Łukasz Szewczyk12.05.2020 (10:06)4 komentarze

Polska premiera serialu "Creepshow" w AMC

• W czerwcu polska premiera "Creepshow" w telewizji AMC
• Serial powstał na podstawie kultowego filmu z 1982 roku zrealizowanego według scenariusza Stephena Kinga
"Creepshow" w AMC
AMC ogłosiło datę polskiej premiery "Creepshow" - serialowej antologii utrzymanej w klimacie horroru. Na antologię składa się dwanaście mrożących krew w żyłach opowieści, przedstawionych w dwunastu półgodzinnych odcinkach. Nawiedzone domki dla lalek, wilkołaki, mordercze gobliny, nikczemne dzieciaki w przebraniach podczas Halloween, zmarli oraz przypadki medycznych cudów - to tylko mały przedsmak tego, czego można się spodziewać. Nigdy nie wiadomo, co czai się na kolejnej stronie...
Producentem wykonawczym serii jest showrunner Greg Nicotero "Creepshow" powstał na podstawie kultowego filmu z 1982 roku, do którego scenariusz napisał Stephen King, a za reżyserię odpowiadał George A. Romero.

- Jestem przeszczęśliwy, że mogę nadal współpracować z AMC, tym razem przy serialu "Creepshow" - powiedział Nicotero. - Praca przy tym projekcie to dla mnie prawdziwa pasja, a jednocześnie szansa na kultywowanie dziedzictwa George'a Romero poprzez kontynuację tradycji "Creepshow" - łącząc ze sobą strach, dreszczyk emocji i humor przy opowiadaniu historii pełnych napięcia i grozy - dodał

W "Creepshow" pojawia się cała plejada gwiazd, wśród nich: David Arquette, Adrienne Barbeau, Tobin Bell, Big Boi, Jeffrey Combs, Kid Cudi, Bruce Davison, Giancarlo Esposito, Dana Gould, Tricia Helfer i DJ Qualls.

Seria przedstawia adaptacje opowiadań Stephena Kinga, Joego Hilla, Joego R. Lansdale'a, Josha Malermana i innych. Za produkcję potworów pojawiających się w serialu oraz charakteryzację odpowiada Studio KNB EFX GROUP należące do Nicotero, wielokrotnie nagradzane i nominowane do najbardziej prestiżowych wyróżnień: nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, BAFTA i Emmy.


Plakat serialu "Creepshow"
Plakat serialu "Creepshow"
Serial "Creepshow" będzie emitowany w każdy poniedziałek o 22:00 (od 22 czerwca 2020 roku) na antenie AMC Polska.

Komentarze (1 - 4 z 4)

No i pięknie. Już nie mogę się doczekać. Swoją drogą tęsknię za nowymi odcinkami The walking dead
Dawny słuchacz Rmf 12.05.2020 (12:28:23)
 0  
Szkoda, że abonenci UPC nie będą mogli obejrzeć, bo UPC nie jest zainteresowane dodaniem kanału AMC do swojej oferty.
 4  
AMC to generalnie dobre seriale robi
 1  
UPC jest zainteresowane tylko wciskaniem swojego badziewnego horizona i nabijania się z frajerów którzy u nich mają "usługi"
 1