Łukasz Szewczyk29.04.2020 (9:34)2 komentarze

Ringier Axel Springer zapowiada zwolnienia grupowe

Zarząd Ringier Axel Springer przystąpił do konsultacji ze związkami zawodowymi odnośnie zamiaru przeprowadzenia zwolnień grupowych, które dotyczyć będą około 6 proc. zatrudnionych. Zgodnie z prawem pracy, proces negocjacji będzie trwał do 20 dni.
Ruszyło multifunkcyjne studiu Onetu
Planowane zwolnienia są wynikiem dostosowania działalności do przedstawionej w zeszłym roku struktury oraz strategii. Nowe wyzwania związane z pandemią koronawirusa przyspieszyły konieczność podjęcia tych decyzji w celu utrzymania stabilnej kondycji finansowej firmy.
Na obecnym etapie negocjacji Ringier Axel Springer Polska nie będzie upubliczniać informacji na temat obszarów działalności objętych zmianami. Wszystkie decyzje personalne będą omawiane bezpośrednio z pracownikami, których dotyczą i nie będą komentowane przez spółkę.

Ringier Axel Springer Polska to  wiodący wydawca na  rynku prasy tradycyjnej, jak i  online, posiadający w  swym portfolio tak  znane marki, jak Fakt, Newsweek, Forbes czy Przegląd Sportowy. Spółka jest także właścicielem portali internetowych z Onet.pl na  czele.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Skandal! Jak mogą to robić, wyjdźmy na ulicę w obronie dziennikarzy, którzy są zwalniani!!
 2  
Jak tak może traktować pracowników hurr durr liberalny, w pełni demokratyczny i konstytucyjny niemiecko-szwajcarski koncern RINGJER AKSEL SZPRINGJER?! No jak?! :OOO
 2