Łukasz Szewczyk17.05.2020 (15:10)7 komentarzy

Hirek Wrona rozstaje się z radiową Trójką

• Kolejne odejście z radiowej Trójki
• Ze stacją żegna się Hirek Wrona
Hirek Wrona
Po aferze związanej z cenzurowaniem wyników "Listy przebojów radiowej Trójki" ze stacji odchodzą kolejni znani dziennikarze. Tym razem ze słuchaczami żegna się Hirek Wrona".
"Dziś postanowiłem pożegnać się z Trójką. (...) Bardzo wszystkim Trójkowiczom dziękuję za wsparcie, za wiedzę, za naukę zawodu i za wszystkie dobre fluidy. Niezmiennie ciepłe słowo kieruję do moich radiowych Ojców: Jana Chojnackiego, Wojciecha Manna i Grzegorza Wasowskiego.Dziękuję wszystkim Szanownym Słuchaczom! Dzięki Wam mogłem się rozwijać i dla Was tak bardzo się starałem" - napisał na Facebooku Hirek Wrona.

Dziennikarz dodał, że jest to jedyne jego oświadczenie w tej sprawie i nie zamierza zabierać głosu na temat przyczyn swojej dymisji.

"Trójka byłą dla mnie najwspanialszą przygodą mojego życia. Nie będę kalał własnego gniazda. Myśliwiecka 3/5/7 była i będzie dla mnie zawsze symbolem znakomitego dziennikarstwa i miejscem gdzie spotkałem wielu cudownych Ludzi, których połączyła pasja dzielenia się kulturą i wiedzą o niej" - dodaje Wrona.

Hirek Wrona z radiową Trójką związany był (z przerwami) od 1985 roku, z przerwami.

To już kolejne odejście ze stacji w proteście przeciwko ocenzurowaniu 1998. wydania "Listy przebojów Programu Trzeciego". Na pierwszym miejscu znalazł się utwór Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój", w którym artysta krytykuje wizytę prezesa PiS na cmentarzu w święta wielkanocne, gdy dla innych obywateli Polski cmentarze były pozamykane z powodu epidemii koronawirusa. Władze Trójki postanowiły anulować wyniki głosowania tłumacząc, że dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki.

Komentarze (1 - 7 z 7)

Słuszną linie ma nasza partia :D :D :D
 4  
Kto odejdzie na znak protestu, gdy wybory prezydenckie wygra ktoś, kto nawet nie był na karcie do głosowania?
 2  
Pokolenie towarzysza generała Wojciecha Jaruzelskiego odchodzi z "Trójki".
A zasłużył się ten generał stworzeniem Trybunału Konstytucyjnego, Rzecznika Praw Obywatelskich, a później zezwoleniem na "pierwsze wolne wybory", utworzenie Senatu. Generał faktycznie ukształtował dzisiejszy system prawa, eliminując niewygodnych dla siebie sędziów, awansując swoich faworytów, mianując ich na stanowiska profesorskie, dziekanów czy rektorów. I tak powstało to pokolenie, które dzisiaj z takimi oporami powoli, ale systematycznie traci swoje wpływy. Jeszcze nie raz da o sobie przypomnieć. Wygrana Andrzeja Dudy w najbliższych wyborach to jak osinowy kołek w truchło ... 
 2  
PiSY szczekają, a karawana jedzie dalej.
 5  
Teraz zobaczymy, czego są warci Trójkowi redaktorzy na rynku medialnym. Jeżeli faktycznie są "legendami", jak o nich się często mówiło, największe rozgłośnie komercyjne będą się o nich bić i wkrótce usłyszymy Wronę, Szydłowską, Kydryńskiego i innych w jakimś RMF czy innej Esce albo Zetce.

Ale myślę, że raczej skończą tak samo, jak Orłoś, Kraśko, Makłowicz i inne "legendy TVP", o których dzisiaj już mało kto pamięta... W najlepszym przypadku trafią do radia Nowy Świat, którego będzie słuchało w porywach może kilkaset osób.
 4  
Akcja dobijania 3ki przez zasiedziałych roszczeniowcow.
 2  
Brawo bydło z pisu
 0