Łukasz Szewczyk24.04.2020 (14:56)8 komentarzy

Nowy serial Roberta Górskiego w Telewizji WP. "Państwo z kartonu"

Telewizja WP premierowo pokaże "Państwo z kartonu", nowy serial Roberta Górskiego. Pierwszy odcinek już w najbliższą niedzielę 26 kwietnia 2020 roku. Serial w całości nakręcony jest smartfonem, w pierwszym sezonie zaplanowano 12 odcinków.
Serial "Państwo z kartonu" w Telewizji WP
W "Państwie z kartonu" ukryta w izolacji rodzina, czyli Robert Górski i Monika Sobień- Górska wraz z dzieckiem, muszą sprostać nie tylko zagrożeniu epidemią, ale też przyziemnym problemom. To m.in. plaga szerszeni, brak prądu, a nawet nadmiar obejrzanych seriali. Nie zabraknie również polityki, głównie politycznych sporów w Warszawie widzianych z perspektywy prowincji.
- Czasy są niezwykle, dlatego format i sposób realizacji są nietypowe. Serial tworzymy razem z żoną. Bez kamer, mikrofonów, charakteryzacji i bez reflektorów, które normalnie stoją naokoło. Ot, chałupniczo, ku pokrzepieniu serc. Serial będzie skromniejszy od "Ucha Prezesa", siłą rzeczy bardziej kameralny. Będzie o tym, jak nie zwariować albo zrobić to w sposób kontrolowany. Jak uratować człowieczeństwo i resztkę oszczędności - opisuje Robert Górski.

- Po sukcesie "Ucha Prezesa", które jako pierwsi emitowaliśmy w telewizji, z przyjemnością kontynuujemy współpracę z jednym z najpopularniejszych satyryków w Polsce. Nowy format uzupełnia naszą ramówkę w części rozrywkowej i jako pierwszy na rynku telewizyjnym z przymrużeniem oka mierzy się z izolacją Polaków w czasie pandemii. Niespodzianką dla widzów jest na pewno rola Moniki Sobień-Górskiej, która w tych nietypowych okolicznościach debiutuje na ekranie - mówi Jagna Wiszniewska, dyrektor zarządzająca Telewizji WP.

Serial nagrywany jest smartfonem bez reżysera i scenografii. Teksty napisał Robert Górski, za muzykę i montaż odpowiada Michał Piastowicz. Pierwszy sezon będzie miał 12 odcinków. Premiera pierwszego odcinka serialu "Państwo z kartonu" w niedzielę, 26 kwietnia, o godzinie 21:50 na antenie Telewizji WP.

Telewizja WP dostępna jest w ramach bezpłatnej telewizji naziemnej, na platformach Canal+ (kanał 73) i Cyfrowy Polsat (kanał 104) oraz w sieciach kablowych m.in.: Vectra (114), Netia (29), Orange (35), Multimedia (38), UPC (158/116), Inea (28), Toya (25) oraz w WP Pilot.

Komentarze (1 - 8 z 8)

I tego trzeba teraz w telewizji !!!!!
a kto takich treści nie zrozumie( wyznawcy pewnej paryji) to proszę o nie udzielanie się w temacie.
 8  
Kiedyś to było zabawne, ale teraz to można powiedzieć o twórcy że jest człowiekiem z betonu
 2  
Z kartonu to jest ta cała jego "twórczość".
 16  
dobra twórczość Roberta pokazująca realia a nie sztucznosć i zakłamanie jakimi częstuje mnie kaczkaTV . kiedy ucho prezesa i państwo z kartonu zobaczymy w programie drugim ??
 7  
Górski daj se pan spokój, wszystko na jedno kopyto...
 1  
Górski daj se pan spokój, wszystko na jedno kopyto...
Dał byś sobie już spokój, komentarze na jedno kopyto wstawiasz
 5  
Nic nowego co pozwoliłoby się uśmiać.
 5  
Oglądałem wczoraj pierwszy odcinek (g. 21.50). Rozmowy z żoną oraz 1 rozmowa z niby-tatą (tak jak w kabarecie KMN). Pojedyncze wypowiadane kwestie nawet śmieszne, ale całość już nie. Około 80 - 90 % dialogów w ogóle nie przypomina rasowego pazura Robera Górskiego. Pisał to wszystko z żoną chyba z nudów.
 4