Łukasz Szewczyk18.05.2020 (13:54)6 komentarzy

Agnieszka Szydłowska odchodzi z Trójki. "Jestem na maksa wkurzona"

• Kolejne odejście z radiowej Trójki
• Tym razem ze słuchaczami żegna się zna dziennikarka kulturalna Agnieszka Szydłowska
Agnieszka Szydłowska
Dziennikarka Agnieszka Szydłowska po 17 latach pracy w Trójce odchodzi ze stacji. W poniedziałek (18 maja 2020 roku) złożyła wypowiedzenie.
"Jestem urodzonym radiowcem, o tej pracy mówiłam od dziecka. Nie mam fabryczki czy innej `prawdziwej` roboty. Moim zawodem jest radio. A do tego ta przeklęta misja - urodziłam się do radia publicznego bo misję mam we krwi. Dlatego tak długo woziłam się z decyzją. I nawet teraz jestem na maksa wkurzona, że oddaję pole, godziny, w których starałam się dawać miejsce artystom różnorodnym i nierozpieszczanym uwagą innych mediów o zasięgach jakie dawała Trójka. Kiedyś pewnie bardziej niż dziś. 700 czy 350 k słuchających Programu Alternatywnego, czasy w których milion osób odpalało Radiowy Dom Kultury - to zapisuję po stronie sukcesów. Bo nie było tu podlizywania się i grania naszych ukochanych artystów" - napisała na Facebooku Szydłowska.

"W ostatnich latach podpisałam wiele listów w obronie kształtu Trójki i przeciwko jej dewastacji. To, że Trójka nadal działa, to w wielu miejscach zasługa wyłącznie samego zespołu, który łata profesjonalizmem dziury nieumiejętnego zarządzania. Ostatni akord - ta 'pandemiczna' ramówka. Tak naprawdę zaorała naszą antenę, pozbawiając słuchaczy ulubionych programów. I - nad czym bardzo ubolewam - dostępu do informacji kulturalnych i wymiany myśli" - zauważa dziennikarka

Agnieszka Szydłowska w radiowej Trójce prowadziła m.in. "Radiowy Dom Kultury" i "Program Alternatywny". W roli "druha zastępowego" poprowadziła pięć wydań "Listy Przebojów Programu Trzeciego" (w latach 200-2009). Była członkinią Akademii Muzycznej Trójki.

To już kolejne odejście ze stacji w proteście przeciwko ocenzurowaniu 1998. wydania "Listy przebojów Programu Trzeciego". Na pierwszym miejscu znalazł się utwór Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój", w którym artysta krytykuje wizytę prezesa PiS na cmentarzu w święta wielkanocne, gdy dla innych obywateli Polski cmentarze były pozamykane z powodu epidemii koronawirusa. Władze Trójki postanowiły anulować wyniki głosowania tłumacząc, że dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki.

W miniony weekend z radiową Trójką pożegnali się m.in. Marek Niedźwiecki, Hirek Wrona czy Marcin Kydryński. Wcześniej m.in. Wojciech Mann.

Komentarze (1 - 6 z 6)

No to teraz posłuszna kadra z Torunia zajmie wakaty.
 10  
Może wreszcie radiowęzłowi Trzy spadnie do zera bo pisowskie trolle tutaj ubolewają, że nie może spaść :D :D :D
 4  
Ty wyżej dobrze piszesz, jak się przewietrzy dom to się lepiej śpi. Jakie masz wentylatory w magazynie?
 4  
Ja bym chciała wentylator z wbudowanym radiem, ustawionym na nasze radio maryja, żeby podmuch żeśkiego wiatru niusł ze sobą dźwięki naszego kochanego Ojca na odległość
 2  
Te wszystkie gwiazdy błyszczą na sztywnym łączu z budżetem,komyrcyjna stacja zweryfikuje te pokraczne legendy
 4  
To dopiero przygrywka większej akcji. Lewaki zwierają zwieracze. Nosowska z Woowoo już nagrała kolejny politsong. Wszystkie brudne łapy na pokład. Wszystkie soki z buraka łączcie sie! Trzeba ratować postkomunę, bo skończy się chclebek z masełkiem... Komuna kaputt - staje się faktem...
 2