Łukasz Szewczyk19.05.2020 (21:21)18 komentarzy

Szef muzyczny Piotr Metz odchodzi z Trójki. "Obrażanie naszej inteligencji"

• Dyrektor muzyczny Programu Trzeciego Polskiego Radia odchodzi z rozgłośni
Piotr Metz
Kolejne odejście z radiowej Trójki. Ze stacją żegna się Piotr Metz, który od marca 2016 roku był dyrektorem muzycznym Programu III Polskiego Radia.
- Nie mogę akceptować sposobu zarządzania radiem i traktowania ludzi. Mógłby to nazwać także obrażaniem naszej inteligencji - mówił w "Kropce nad i" (TVN24) Piotr Metz.

Jednocześnie dziennikarz ujawnił treść SMS-a jakiego otrzymał od szefa Trójki, po tym jak piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" zajęła pierwsze miejsce na liście przebojów.

"Piotrze, dopilnuj aby piosenka o której rozmawialiśmy nie była na Antenie" - to treść wiadomości jaką sobotę (16 maja) o godzinie 2.52 w nocy wysłał Tomasz Kowalczewski, dyrektor i redaktor naczelny Trójki.

To już kolejne odejście ze stacji w proteście przeciwko ocenzurowaniu 1998. wydania "Listy przebojów Programu Trzeciego". Na pierwszym miejscu znalazł się utwór Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój", w którym artysta krytykuje wizytę prezesa PiS na cmentarzu w święta wielkanocne, gdy dla innych obywateli Polski cmentarze były pozamykane z powodu epidemii koronawirusa. Władze Trójki postanowiły anulować wyniki głosowania tłumacząc, że dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki.

W ciągu ostatnich dni z radiową Trójką pożegnali się m.in. Marek Niedźwiecki, Hirek Wrona czy Marcin Kydryński, Agnieszka Szydłowska czy Michał Olszański. Wcześniej m.in. Wojciech Mann.

Komentarze (1 - 10 z 18)

Początek końca Trójki. Trzeba stworzyć nowe radio oparte o format.
 15  
Dokąd te leśne dziadki pójdą?
Może TVN otworzy jakąś rozgłośnię?
 28  
Dokąd te leśne dziadki pójdą?
Może TVN otworzy jakąś rozgłośnię?
Z pewnością nie pójdą do szczujni pisowskich:D :D :D
To pewne.
 23  
Władza kiedy chce walczy z komuną (obniża emerytury czy zmienia nazwy ulic), kiedy chce to posługuje się metodami komunistycznymi (cenzura w mediach publicznych, szarganie konstytucji, zbrojne akcje policji na ulicach wobec mieszkańców a Jaro uważa się za naczelnika i najmądrzejszą osobę na świecie.
 13  
To ci którym się wydaje , że są wielkimi gwiazdami a w rzeczywistości to leśne dziadki które tylko do państwowego radia się nadawały. Takie dziadki dla dziadków. A całe zamieszanie w Trójce jest absolutnie niedopuszczalne i to żadnej władzy na świecie nie powinno ujść płazem.
 8  
Dokąd te leśne dziadki pójdą?
Może TVN otworzy jakąś rozgłośnię?
Możesz oglądać TV Trwam lub TV PISlam, Twój wybór.
Jeśli uważasz że ich jakość jest lepsza niż starej Trójki i TVN.
Tylko daj innym ludziom prawo wyboru. Ciemny lud nie kupi wszystkiego jak mawiał Kurski.
 7  
Radiowa kasta out. Idzie nowe, idzie Nowy Świat.
 8  
A ja się cieszę, bo tych wszystkich redaktorów w wieku emerytalnym (lub bliskim emerytalnego) już nie dawało się słuchać. Nudni, rutynowi, wypaleni, zero świeżych pomysłów, sztampa. Już dawno trzeba było ich pogonić i wpuścić na Myśliwiecką więcej młodej krwi. Tylu młodych, zdolnych ludzi robi fajne audycje autorskie w radiach lokalnych, studenckich czy internetowych, i nie mają szans przebić się do ogólnopolskiego radia, bo grupka emerytów przyspawała się do mikrofonu i blokuje młodym miejsce. Dość tego!

Mam nadzieję, że miejsce tych odchodzących "męczenników" zajmą nowi, młodzi radiowcy i Trójka się odświeży i odmłodzi. Trójka za komuny uchodziła za radio MŁODEJ inteligencji i faktycznie była słuchana głównie przez młodych ludzi. Niestety, w ostatnich latach była słuchana głównie przez starsze osoby. Teraz ma szansę znowu przyciągnąć młodzież do odbiorników, jeżeli sprowadzi młodych radiowców i da im najlepszy czas antenowy.

A teraz zapraszam do dyzlajkowania mojego komentarza. Trzy, dwa, jeden, START?
 3  
Zajmą młodzi z toruńskiej szkoły medialnej rydzyka. No minusuj, 1.2.3
 4  
Wszyscy pójdą do Radia Nowy Świat. 
Ja bym nazwał je Erewań II albo TW FM. 
Ci ludzie nie mogliby przeboleć, że mieliby nagle zaprzestać "uświadamiania mas" i wymądrzania się.
Nie ma ludzi niezastąpionych . Przewietrzyć te radio ,,Gawarit Maskwa"dość tej obłudy sowieckiej!!!!
 3