Łukasz Szewczyk24.04.2020 (13:33)brak komentarzy

Kino TV rusza z akcją wsparcia dla kin studyjnych i lokalnych. Zarezerwuj bezpłatny seans!

Kanał telewizyjny Kino TV zwraca uwagę na trudną sytuację branży kinowej i wspólnie z widzami postanawia wesprzeć kina studyjne i lokalne w tym wymagającym czasie. W ramach akcji #pomagamzKinoTV stacja uruchamia dedykowaną stronę internetową umożliwiającą bezpłatną rezerwację symbolicznych biletów na domowe seanse "Filmów Twojego życia" na Kino TV.
#pomagamzKinoTV - ratujmy kina studyjne
W wyniku zamknięcia instytucji kultury z powodu zagrożenia epidemiologicznego, wiele małych kin, studyjnych i lokalnych, stanęło w obliczu ogromnego kryzysu. Wiadomo już, że plan stopniowego odmrażania gospodarki przewiduje ponowne otwarcie kin na ostatnim, czwartym etapie. Bez pomocy z zewnątrz część z nich może nie dotrwać do tego czasu. Dlatego teraz, bardziej niż zwykle, kameralne kina, takie jak m.in. warszawskie Kino Amondo, krakowska Agrafka, poznańskie Rialto czy Charlie w Łodzi, potrzebują wsparcia.
- Kina istnieją dla widzów, ale też dzięki widzom - mówi prezes Stowarzyszenia Kin Studyjnych, Marlena Gabryszewska. - Sytuacja, z którą przyszło nam się mierzyć jest naprawdę poważna. Wierzymy jednak, że tak, jak miłośnicy sztuki filmowej mogą liczyć na niezawodne repertuary naszych kin, tak my możemy liczyć na wsparcie fanów srebrnego ekranu. Mając na uwadze perspektywę zapowiadanych kolejnych miesięcy kwarantanny, abyśmy mogli wrócić i wciąż cieszyć naszych widzów, potrzebne jest każde wsparcie

Jak tłumaczy Marlena Gabryszewska, aż 30% kin należących do Stowarzyszenia Kin Studyjnych to kina prywatne, które nie korzystają z dotacji miejskich czy rządowych na bieżące funkcjonowanie. Podstawą ich działalności wciąż pozostają wpływy z grania regularnego repertuaru, co w obecnej sytuacji stało się po prostu niemożliwe

Z inicjatywą wsparcia tych instytucji wychodzi Kino TV - kanał filmowy prezentujący kultowe tytuły. Solidaryzując się z branżą kinową, stacja rusza z akcją #pomagamzKinoTV.

- Gdyby nie kina, nie moglibyśmy cieszyć się tak bogatym dziedzictwem filmowym, które obecnie dostarcza nam rozrywki w domowych warunkach - mówi Agata Papis-Maniecka, dyrektor marketingu Kino Polska TV SA, w portfolio którego znajduje się kanał Kino TV - - Wierzymy, że widzowie kinowi zasiadają również przed ekranami Kino TV i chcemy wyjść do nich z propozycją rozwiązania problemu, który jest bliski sercu każdego kinomaniaka - dodaje.

W ramach akcji #pomagamzKinoTV na stronie pomagam.kinotv.pl można zarezerwować bezpłatny bilet na domowy seans "Filmów Twojego życia" na Kino TV. W proponowanym repertuarze znajdziemy hitowe produkcje, które znamy i kochamy. Za wygenerowane w akcji bilety, Kino TV przekaże po 1 zł na rzecz Stowarzyszenia Kin Studyjnych. Zebrana w ramach akcji #pomagamzKinoTV suma zostanie przekazana na rzecz Stowarzyszenia Kin Studyjnych.