Łukasz Szewczyk05.05.2020 (20:09)7 komentarzy

Lokalny CNN w Czechach. Wystartowała nowa stacja informacyjna CNN Prima NEWS

• W Czechach uruchomiono lokalny kanał CNN
• CNN Prima NEWS będzie dostarczała widzom przegląd najważniejszych wydarzeń z Czech i ze świata
Studio CNN Prima NEWS
Stacja CNN Prima NEWS rozpoczęła swoją misję dostarczania obiektywnych i opartych na agenda-setting informacji za pośrednictwem telewizji oraz platform cyfrowych. Emitowane w języku czeskim treści są redagowane przez zespół liczący blisko 100 dziennikarzy, w tym także wielu rozpoznawalnych w kraju. Nowy kanał nadaje z największego i najnowocześniejszego studia w Europie Środkowej, zlokalizowanego w centrum Pragi. Oprócz oryginalnych, tworzonych przez praski zespół materiałów, CNN Prima NEWS będzie transmitować flagowe programy CNN International - "Quest Means Business" czy "Amanpour".
- Współpracujemy z firmami medialnymi na całym świecie i cieszymy się, że CNN Prima NEWS dołącza do naszej globalnej sieci afiliacyjnej. Na podstawie zawartej umowy licencyjnej, ściśle współpracowaliśmy z Prima Group, aby zadbać o odpowiednią infrastrukturę, zapewnić potrzebne szkolenia czy służyć radą w różnych kwestiach związanych z uruchomieniem stacji. Z przyjemnością obserwujemy debiut nowego, lokalnego kanału w Czechach wydawanego pod marką CNN - powiedział Kostas Oikonomou, Vice President of Strategic Partnerships w CNN International Commercial.

Stacja CNN Prima NEWS jest nadawana na terenie całych Czech za pośrednictwem naziemnej oraz płatnej telewizji cyfrowej, a dodatkowe treści są również dystrybuowane na stronie www.cnn.iprima.cz oraz w mediach społecznościowych. Co więcej, kanał jest dostępny na Słowacji dzięki płatnej telewizji cyfrowej.

Wraz z premierą CNN zyskuje strategicznego partnera, którego zespół redakcyjny umożliwia relacjonowanie najważniejszych wiadomości i wydarzeń z Czech. CNN Prima NEWS funkcjonuje w oparciu o licencję partnerską pomiędzy Grupą Prima, jedną z wiodących firm medialnych w Czechach, a CNN International Commercial (CNNIC). Licencja przewiduje m.in. dostęp do treści i programów z całego portfolio CNN. Przed uruchomieniem czeskiego kanału partnerzy ściśle współpracowali w celu przygotowania infrastruktury oraz zapewnienia szkoleń i usług doradczych w obszarach produkcji treści czy standardów i praktyk dot. pracy w newsroomie.

- Jest to bez wątpienia jedno z największych wydarzeń medialnych w naszym kraju - nowa stacja oferuje ciekawe programy emitowane w języku czeskim przez siedem dni w tygodniu. CNN Prima NEWS w swoim portfolio ma prawie 30 programów, które poprowadzi ponad 40 dziennikarzy. Zaproponuje widzom także nowe godziny nadawania wiadomości. Ponadto stacja może pochwalić się największym i najnowocześniejszym studio w Europie Środkowej. Wraz z kanałem ruszyła również platforma online - dodał Marek Singer, CEO Grupy Prima

Komentarze (1 - 7 z 7)

To jest dobry pomysł na wykorzystanie Polsatu News 2
 28  
Skończy się jak z TVN CNBC Biznes...
 31  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Polsat niestety się zeszmacił

To jest dobry pomysł na wykorzystanie Polsatu News 2
Polsat niestety się zeszmacił w zamian za łaskawe oko władzy. Polsat zmierza w kierunku TVP Info, które jest dnem dna ...
 37  
Polsat niestety się zeszmacił
Polsat News zeszmacił się dlatego, że nie jest drugim TVN-em 24 ? Czy dlatego, że prezentuje wyważone informacje nie klaszczące obu stronom ?
 38  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
TVN 24 tez sie że szmacił ale po stronie Lewicy kanał niestety nie jest już fajny jak kiedyś to wszystko wina polityki kanały ja pokazuje A kutry normalnie to ogląda ja jaknslysze coś.o polityce to przełącza na inny kanał info
 37  
Jak słyszę, że CNN jest obiektywne to śmiać mi się chce. To tak jakby powiedzieć, że TVN jest obiektywne. ha ha ha
 38  
CNN to lewicowo liberalna stacja, za demokratami stoją. FOX News jest bardziej prawicowy, republikański.
 25