Łukasz Szewczyk17.05.2020 (15:59)8 komentarzy

Marcin Kydryński żegna się z radiową Trójką. "Dziś już jej nie poznaję"

• Marcin Kydryński na chwilę powrócił do radiowej Trójki, by pożegnać się ze słuchaczami
Marcin Kydryński
W niedzielę (17 maja 2020 roku) na antenę radiowej Trójki, po kilkutygodniowej przerwie, powróciła audycja "Siesta" prowadzona przez Marcina Kydryńskiego. Dodajmy, że audycja niespodziewanie spadła z ramówki w połowie marca, oficjalnie z powodu ograniczeń ramówkowych spowodowanych epidemią koronawirusa.
To miał być wielki powrót. Okazuje się jednak, że na krótko. - Przed nami ostatnia "Siesta" - poinformował słuchaczy Marcin Kydryński, który po dziesięciu tygodniach odsunięcia od anteny powrócić, by pożegnać się ze słuchaczami.

"Radio, które miałem zaszczyt i szczęście współtworzyć przez całe pokolenie, od dnia przełomu roku 1989, w ostatnich latach zmieniło swoją twarz. Dziś już jej nie poznaję. I nie jest to znajomość, którą chciałbym kontynuować. W Trójce zostaje wciąż kilka bliskich mi osób. Prosiłbym, by ich nie osądzać, bo każdy z nas jest w innej życiowej sytuacji. Dla mnie decyzja o odejściu - choć w świetle wydarzeń ostatnich miesięcy oczywista - jest trudna. Dla nich może być niemożliwa. Gandhi pocieszyłby nas: "patrząc na historię świata widzimy, iż tyrani, jakkolwiek okrutni i bezmyślni, zawsze w końcu upadają. Zawsze". Dodam od siebie, że warto im w upadku pomóc. Zaczynając od niezgody na ich szaleństwo. I nie zaszkodzi pamiętać: w Portugalii Rewolucja Goździków, która obaliła dyktatora, też zaczęła się od włączonej w radiu piosenki Paola de Carvalho" - napisał na Facebooku Marcin Kydryński.

Komentarze (1 - 8 z 8)

Kydryńskiego może Siemka zastąpić:D :D :D
 4  
Znajomy z branży muzycznej uświadomił mi, że przynajmniej w jednym aspekcie sprawy kompletnie sie myliłem, że nie było żadnego ukrywania wyników głosowania słuchaczy na listę przebojów „Trójki”. Tu cytat z wiadomości na priv: „Od początku istnienia Listy Trójki słuchacze mogą głosować wyłącznie na utwory, które są w tak zwanych propozycjach do listy przebojów. Te propozycje są układane przez Niedzwiedzkiego, do którego kilka lat temu dołączył Baron. Słuchacze nie mieli nigdy możliwości wpływać na ich kształt(...)Piosenka Kazika nie była podana w propozycjach do ostatniej listy, a jednak nagle okazało się, że wygrała całe notowanie. To pierwszy taki przypadek w dziejach tej audycji. Jako że jest ona poddana pełnej kontroli przez Niedzwiedzkiego nie stało się to przypadkiem, że złamał on ustalony przez sobie regulamin. Oznacza to prawdopodobnie, że podjął decyzję o odejściu z Trójki i chce to zrobić w nimbie męczeństwa


- pisze Krzysztof Panek, były dziennikarz Polsatu i TVP3
 8  
To WON!!!.Dziwię się,że tak długo trzymano tego osobnika i beztalencie.
 1  
I bardzo dobrze niech bujają lewacko liberalne pseudo dziennikarze. Przez lata wkradli swoje chore czerwone ideały. Nareszcie ktoś się za nich wziął. Jak media narodowe to bez takich dziennikarzy którzy nienawiść do tego narodu wygłaszają na antenach.Jedz przyjdzie czas na Tok FM. Tam to już powinny być aresztowania.
 0  
Nie powielaj kłamstw, piosenka była w propozycjach i udowodniło to już wiele osób.
 0  
Piosenka była w propozycjach i sam na nią głosowałem.
 1  
Już można głosować na lp3.pl
Oczywiście piosenki Kazika już nie ma na liście utworów do głosowania.
 1  
Wywalić tych wszystkich komuchów i zrobić refresh radiowej trójki, może z 4% będzie w końcu miała przynajmniej 8%....
 3