmaga się z Wielkim Kryzysem, to miasto kwitnie. Ropa naftowa, Igrzyska Olimpijskie, filmy dźwiękowe - jest wszystko! Ale doszło też do porwania, w którym coś poszło nie tak i to bardzo. Serial śledzi losy legendarnego już w kanonie amerykańskiej beletrystyki adwokata, obrońcy w sprawach karnych - Perry'ego Masona, bohatera serii powieści autorstwa Erle'a Stanleya Gardnera. Gdy największa sprawa dekady z impetem wkracza w jego życie, konsekwencja w nieustannym dążeniu do prawdy prowadzi Masona nie tylko do ujawnienia tajemnic miasta, ale i być może na drogę odkupienia dla siebie samego.
W serialu występują: dwukrotnie nominowany do Złotego Globu i wyróżniony nagrodą Emmy Matthew Rhys, dwukrotnie nominowany do Oscara i nagrodzony sześcioma statuetkami Emmy John Lithgow, nominowana do Złotego Globu Tatiana Maslany, Juliet Rylance, Chris Chalk, Shea Whigham, nominowany do Emmy Stephen Root, Gayle Rankin, Nate Corddry, Veronica Falcon, Jefferson Mays, wyróżniona Złotym Globem i trzykrotnie nominowana do Emmy Lili Taylor, Andrew Howard, Eric Lange oraz Robert Patrick.

Obowiązki producentów wykonawczych pełnili (w kolejności alfabetycznej): Amanda Burrell, Robert Downey Jr., Susan Downey, Ron Fitzgerald, Joe Horacek, Rolin Jones i Timothy Van Patten, który jest także reżyserem serialu. Producentem wykonawczym była Aida Rodgers. Rolę producenta pełnił także Matthew Rhys. Twórcami serialu są Rolin Jones i Ron Fitzgerald, produkcja powstała na podstawie postaci stworzonych przez Erle'a Stanleya GardneraPremiera serialu "Perry Mason" odbędzie się 22 czerwca 2020 roku na platformie HBO GO.