Łukasz Szewczyk22.04.2020 (16:40)brak komentarzy

Serial "Kierunek: Noc" od maja w Netflixie. Polak w jednej z głównych ról (wideo)

Od maja 2020 roku w ofercie Netflix dostępny będzie serial "Kierunek: Noc". Jest to historia inspirowana książką Starość Aksolotla autorstwa Jacka Dukaja, który to wraz z Tomkiem Bagińskim jest także producentem wykonawczym serialu. W serialu zobaczymy między innymi Ksawerego Szlenkiera, który wcieli się w postać Jakuba.
Serial "Kierunek: Noc" od maja w Netflixie. Polak w jednej z głównych ról (wideo)
Historię rozpoczyna katastrofalne w skutkach zjawisko słoneczne, które sprawia, że gwiazda zaczyna niszczyć wszystko na swojej drodze. Akcja toczy się wokół pasażerów i członków załogi nocnego lotu z Brukseli, którzy postanawiają obrać kurs na zachód, aby szukać schronienia w mroku. Na pokładzie samolotu o przeżycie walczą bogaci i biedni, młodzi i starzy, cywile i wojskowi pochodzący z różnych środowisk i mówiący różnymi językami. Wszystkich ich łączy jedno: wola przetrwania końca świata - za wszelką cenę.
Za reżyserię serialu odpowiada belgijski duet Inti Calfat i Dirk Verheye. Za produkcję odpowiada belgijska wytwórnia Entre Chien et Loop. Twórcą i scenarzystą tej sześcioodcinkowej serii jest Jason George, który pełni też funkcję showrunnera i producenta wykonawczego. Producentami wykonawczymi są Tomek Bagiński oraz Jacek Dukaj.

W serialu wystąpi międzynarodowa obsada z Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Polski, Rosji oraz Turcji. W skład obsady wchodzą m.in.: Ksawery Szlenkier, Pauline Etienne, Laurent Capelluto, Nabil Mallat, Stéfano Cassetti, Jan Bijvoet, Astrid Whettnall, Vincent Londez, Regina Bikkinina, Alba Gaïa Bellugi, Babetida Sadjo i Mehmet Kurtulus.


Premiera serialu "Kierunek: Noc" 1 maja 2020 roku na platformie Netflix.