Łukasz Szewczyk20.05.2020 (7:42)20 komentarzy

Piotr Kaczkowski żegna się ze słuchaczami. Odchodzi legenda radiowej Trójki

• Po 57 latach z radiowej Trójki odchodzi Piotr Kaczkowski
• Legenda polskiego dziennikarstwa muzycznego i Programu Trzeciego
Trójka
Z radiową Trójką żegna się kolejny dziennikarz muzyczny. Tym razem Piotr Kaczkowski. Dla wielu słuchaczy to legenda radiowej Trójki, ze stacją związany od 57 lat. Dziennikarz od lat chronił swój wizerunek, dlatego większości słuchaczy znany był tylko "z głosu".
"Dzień dobry Domku, Te słowa przez pół wieku towarzyszyły mi na progu Myśliwieckiej 3/5/7. Marzyłem, że tak zawsze będzie. Niestety, od szeregu już lat, dzień po dniu, coraz bardziej blakły i więzły mi w gardle. Decyzja dojrzewała więc we mnie od dawna. Dziś chciałbym Państwu podziękować za lata wsparcia, wspólnych wzruszeń, dzielenia się muzyką i słowem. Miałem piękne życie radiowe. Mam nadzieję, że jeszcze wróci. W Trójce kierowanej z miłością i szacunkiem przez kompetentnych ludzi' - napisał Piotr Kaczkowski na facebookowej grupie "MiniMax - słuchacze audycji Piotra Kaczkowskiego"

Piotr Kaczkowski z radiową Trójką związany był od 1963 roku. W latach 1998-2000 był dyrektorem Trójki. Na antenie stacji prowadził m.in. "Minimax - wydanie dla fonoamatorów", "Minimax przed północą", "Mini-Max, czyli minimum słów, maksimum muzyki", "Mój magnetofon", "Jazda obowiązkowa", "Kiermasz płyt" "M-3", "Muzyczna poczta UKF", "Pół perfekcyjnej płyty", "Trzecia godzina" czy "Zapraszamy do Trójki" i "W tonacji Trójki"

To już kolejne odejście ze stacji w proteście przeciwko ocenzurowaniu 1998. wydania "Listy przebojów Programu Trzeciego". Na pierwszym miejscu znalazł się utwór Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój", w którym artysta krytykuje wizytę prezesa PiS na cmentarzu w święta wielkanocne, gdy dla innych obywateli Polski cmentarze były pozamykane z powodu epidemii koronawirusa. Władze Trójki postanowiły anulować wyniki głosowania tłumacząc, że dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki.

W ciągu ostatnich dni z radiową Trójką pożegnali się m.in. szef muzyczny Piotr Metz, Marek Niedźwiecki, Hirek Wrona czy Marcin Kydryński, Agnieszka Szydłowska, czy Michał Olszański. Wcześniej m.in. Wojciech Mann.

Komentarze (1 - 10 z 20)

Dzięki za "Minimaxa" i kompletnie magiczną niedzielną "Trójkę pod księżycem".
Do usłyszenia w radio, w którym nie będzie cenzury, a idioci nie będą mieli prawa pleść dobrozmiennych bzdur.
 11  
Panie Piotrze DZIĘKUJĘ! za wszystko. Baczność - SZACUN!
 8  
No i dziękuję mała kaczko - bez szacunku!
 23  
Podziwiam odchodzących z trujki redaktorów, bohaterów walki z dykto-turom:

Manna ( jak manna z nieba, lub kaszka manna) Metza ( miecia od "mieć") Szydłowską (co szydełkuje na boku w TVP kultura) Niedźwieckiego (miłego tw. "bear", że stanu wojennego) Gacek ( ta graserująco-sepleniąco) Wrona ( Hirek - świrek) Kaczkowskiego (smędzącego, bezzębnego sepluna) 

A wszyscy, a jakże " s perlistom dykciom"... 

Są wielcy, bo tylko wielcy wiedzą kiedy odejść, tzn. taki padł rozkaz od oficera prowadzącego.... 

Jacy oni wszyscy są odważni i bohaterscy, zwłaszcza, że mieli i mają stałe dochody na boku.... w innych mediach... No cóż można wymachiwać mikrofonem gdy się ma dochody z innego źródła.... Cieszę się, że odspawali się od kasy, zobaczymy kto ich będzie chciał słuchać na "wolnem rynku"? Nie płaczę po Trujce, bo nic nie trwa wiecznie...
 24  
"Z "Trójki" odchodzą "skrzywdzeni". Będzie więcej miejsca dla młodych dziennikarzy, których starzy nie będą już musieli "namaszczać", a młodzi im schlebiać. "Trójka" to nie etos, mit, legenda, kultowa stacja, itd., ale uwłaszczona od ponad 30 lat radiowa kasta."

No i dziękuję mała kaczko - bez szacunku!
Kaczko z PIS, oczywiście
 19  
Księdze już gotowi zająć ich miejsca, nie trwóżcie się, Trwajcie.
 1  
Cytując klasyka .Proszę Państwa w końcu w troóce skończył się komunizm .Teraz pora na młodych .:D:D:D
 16  
Cytując klasyka .Proszę Państwa w końcu w troóce skończył się komunizm .Teraz pora na młodych .:D:D:D
Właśnie w Trójce Zaczął się KLERYZM
 3  
Ciekawe. Jak zaczynał, to wtedy w studio wisiały portrety Władysława Gomułki i Piotra Jaroszewicza. Potem zmienili je na Edwarda Gierka, a później towarzysza generała Wojciecha Jaruzelskiego. No, i oczywiście tu i tam popiersia Lenina, a w gablotkach komplet Dzieł Zebranych Lenina w skórzanej oprawie. I niedostępny dla innych paszport na kraje Zachodu zwane w biurokratycznym żargonie "II obszarem". A w szufladach tzw. waluty wymienialne, obiekt pożądania ówczesnego plebsu, który bez obaw o rewizje mógł co najwyżej posiadać bony Pekao.
A dzisiaj kaczystowski reżim... duszna atmosfera.
 5  
PIS! Wyprowadźcie Polskę z Unii, Zlikwidujcie autostrady, Zlikwidujcie galerie handlowe! Nakażcie obowiązkowy szacunek dla księży, Obowiązek całowania w paluszek napotkanego księdza, Nie mieszania się w to co robią lepsi politycy i księża. Obowiązkowe msze ze sprawdzaniem obecności, Cztery razy w roku obowiązkowe odpłatne świecenie budynków, mostów, pokoi, ulic, trawników, samochodów. Polska niedalekiej przyszłości.
 0