Łukasz Szewczyk12.05.2020 (9:16)1 komentarz

Telewizja Metro podpowie "Jak się uczyć" w czasie koronawirusa

• Krótkometrażowa forma "Jak się uczyć" w telewizji Metro
• Dziennikarka tvn24.pl Justyna Suchecka, specjalizująca się w tematyce edukacyjnej, zadawać będzie ekspertom pytania dotyczące uczenia się w domu.
Jak się uczyć?
Pandemia koronawirusa, zamknięcie szkół i przejście na zdalne nauczanie postawiła uczniów, nauczycieli i rodziców w nieznanej dotąd rzeczywistości. Okazuje się, że uczniowie, nauczyciele i rodzice mają ogromne problemy z adaptacją do nietypowej sytuacji.
- Nauka przez Internet oznacza jeszcze więcej pracy dla rodziców i dzieci. Blisko osiemdziesiąt procent uczniów szkół podstawowych potrzebuje pomocy przez co najmniej trzy godziny dziennie. Problemy mają również nauczyciele, którzy przyznają, że nie mają dostępu do niezbędnego oprogramowania oraz odpowiednio szybkiego łącza internetowego - komentuje zarządzający Metro, Maciej Świerzawski.

W programie "Jak się uczyć" dziennikarka Justyna Suchecka, autorka wydanej właśnie książki "Young Power - 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat" rozmawiać będzie z ekspertami z różnych dziedzin o problemach zdalnego nauczania. Wspólnie z nimi przedstawiać będzie praktyczne porady, jak w wymuszonej pandemią rzeczywistości powinni postępować uczniowie, nauczyciele i rodzice, na co zwracać uwagę, czego unikać?

Premiery 5-minutowych wywiadów na antenie Telewizji Metro od poniedziałku do piątku o godz. 18:40, powtórki następnego dnia o godz. 12:55.

Partnerem programu są Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne - wydawca serwisu WSiPnet.pl oraz założyciel Ośrodka Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych ORKE.pl, promującego standardy zdalnej edukacji.

Komentarze (1 - 1 z 1)

-Jak się uczyć?
-Na błędach!

~Georg Mendel
 0