Łukasz Szewczyk17.05.2020 (8:39)6 komentarzy

Już ponad 2,5 mln widzów nowego film braci Sekielskich o pedofilii w kościele "Zabawa w chowanego". Za rok kolejny (wideo)

• Premiera drugiego filmu braci Sekielskich o pedofilii w kościele "Zabawa w chowanego"
• Już ponad 2,5 mln widzów na YouTube
• Za rok trzeci dokument o pedofilii. Tym razem "bohaterem" będzie Jan Paweł II
Zabawa w chowanego
Ponad rok po ukazaniu się głośnego filmu Tomasza i Marka Sekielskich "Tylko nie mów nikomu", który obejrzało ponad 25 mln widzów, swoją premierę ma kolejny film poświęcony tuszowaniu pedofilii w polskim kościele. Jak zapewniają twórcy, nowa produkcja to nie jest ciąg dalszy.
- Przede wszystkim pokazujemy modelowy przykład przenoszenia z parafii na parafię oraz styk państwo - Kościół w odniesieniu do walki z pedofilią. Pokazujemy, jak niewiele się zmieniło przez ten rok. Biskup, który od dawna wie o księdzu, zaczyna reagować dopiero wtedy, gdy prokuratura stawia zarzuty. I pokazujemy, jak inaczej prokuratura traktuje księży oskarżonych o pedofilię, nie mówiąc o biskupach, którzy na wczesnym etapie postępowania otrzymują dostęp do dokumentów procesowych - mówi w wywiadzie dla Gazety Wyborczej Marek Sekielski, producent

W filmie dokumentalnym "Zabawa w chowanego" widzowie mogą zobaczyć jak działa system ochrony sprawców i dlaczego ofiarom przemocy seksualnej w Kościele tak trudno znaleźć sprawiedliwość. Jakub, Bartek i Andrzej spotykają się po latach, by wymierzyć sprawiedliwość swojemu oprawcy. U ich boku staje adwokat Artur Nowak, który rozprawił się już ze swoim krzywdzicielem i doskonale wie, że dopiero osąd sprawcy przynosi spokój.

Film można oglądać za darmo na YouTube:

Zaledwie w ciągu pierwszej doby od premiery film na YouTube obejrzało już ponad 2,5 mln widzów.

Na 2021 roku Sekielscy zapowiadają trzeci film na temat pedofilii w kościele. Będzie to dokument o Janie Pawle II. - Co papież Polak wiedział, a czego nie, jeśli chodzi o przestępstwa seksualne popełniane przez duchownych? Jak na nie reagował? Co Watykan pod jego rządami z tym robił? Jaką rolę odegrał kardynał Dziwisz? To naturalna konsekwencja problematyki, z którą już się zmierzyliśmy. Chcemy dopełnić ten obraz, wychodząc poza lokalne podwórko. Film będziemy realizować głównie za granicą. Mamy już listę rozmówców - zdradza w rozmowie z tygodnikiem Polityka Marek Sekielski.

Komentarze (1 - 6 z 6)

dobra robota braci Siekielskich ! brać sie za to dziadostwo rozpasane przez lata ,a tym bardziej teraz za nierządów pisu ! mają czarne kiecki to myślą że im wszystko wolno . Księża mają świadczyć posługe , żyć w biedzie , a nie rozpasać sie i ruch.ać ! Ja bym sie zajął jeszcze toruńskim krwiopijcą , co ostatnie srebrniki wydoi od schorowanych staruszek , tam jest cały spirytus moment przekrętactwa ,a może i pedofilia . flacha+
 20  
Teraz czekamy na film ,, Nic się nie stało'' Latkowskiego tu się co niektórzy zdziwią kto jest pedofilem wśród celebrytów.
 3  
Teraz czekamy na film ,, Nic się nie stało'' Latkowskiego tu się co niektórzy zdziwią kto jest pedofilem wśród celebrytów.
Latkowski i filmy dokumentalne :D

Pedofilia to zło, bez względu na środowisko. Jednak nie porównuj "celebryty" do kościoła, instytucji, która ma gębę pełną frezów jak żyć, co to zło/dobro... a później okazuje się, że w tyłku mają co sami głoszą. Instytucję, która ma parasol ochronny m.in. w prokuraturze. Ale jak zawsze nie rozumiesz o czym piszesz... niestety :(
 18  
Niestety klimat teraz taki, że - trawestując pewnego arcybiskupa - czarna zaraza jest kompletnie bezkarna.
Ale Wielka Rewolucja Francuska uczy, że kończy się to dla niej niezwykle tragicznie.
 3  
Celebryci są podobni do księży. Też wszystkich pouczają, nauczają, oczekują tylko uwielbień i lajków, nie znoszą jakiejkolwiek krytyki pod swoim adresem, wszystko nazywają "hejtem". Film Latkowskiego "Nic się nie stało" opowiada o słynnej w kręgach celebryckich i quasi-mafijnych "Zatoce sztuki" w Sopocie. Premiera filmu na dniach w TVP.
 0  
ojej, a hot16challenge Korwina ma już 6,5 mln wyświetleń. Dlaczego o tym nie informujecie ??
 0