Łukasz Szewczyk24.04.2020 (17:15)7 komentarzy

TVP Kultura uruchamia specjalny kanał internetowy "TVP Kultura 15 lat"

Z okazji 15. urodzin TVP Kultura zaprasza do oglądania najciekawszych programów w specjalnie uruchomionym kanale streamingowym. Jest to zapowiedź stałego kanału online, nad którego uruchomieniem pracują zespoły Ośrodka Kanałów i Serwisów Internetowych TVP i TVP Kultura.
15 lat TVP Kultrua
Kanał "TVP Kultura 15 lat"będzie dostępny w portalu TVP VOD w piątek (24 kwietnia) od godz. 17:00 do niedzieli (26 kwietnia 2020 roku) wyłącznie na terytorium Polski. W tym czasie na komputerach oraz urządzeniach przenośnych widzowie mogą oglądać premiery filmowe, muzyczne i teatralne oraz specjalnie przygotowane programy z okazji 15. urodzin stacji.
TVP Kultura w swej internetowej odsłonie zaprosi m.in. na nagrodzone Oscarem "Wielkie piękno" w reżyserii Paolo Sorrentino, pierwszy emitowany przez TVP Kultura film "Postrzyżyny", film po rekonstrukcji "Hydrozagadka" Janusza Kondratowicza oraz koncerty z muzyką Arvo Parta i Francesco Tristano, zarejestrowane podczas festiwalu EUFONIE. Stacja pokaże również opery "Orfeusz i Eurydyka" Christopha Willibalda Glucka w reżyserii Magdaleny Piekorz i "Halkę" Stanisława Moniuszki w reżyserii Mariusza Trelińskiego, "Balet o kawie" i wyjątkową taneczną Scenę Klasyczną z BBoyami.

Pojawią się urodzinowe reportaże i cykle dokumentalne, w tym pierwszy odcinek nowego programu "Z przytupem" poświęconego polskim tańcom tradycyjnym i premierowy cykl "Opera. OK!" z Warszawskiej Opery Kameralnej. Jubileusz to także doskonała okazja do retrospekcji. Antena przypomni archiwalne wydania najpopularniejszych własnych produkcji, m.in. odcinek programu "Rozmowy istotne" z Januszem Gajosem, czy pierwsze wydania "Informacji Kulturalnych", "Studia Kultura-Rozmowy" i "Trzeciego Punktu Widzenia".

Komentarze (1 - 7 z 7)

Nikt nawet nie skomentował tego jakże ważnego newsa... Widać, że ten kanał nikogo już nie obchodzi. Dla ludzi liczą się w TV tylko tańce z gwiazdami i disco polo. Smutne.
 12  
Kiedyś przed przejęciem TVP przez PIS były ciekawe filmy także te odważne kontrowersyjne m.in. o ten lgbt A teraz są albo stare odgrzewane kotlety albo boguojczyzniane
Arkadiusz Pieńkowski 26.04.2020 (2:47:28)
 2  
Smutno komentować upadek tego kanału, który - jak reszta rządowych programów - został bezwzględnie podporządkowany ideologii rządzącej partii. Z kulturą ma on niewiele już wspólnego.
Zresztą to nie dziwi. Zaplecze intelektualne rządzących jest wyjątkowo, krótką ławeczką.
Co najwyżej tyle, co muzyka z disco polo :D :D :D
 0  
Polityczni trolle (jak ci dwaj powyżej) nawet w apolitycznym kanale poświęconym kulturze dopatrzyli się ideologii rządzącej partii. To już chyba jest jakaś chora obsesja.

Kiedy otwierają lodówkę, pewnie tam też widzą partię rządzącą...
 0  
TVP Kultura to jest bardzo dobry kanał. Oczywiście nie dla wszystkich. Jest to kanał z założenia niszowy, elitarny, dla pewnej wymagającej elity intelektualistów.

Jeżeli ktoś jest lewakiem, to wiadomo - będzie mu brakowało na tym kanale filmów o LGBT, ateistach i innych dziwactwach. Ale jeżeli ktoś ma zdrowe poglądy i wyznaje wartości konserwatywne, wówczas, znajdzie sporo ciekawego w ofercie TVP Kultura. Wszak jest to kanał wybitnie misyjny!

Są gusta i bezguścia, lewacy mają raczej to drugie...

Tyle na temat!
 2  
Z tobą, tati, w ogóle nie zamierzam polemizować! Nie jesteś wart, by poświęcać ci czas. Podszywaj się pod johny'ego, bo tylko na to cię stać.

Bez szanowania i bez odbioru!
Kończę pisanie pod tyn artykułem i więcej do niego nie zajrzę!
KURTYNA!
 3  


Bez szanowania
Tego nie musiałaś transwestytko radomska PiSać:D
Program #pogarda+ to u was podstawa!!!


buhahahahahahahahahahahahahahahaha!!!
 4