Łukasz Szewczyk12.05.2020 (10:13)11 komentarzy

Nowa platforma hybrydowej TVP w naziemnej telewizji cyfrowej. Jak korzystać?

• Telewizja Polska uruchomiła nową usługę w naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T)
• W ofercie m.in. filmy i seriale dla dzieci i dorosłych, programy informacyjne i publicystyczne, programy rozrywkowe, koncerty, spektakle Teatru Telewizji
Telewizja hybrydowa TVP
Telewizja hybrydowa, to połączenie tradycyjnej techniki telewizyjnej z nowoczesnymi technologiami internetowymi. Aby móc korzystać z nowych funkcjonalności należy mieć w domu telewizor odbierający telewizję naziemną z tradycyjnej anteny, mieć telewizor podłączony do internetu i mieć aktywowaną w ustawieniach telewizora funkcję o nazwie HbbTV (Hybrid Broadband Broadcast Television) w wersji 1.0 lub nowszej. Aby ustalić posiadaną wersję HbbTV i sposób aktywacji tej funkcjonalności należy sprawdzić dane odbiornika udostępnione przez producenta w instrukcji obsługi, czy na internetowych stronach wsparcia producenta. Podczas oglądania programów Telewizji Polskiej w dolnym prawym rogu ekranu pojawi się grafika-zaproszenie, która zachęca do włączenia nowej usługi Telewizji Polskiej.
Odświeżona wersja serwisu została zaprojektowana z uwzględnieniem najnowszych trendów i doświadczeń konsumenckich. Kładzie nacisk na nowoczesną prezentację treści. Platforma zyskała nowe logo, przejrzysty wygląd, dostępna jest za jej pośrednictwem różnorodna oferta programowa. Nawigacja serwisu jest intuicyjna, pozwala w łatwy sposób przełączać się między kategoriami programowymi oraz umożliwia szybki dostęp do pożądanych treści, wykorzystując jedynie podstawowe klawisze nawigacyjne pilota.

Dzięki platformie hybrydowej TVP od teraz, bezpośrednio z ekranu telewizora można też obejrzeć program każdego z szesnastu oddziałów terenowych Telewizji Polskiej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych widzów i ich rodziców, w specjalnie utworzonej kategorii "Dla Dzieci" udostępnione zostały bajki, seriale i audycje edukacyjne. Uczniowie mogą w dowolnym momencie odtworzyć lekcje dostępne w ramach projektu "Szkoła z TVP", nawet jeśli na komputerze w domu drugie dziecko uczestniczy aktualnie w zajęciach online. Udostępnione zostały także programy takie jak TVP Polonia, TVP Parlament oraz anglojęzyczny kanał Telewizji Polskiej - PolandIN.

Odświeżona platforma hybrydowa Telewizji Polskiej oferuje również bardzo praktyczne funkcjonalności takie, jak pogoda z prognozą godzinową (72h) i długoterminową (10 dni) oraz dostęp do informacji z Regionalnego System Ostrzegania prowadzony przy współpracy Telewizji Polskiej z MSWiA, za pośrednictwem którego obywatele informowani są o lokalnych zagrożeniach, czy ostrzeżeniach np. utrudnieniach drogowych w podziale na województwa.

Uruchomienie odświeżonej wersji platformy hybrydowej Telewizji Polskiej jest pierwszym etapem prac nad uatrakcyjnieniem oferty usług dostępnych w ramach naziemnej telewizji cyfrowej i udostępnienia widzom, z wykorzystaniem sieci internet, funcjonalności znanych do tej pory jednynie z płatnych platform telewizyjnych.

Komentarze (1 - 10 z 11)

Taka Toya ma hbb tv a taki "lider" jak upc ma to w 4 literach.
Tylko co to za "lider" który nie zwraca uwagi na krytykę swoich abonentów i nie robi nic aby ulepszyć corac gorszą ofertę i lichy sprzęt.
 7  
Nic z tego nie rozumiem, mam tuner dvbt opticum hd t90, czy będe mógł korzystać z tych dobrodziejstw ?
 2  
jak odbiornik posiada funkcje Hbb to tak.
 4  
Mam moduł ci+ z UPC i tv Sony z androidem, będzie dzialac?
 1  
Pytanie zasadnicze: Jak by tu ludziom poza przepisami reklamki dodatkowo wcisnąć???? Ach!!! mam, jest hbbtv! Łykną jak głodne pelikany i cieszyć się jeszcze będą
 3  
Nic z tego nie rozumiem, mam tuner dvbt opticum hd t90, czy będe mógł korzystać z tych dobrodziejstw ?
brak obslugi HbbTV - wystarczy specke sprawdzic, oprocz wsparcia HbbTV potrzebny jest jeszcze internet
 2  
CZEMU MAM CIERPIEĆ ?, - WSPOMÓŻ.

Brak środków tworzy beznadzieje. Przez wypadek i chorobę moje życie to udręka, A koszt rehabilitacji to dla mnie kosmos, proszę o wsparcie, przekaż choćby grosik. ➡️ https://zrzutka.pl/d9s5u3 ⬅️ ♥️
 2  
Nowe medium reklamowe. W nowym TV wyłączyłem po 2 dniach.
 3  
Zmienili TVP Sport HD na SD i w zamian dali pierdoły w TVP Rozrywka.
 3  
Zmienili TVP Sport HD na SD i w zamian dali pierdoły w TVP Rozrywka.
Kto jeszcze sport ogląda?
 5