Łukasz Szewczyk21.05.2020 (23:14)15 komentarzy

Marek Niedźwiecki oficjalnie żegna się z Trójką oraz żąda przeprosin od Polskiego Radia i TVP

• Marek Niedźwiecki oficjalnie pożegnał się z radiową Trójką
• Dziennikarz żąda przeprosin od Polskiego Radia i TVP
Marek Niedźwiecki
Jak już informowaliśmy, po oskarżeniach o manipulacje przy "Liście Przebojów radiowej Trójki", Marek Niedźwiecki podjął decyzję o odejściu ze stacji. W piątek dziennikarz wydał oświadczenie, w którym oficjalnie żegna się ze słuchaczami.
"Jutro miało być 1999. notowanie Listy Przebojów Trójki. Dla mnie już go nie będzie. To nie jest dobry ani łatwy czas - ani dla Trójki, ani dla mnie. Złożyłem dziś wezwanie przedprocesowe do władz Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Robię to nie tylko dla siebie, ale też dla Słuchaczy, bo stworzyliśmy wspólnie coś wyjątkowego. Oczekuję od wezwanych oficjalnych przeprosin oraz przekazania kwoty 10 tys. złotych na rzecz lekarzy walczących z pandemią." - napisał w oświadczeniu Marek Niedźwiecki.

"Żegnam się z Trójką, ale nie z Ludźmi Trójki, bo wciąż jesteśmy RAZEM. To tylko tango... - dodał twórca kultowej "Listy przebojów programu Trzeciego"

Wiele wskazuje na to, że w najbliższy piątek (22 maja) nie będzie emisji kolejnego notowania radiowej Trójki.

Przypomnijmy, że władze Polskiego Radia zdecydowały o ocenzurowaniu 1998. wydania "Listy przebojów Programu Trzeciego". Na pierwszym miejscu znalazł się utwór Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój", w którym artysta krytykuje wizytę prezesa PiS na cmentarzu w święta wielkanocne, gdy dla innych obywateli Polski cmentarze były pozamykane z powodu epidemii koronawirusa. Władze Trójki postanowiły anulować wyniki głosowania tłumacząc, że dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki.

W ciągu ostatnich dni, oprócz Niedźwieckiego, z radiową Trójką pożegnali się m.in. legenda stacji Piotr Kaczkowski, szef muzyczny Piotr Metz, Hirek Wrona czy Marcin Kydryński, Agnieszka Szydłowska, Piotr Stelmach i Marcin Łukawski czy Michał Olszański. Wcześniej m.in. Wojciech Mann.

Komentarze (1 - 10 z 15)

Brawo panie Marku , trzeba ścigać tych krętaczy . Tylko że suma zadośćuczynienia za straty moralne jest za mała , suma wyciągnieta z tych mediów i wpłacona na wsparcie zdrowia powinna zaczynać się od 6-ciu zer ! 10tyś to szefostwo wydaje na waciki
 16  
Po złotówce na lekarza?
 4  
Czym Niedzwiecki różni się od sędziego piłkarskiego ?
Sędzia drukuje wyniki na boisku piłkarskim.
A Niedzwiecki drukuje wyniki w studio radiowym.
 15  
Przeciez pan Niedzwiecki jest winny i zaczal uprawiac polityke i zmanimpulowal liste tak aby bylo jak on chce, powinnien zostac odrazu zwolniony za te nmanipulacje.
Szkoda, ze po tylu latach zachcialo mu sie bawic w totalna opozycje :-(
 14  
Jak zwykle pisowskie byd.laki sie pojawiły haha
 10  
ja bym ciebie przeprosił TW Bera, cwaniaczku
 20  
Brawo Panie Marku - ścigać pisowskich komuchów cwaniaków.
Na kolanach powinni przepraszać.
 11  
Zobaczymy dziś wieczorem czy ktoś się odważy? k
Kto straci twarz - mimo maseczki- podejmując się prowadzić LP?
Odważny może liczyć na tytuł "świni 30lecia" :D :D :D
 10  
Słucham se Trójki i cały czas ludzie dzwonią i się żalą na zaistniałą sytuacje , nawet jedna kobieta parę minut temu się popłakała
 8  
Niedźwiecki już se nie poradziła jak poszedł w komercyjne radio ciekawe jak teraz sobie poradzi Man i reszta resortowych kolegów razem z tą panią co kiedyś ocenzurował Kukiza za piosenkę o Komorowskim Pamiętacie ?
 4