Łukasz Szewczyk19.05.2020 (22:03)13

TVN pokaże nowy film braci Sekielskich "Zabawa w chowanego"

• TVN pokaże dokument Tomasza i Marka Sekielskich "Zabawa w chowanego" ukazujący problem pedofilii w kościele
• Film trafi także do serwisy Player.pl

Przejdź do artykułu

Komentarze (11 - 13 z 13)

Zabawne, jak PiS i TVP, posługując się Latkowskim, próbują odciągnąć uwagę od problemu pedofilii wśród księży, czy też - co ważniejsze - stworzonego przez Kościół systemu chroniącego sprawców czynów pedofilskich.
Czy pedofilia jest obecna wśród innych grup społecznych? Oczywiście, że tak - nikt temu nie przeczy. Ale jedynie hierarchowie kościelni, wykorzystując swoją pozycję i wpływy, stworzyli skutecznie działający system zapewniający pedofilom w sutannach właściwie bezkarność. I to pokazują Sekielscy. To nie celebryci przenoszeni są cichcem z diecezji do diecezji, tylko kościelni zboczeńcy. To nie szefowie stacji tv, przyjmując zgłoszenie o czynie pedofilskim swojej gwiazdy, zmuszają ofiarę do przysięgania na Biblię, że utrzyma sprawę w tajemnicy. To nie z myślą o celebrytach, a o księżach Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało specjalne wytyczne postępowania dla prokuratorów.
Pedofilów należy karać, niezależnie od funkcji, jaką pełnią. Nawet, jeśli są księżmi lub gwiazdami tv.
 0  
"Film" Latkowskiego powinien być pokazywany studentom dziennikarstwa i reżyserii jako wzorcowy przykład tego, jak nie należy robić filmów dokumentalnych. Zero konkretów, mnóstwo pomówień, niechlujny montaż. Sekielscy to przeciwny biegun - konkretne osoby z obu stron konfliktu, fakty poparte dokumentami, znakomite zdjęcia. Nawiasem mówiąc, może pan Latkowski nakręciłby film o własnym życiu, byłoby co oglądać: umoczenie w sprawę o morderstwo, ukrywanie się w Rosji, więzienie. Latkowski nie ma moralnego prawa kogokolwiek osądzać, dlatego tylko kurska szczujnia może go zatrudniać.
 1  
Ciekawe dlaczego media milczą o dzisiejszej premierze filmu "Nic się nie stało" o podobnej tematyce ale w środowiskach artystycznych? Emisja dziś o 21.00 w TVP1.
Film oparty na faktach, dotyczy głośnej sprawy wykorzystywania nastolatek przez osoby zwiazane z biznesem i artystami. Jedna z dziewczyn popełniła samobójstwo a sprawa była długo ukrywana.
Film oparty na mitach chyba :)
 1