Łukasz Szewczyk14.05.2020 (14:13)11 komentarzy

Cyfrowy Polsat inwestuje w sieć radiową. Operator radiodyfuzyjny BCAST dołączył do Grupy Polsat

• Cyfrowy Polsat większościowym udziałowcem alternatywnego operatora radiodyfuzyjnego
• Grupa Polsat zyska dodatkowy potencjał do planowania i rozwoju swojej sieci radiowej
Cyfrowy Polsat Grafika
BCAST to operator radiodyfuzyjny, zajmujący się emisją programów radiowych i telewizyjnych dla nadawców publicznych i komercyjnych w całej Polsce. Współpracuje z głównymi radiowymi nadawcami komercyjnymi (RMF, Eurozet, Time/Eska, GRA, Radio Maryja, Grupa Polsat), a także z sektora publicznego (Polskie Radio) oraz nadawcami telewizyjnymi w ramach lokalnych multipleksów DVB-T. Po 6 latach działalności Spółka obsługuje blisko 90 emisji RTV (FM, DAB+, DVB-T), dysponując 45 obiektami nadawczymi, za pośrednictwem których świadczone są jej usługi.
- BCAST jest nie tylko operatorem telekomunikacyjnym, ale także spółką technologiczną posiadającą wysokiej klasy specjalistów oraz unikalny know-how. Chcemy wykorzystać te atuty w planowaniu i rozwoju naszej sieci radiowej, która będzie mogła służyć do dystrybucji usług zarówno Grupie Polsat, jak i innym firmom działającym na rynku medialnym i telekomunikacyjnym w Polsce. Cieszę się również, że założyciele firmy pozostają w spółce i będziemy mogli współpracować zarówno w zarządzie, jak i radzie nadzorczej - powiedział Jacek Felczykowski, Członek Zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtela, operatora sieci Plus.

BCAST posiada kilkunastoletnie doświadczenie w sferze usług i inwestycji telekomunikacyjnych. Może pochwalić się również zrealizowaniem autorskiego rozwiązania DABCAST w zakresie radiowych technologii cyfrowych, dzięki któremu firma, jako jedna z niewielu w Polsce, pozyskała dofinansowanie na badania i innowacje w ramach prestiżowego programu Unii Europejskiej Horyzont 2020 faza II. Opracowane technologie pozwalają spółce zdobywać klientów nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

- Dołączenie do Grupy Polsat jest dla nas kolejnym ważnym posunięciem, jeżeli chodzi o rozwój BCAST. To z jednej strony uwieńczenie prac całego zespołu, z drugiej - duży krok w kierunku, który sobie wytyczyliśmy. Wsparcie ze strony partnera, jakim jest Cyfrowy Polsat, pozwoli nam przede wszystkim zrealizować nowe duże kontrakty, ale również udoskonalić usługi świadczone dla obecnych klientów. Jestem przekonany, że czeka na nas wiele fascynujących projektów, zarówno z obszaru radiodyfuzji, jak i nowych technologii - mówi Maciej Lipiński, Członek Zarządu i pomysłodawca BCAST.

Cyfrowy Polsat objął w BCAST 69% udziałów. W zarządzie spółki pozostaną zasiadający tam dotychczas Maciej Lipiński i Krzysztof Karpiński. Dołączą do nich Jacek Felczykowski oraz Dariusz Działkowski z Grupy Polsat. Andrzej Papuda, który był współzałożycielem Spółki, będzie kontynuował współpracę z poziomu Członka Rady Nadzorczej.

Komentarze (1 - 10 z 11)

I jeszcze czego? Może powstanie PolRadio? Czy RadioSat
 6  
Już są najwięksi po przejęciu Plusa, Netii, Asseco, Interii a teraz kolejne zakupy?
Naprawdę współczuję konkurencji :)
 5  
ps. a.... zapomniałem, jeszcze jako pierwsi i na razie jedyni odpalili sieć 5G a konkurencja w czarnej .... :)
 6  
No faktycznie Plus rozjechał Orange i T-Mobile startem swojego 5G.
O Playu nawet nie wspominam bo tam 5G tylko w reklamie dla jeleni
 6  
Panu Piotrowi w Polsce wolno więcej niż konkurencji.
 0  
Czy wszystkie pisiory mają tak narąbane w pustych łbach jak johny'B?
Bez związku z newsem, jakiś bezmyślny śmiech pusty, dawanie sobie plusikow..
Tak was szkolą w Toruniu czy bezpośrednio na Nowogrodzkiej?
Współczuję
 28  
A Eleven 4 na sat ne umia dac do CP jeszcze C+ kupia
 0  
Nie oglądam i nie interesuje mnie płatna telewizja, mam wszystko co potrzebne w naziemnej. Zaprogramowałam tylko multiplex 3, żeby nie kusiło mnie przełączyć na lewactwo z tvnu i inne takie.
 5  
będzie to operator radiodyfuzyjny będący alternatywą do Emitelu. a na mój wzrok to P-Cast.
 2  
Lepiej spójrz na swój profil @PISdzisko
 0