Łukasz Szewczyk01.05.2020 (9:33)18 komentarzy

Grupa Polsat kupuje Interię. "Strategiczna inwestycja, ogromna skala możliwości"

• Telewizja Polsat zawarła z Bauer Media Group przedwstępną umowę nabycia Grupy Interia
• Po finalizacji transakcji Grupa Interia wejdzie w skład Grupy Polsat
• Wartość transakcji 422 mln zł
Interia billboard
- Jesteśmy polską firmą i jesteśmy dumni z bycia liderem rynku mediów i telekomunikacji w Polsce. Zakup Grupy Interia to kolejna strategiczna inwestycja w rozwój naszej Grupy. Grupa Interia jest wiodącym graczem w tym segmencie. Jesteśmy podekscytowani ogromną skalą możliwości i synergii, jakie stwarza ta inwestycja. Liczymy na dynamiczny rozwój Interii - powiedział Mirosław Błaszczyk, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtela, operatora sieci Plus.
Grupa Interia znajduje się obecnie w pierwszej trójce krajowych graczy w Internecie, zarówno pod względem realnych użytkowników, jak i liczby odsłon stron oraz jest liderem pod względem dynamiki wzrostu. Jest czołowym graczem na polskim rynku mediów nowej generacji, docierającym do blisko 60% użytkowników Internetu w kraju. Z jej usług co miesiąc korzysta ponad 16 mln realnych użytkowników. Liczba odsłon stron Grupy Interia w sieci przekracza miesięcznie 1,3 miliarda. Należący do grupy portal internetowy Interia.pl, jeden z trzech największych portali horyzontalnych w Polsce, udostępnia indywidualnym użytkownikom Internetu bogaty wybór najwyższej jakości serwisów informacyjnych, multimedialnych, społecznościowych i komunikacyjnych.

- Grupa Interia jest biznesem odnoszącym duże sukcesy, ale musimy mieć pewność, że wyraźnie koncentrujemy się na naszych kluczowych priorytetach strategicznych. Dlatego cieszymy się, że możemy sprzedać Grupę Interia Grupie Polsat, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem strategicznym - powiedział Veit Dengler, COO Bauer Media Group.

Dla Grupy Polsat zakup Interii to strategiczna inwestycja w obszarze Internetu. To istotne wzmocnienie pozycji na dynamicznie rosnącym rynku reklamy online. To również dodatkowy kanał dystrybucji oraz monetyzacji treści produkowanych już obecnie na potrzeby 34 kanałów telewizyjnych z logiem Polsatu. Dla Grupy Polsat, Interia będzie również głównym polem działań marketingowych w Internecie całego jej portfolio usług i produktów, obejmujących m.in. markę Plus, Cyfrowy Polsat, Ipla, Netia czy marki Telewizji Polsat. Natomiast Polsat Media może wesprzeć sprzedaż powierzchni reklamowych Interii.

- Kupujemy dobrze prowadzony biznes o silnej pozycji na rynku internetowym. Doskonale pasuje do strategii Telewizji Polsat. Chcemy dostarczać atrakcyjne treści wszystkimi możliwymi kanałami dystrybucji. Dzięki Interii nasz kontent zyska kolejne pole eksploatacji. Nasza oferta dla reklamodawców zostanie wzbogacona o bardzo efektywne internetowe formaty reklamowe o szerokim zasięgu. Chcemy mieć silną pozycję na dynamicznie rosnącym rynku reklamy online. Liczymy zarówno na potencjał Grupy Interia, jak i jej pracowników, ich kompetencje i doświadczenie, które z pewnością pozwolą nam skutecznie realizować nasze ambitne cele - dodaje Stanisław Janowski, Prezes Zarządu Telewizji Polsat.

Finansowanie transakcji przeprowadzone zostanie w całości ze środków własnych Telewizji Polsat.

Finalizacja transakcji uwarunkowana jest uzyskaniem przez Telewizję Polsat zgody Prezesa UOKiK na dokonanie koncentracji.

Doradcą prawnym Telewizji Polsat przy transakcji był Greenberg Traurig Grzesiak sp.k. a Trigon pełnił rolę doradcy finansowego.

Komentarze (1 - 10 z 18)

A w Netii od wczoraj brak aplikacji w dekoderze netia player brak dostępu do YouTube , Ipla , ustawień giganagrywarki , wyboru pakietów z kanałami TV , player , Netia vod , ..... jakaś awaria , błąd .... Grupa Polsat ?
 4  
Zakupy Cyfrowego Polsatu w ostatnich latach:
- Eksa
- Eleven Sports
- Comedy Central Family
- a2 Mobile / Premium Mobile
- Interia


Coś jeszcze?
 4  
Szkoda słów:

1) Ciąg dalszy ogłupiania społeczeństwa Solorzowymi gniotami
2) Ciąg dalszy repolonizacji mediów
3) Solorz po zmianie orientacji politycznej (na prorządową) będzie wychwalał pod niebiosa nieprawych i niesprawiedliwych

ps.
wszystko co solorz kupił schodzi na psy.... kiedyś Plus, ostatnio Comedy Central, teraz Interia, a jutro co kupi? Skąd ma dziesiątki miliardów na wszystkie zachcianki. Myślicie że bez przyzwolenia władzy tak sobie by kupował co chciał?
A jak ma przyzwolenie władzy na zakupy to myślicie za co? Musimy odpłacić służalczością wobec władzy ....

Niestety to bardzo zła wiadomość, skupianie wszystkich mediów w rękach jednego gościa.

RIP Interia :-(
 24  
A gdzie nowe kanaly w CP np Eleven 4 na sat w CP plus2
 6  
Zakupy Cyfrowego Polsatu w ostatnich latach:
- Eksa
- Eleven Sports
- Comedy Central Family
- a2 Mobile / Premium Mobile
- Interia


Coś jeszcze?
Polsat nie kupił Comedy Central.
 3  
Solorz robi swoje dobrze bo jak rząd zacznie to robić to będzie wszędzie TVP Info i PR24
 23  
Polsat nie kupił Comedy Central.
Co to za różnica (czy kupił czy wszedł w spółkę)?

Kanał jest totalnie rozpie***** polszmatławym gów*****.
A najgorsze jest to, że to gów*** nadawane jest jednocześnie na 10-ciu polszmatławych kanałów....
nieobiektywny gość 1.05.2020 (13:07:11)
 20  
Czego możemy się spodziewać?
Zalewu głównej strony reklamami jak to ma miejsce w przypadku wp.pl.
Główna strona będzie w 50% zajęta przez reklamy.Interia przestanie być czytelna... Polsat już się przyznał, że zależny im na reklamach
 23  
Co to za różnica (czy kupił czy wszedł w spółkę)?

Kanał jest totalnie rozpie***** polszmatławym gów*****.
A najgorsze jest to, że to gów*** nadawane jest jednocześnie na 10-ciu polszmatławych kanałów....
Nie jest
 8  
czyli więcej disco polo i pochwał wobec pis
 1