Łukasz Szewczyk17.05.2020 (13:05)10 komentarzy

Mystic Production zawiesza współpracę z radiową Trójką

• Deep Purple, Nicka Cave'a, Marillion czy Lao Che znikną z radiowej Trójki
• Wytwórnia Mystic Production zawieszają współpracę
Mikorofny Trójki
Ten weekend jest bardzo smutny dla radiowej Trójki. Jak już informowaliśmy, z powodu ocenzurowania wyników "Listy Przebojów Trójki" decyzję o rozstanie się ze stacją podjął Marek Niedźwiecki. Od stacji odcinają się kolejni artyści (m.in. Dawid Podsiadło, Organek, zespół Raz, Dwa, Trzy, Daria Zawiałow czy Artur Rojek). To nie koniec.
W niedzielę oświadczenie wydała wytwórnia muzyczna Mystic Production, która poinformowała o zakończeniu współpracy z radiową Trójką.

"W ostatnich latach ze stacji została zwolniona lub odeszła elita dziennikarstwa, najlepsi z najlepszych. Ludzie, którzy stanowili dla nas gwarancję niezależności i dzięki którym Trójka była radiem mądrym, otwartym na świat. Radiem, które uczyło i bawiło, dla którego najwyższymi wartościami były mądrość i wolność - w tym gwarantowana nam przez Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej wolność wyrażania swoich poglądów oraz wolność twórczości artystycznej. Dziś tej Trójki już nie ma. Piątkowe i sobotnie wydarzenia, a więc anulowanie wyników głosowania słuchaczy Listy Przebojów Marka Niedźwieckiego i Piotra Barona, co w naszej ocenie nosi znamiona cenzury, przelały czarę goryczy. Nie możemy pozostać bierni" - czytamy w oświadczeniu Mystic Production.

Wytwórnia zaapelowała o nieemitowanie utworów jej artystów na antenie radiowej czasu do czasu "przywrócenia w radiu podstawowych standardów, których oczekujemy od mediów, szczególnie publicznych". Decyzja obejmuje zarówno katalog artystów międzynarodowych (m.in. Deep Purple, Nick Cave, Skunk Anansie, Marillion, jak i polskich (Organek, Lao Che, Sorry Boys, Artur Andrus, Piotr Bukartyk).

Komentarze (1 - 10 z 10)

Jeszcze trochę i w Polskim Radiu sami funcjonariusze pozostaną . Legendy radia odchodzą , artyści odchodzą , pozostanie puszczać w radiu, między komunikatami , miauczenie kotów
 32  
Jeszcze trochę i w Polskim Radiu sami funcjonariusze pozostaną . Legendy radia odchodzą , artyści odchodzą , pozostanie puszczać w radiu, między komunikatami , miauczenie kotów
O to chodzi funkcjonariuszom partyjnym przecież, których tam ochają na ptęgę. Podporządkować - by łatwiej manipulować. Boją się jak ognia samodzielnego myślenia, wielości wypowiedzi, alternatywnego spojrzenia na zagadnienie.
Im się przecież marzy jedno medium, jedna gazeta, jeden program, jedno radio, jedna telewizja, jeden naród i jeden Wódź :D :D :D
 23  
^ taka prawda , znany dziennikarz napisał coś takiego:
jak się naród nie obudzi z tego letargu to zamiast programów Polskiego Radia będziemy mieć rządowe kołchoźniki na ścianach .
 23  
Tylko czy rzeczywiście ktoś chciał cenzurować listę? A może to jakaś dywersja ludzi od soku z buraka aby zrobić zament? Wczoraj zaatakowano pan Hołownie a dziś wszystkie media piszą o cenzurze w Trójce. Nie zdziwię się jak niedługo sprawa będzie omawiana w Parlamencie Europejskim :-)
 27  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Degeneracja następuje od obcych mediów, stajecie sie wrogami własnego 
kraju. Najlepiej na kolana do Brukseli. Nie znam Niemca ani Austriaka a 
znam ich wielu który by donosił na własny kraj. W Polsce tvn i Wyborcza 
was nauczyła moralności DONOSZENIA NA WŁASNY KRAJ. A chodzi o kasę dla tvn i Wyborczej, bo za czasów Tuska sowicie byli wynagradzani, a dziennikarzy z tvp wyrzucili tuż po wyborach. Czy wy ludzie macie rozum, czy wy  myślicie że obcym mediom chodzi o  DOBRO POLSKI? Daj wam Panie Boże rozum, oby nie za późmo, bo zdrajcy juz kiedyś sprzedali kraj carycy Katarzynie.
 31  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
 @tałi.Ależ towarzyszu tałi... Będziecie teraz mieć nowego, świeckiego męczennika, którego faszystowski pisowski reżim pozbawia możliwości wykonywania rewolucyjnych pieśni na antenie "Trójki", a wy zamiast się cieszyć z tego, to tak się podniecacie jak kanibale, gdy zjadali pierwszego białego misjonarza...
 31  
@KOnserwatysta.Synku, nie gniewaj się za mój protekcjonalny ton - poznaję, po składni i wokabularzu i młodzieńczej zapalczywości, że mógłbyś być moim synem, albo wnukiem nawet - ja jestem umiarkowanym zwolennikiem dekomunizacji, ale w żadnym razie nie polowań na czarownice.  Protestowałbym, gdyby on chciał robić z siebie wzór prawości i niezłomności. Ale on tylko muzykę w radiu puszcza. I jak ktoś chce, to ma całą gamę innych rozgłośni, żeby się przełączyć.
 29  
@Mao tse puck .
Nie pogniewałbym sie gdybyś został moim dziadkiem , mógłbyś kupić mi w Biedronce, w godz 10-12 ,kilo ryżu to bym se ugotował jak ciemny lud i okrasił tańszym olejem od dudy . Dużo nie zapłacisz bo mówili w dziennikuTVP że żywnośc tanieje , chociaż wcale tego nie widać , no ale przecie mówili , w dzienniku nie kłamią , to bym się wreszcie najadł do syta
 28  
@Mao Tse Tusk
Dzięki za bezcenną poradę. Nauczyłem się od niepokalanych pisiów, że męczennik to podstawa sukcesu. Najlepiej żeby taki męczennik był jednak...martwy. Ideał to zginąć w katastrofie w sztucznej mgle po uderzeniu bomby helowej:D :D :D Teraz będziemy robić miesięcznice...pochody...pomachamy groteskowo flagą...bekniemy coś pusto o Ojczyźnie...różańcem odstraszymy. I to wszystko za miskę ryżu jak mawia dwukrotnie prawomocnie skazany za kłamstwo bankster-syn Kornela.
 23  
Zobacz co w parlamencie europejskim robili pisory kiedy byli w opozycji. Non-stop konferencje i szklowanie polski. A to ze sie za bardzo przebic nie mogli bo nikt ich nie traktowal powaznie.
 17