Łukasz Szewczyk16.05.2020 (22:05)3 komentarze

Eurowizja Junior 2020 w Polsce. TVP ogłasza logo i hasło

• 18 edycja Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2020 odbędzie się w Polsce
• TVP zaprezentowała hasło i logo konkursu
Eurowizja Junior 2020
Po sukcesie 17. edycji Eurowizji Junior w Polsce i wygranej naszej reprezentantki, Viki Gabor, Europejska Unia Nadawców (EBU) powierzyła organizację 18. Konkursu Piosenki Eurowizji Junior w roku 2020 Telewizji Polskiej.
Hasło tegorocznej edycji - "Move The World" - "Rusz Światem" - nawiązuje do idei działania, jakie każdy z nas może podjąć dla dobra całego świata. Mówi o tym, że wszyscy jesteśmy wielką wspólnotą, do której każdy z nas może i powinien wnieść swój talent, umiejętności i pasję.

- Wydarzenia ostatnich miesięcy pokazały nam wszystkim wartość jedności, życzliwości i współpracy - powiedział Maciej Łopiński, p.o. Prezesa TVP. - Wielkie muzyczne przedsięwzięcia, takie jak Konkurs Piosenki Eurowizji Junior, mają nieocenioną wartość, bo niosą optymizm i nadzieję. Hasło tegorocznej Eurowizji Junior, "Rusz światem", mówi o konieczności aktywnego działania na rzecz dobra wspólnego. Takim działaniem jest bez wątpienia Eurowizja Junior. Cieszę się, że Telewizja Polska, po sukcesie ubiegłorocznej edycji, ponownie została wybrana na gospodarza i organizatora tego muzycznego wydarzenia - podkreślił Maciej Łopiński.

Tegoroczna edycja Konkursu Eurowizji Junior odbędzie się 29 listopada 2020 roku w Warszawie, w specjalnym, wybranym przez Telewizję Polską studio, przeznaczonym do realizacji większych programów rozrywkowych.

Telewizja Polska po raz pierwszy uczestniczyła w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior w 2003 roku. Polska wzięła udział w konkursie sześciokrotnie - w 2016 roku powróciła do konkursu po 11-letniej przerwie. Polska zwyciężyła Eurowizję Junior dwa razy z rzędu: w 16. Konkursie Eurowizji Junior 2018 w Mińsku, gdzie zwycięstwo wyśpiewała Roksana Węgiel z utworem "Anyone I want to be", oraz w 17. Konkursie Eurowizji Junior w Gliwicach, gdy Wiktoria Viki Gabor wykonała utwór "Superhero", pokonując 18 pozostałych uczestników z Europy, Australii i Azji.

Komentarze (1 - 3 z 3)

no ładne ładne, trzeba przyznać. Stacja tylko jakaś taka niepubliczna.
 1  
w Warszawie w studio????? Nie rozumiem tej decyzji. Jak by nie mogły być ponownie Gliwice albo np. Kraków. Mamy takie piękne hale w Polsce a oni w studio będą robić. Bez sensu
 1  
w Warszawie w studio????? Nie rozumiem tej decyzji. Jak by nie mogły być ponownie Gliwice albo np. Kraków. Mamy takie piękne hale w Polsce a oni w studio będą robić. Bez sensu
W studio, bo jest epidemia wirusa i w tym roku nie będzie możliwe zorganizowanie żadnego widowiska (w żadnym europejskim kraju) w hali z kilkunastotysięczną publicznością (tak jak w Gliwicach rok temu).
 1