Łukasz Szewczyk25.05.2020 (13:18)10 komentarzy

Kuba Strzyczkowski nowym szefem radiowej Trójki

• Ważne zmiany w radiowej Trójce
• Nowym redaktorem naczelnym stacji został Kuba Strzyczkowski
Kuba Strzyczkowski został dyrektorem i redaktorem naczelnym Programu 3 Polskiego Radia - dowiedział się Presserwis. Zastąpił na tym stanowisku Tomasza Kowalczewskiego, który anteną kierował od listopada 2019 roku, a ostatnio zasłyną cenzurowaniem wyników "Listy Przebojów Trójki".
Strzyczkowski chce odbudować antenę i wizerunek stacji. Jak nieoficjalnie informuje Gazeta Wyborcza, nowy szef radiowej Trójki namawia do powrotu dziennikarzy, którzy postanowili odejść ze stacji w geście protestu przeciw ocenzurowaniu 1998. wydania "Listy przebojów Programu Trzeciego". Na pierwszym miejscu znalazł się utwór Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój", w którym artysta krytykuje wizytę prezesa PiS na cmentarzu w święta wielkanocne, gdy dla innych obywateli Polski cmentarze były pozamykane z powodu epidemii koronawirusa.

Kuba Strzyczkowski z radiową Trójką związany jest od 1990 roku. Przez wiele lat prowadził popołudniową audycję "Zapraszamy do Trójki", w ostatnim czasie głównie piątkowe wydania audycji. Ostatnio słuchaczom dobrze znany z publicystycznej audycji "Za, a nawet przeciw", w której porusza ważne sprawy społeczne, ekonomiczne i polityczne. Mistrz Trójkowych licytacji na rzecz rodzinnych domów dziecka w ramach akcji Idą Święta.
Presserwis/Gazeta Wyborcza

Komentarze (1 - 10 z 10)

Tak się zeszmacić.
 38  
Czy audycja za a nawet przeciw jest jeszcze w radio?
 38  
Miał trudny orzech do zgryzienia, podjąć decyzję czy być za, a nawet przeciw. No cóż... trójka bez słuchaczy i reklamodawców długo nie pogra.
 39  
Niestety Trójka może grać i bez słuchaczy, bo w większości jest dotowana z budżetu Państwa. Dostanie jakieś 80 mln z tortu 2 mld dla telewizji.
 40  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
I tak w Polsce mamy już PRL 2:0 Komitet polityczny się zbiera cenzymura i propaganda w mediach publicznych jest realna, policja zatrzymuje nawet samotne osoby na rowerach protestujących pokojowo kandydat na prezydenta wzięli do aresztu będzie sprawa za nietykalnlsc cielesną Policjanta tyle, że to Policja atakuje obywateli z każdych nagraj co w necie widać nikt Plicjanta nie atakował niestety Policja atakuje nas obywateli i mamy nakazy nie zgodne z konstytucją. Ograniczyć prawa obywatelskie można tylko i wyłącznie na peodstawie trzech stanów nadzwyczajnych czyli stan wojenny, stan wyjątkowy lub klęski żywiołowej, a czy obecnie mamy taki wprowadzony? Nie czyli wszelkie ograniczenia w tym zakaz protestów jest bezprawny szkoda, że Policja zamiast bronić obywateli broni łamania prawa przez polityków którzy przysięgali na konstytucję. Apel do wszystkich nie dajmy się zastraszyć zgodnie z konstytucją można demonstrować i wygłaszać niezadowolenie z władzy w sposób pokojowy. Pozdrawiam
Obywatel Rzeczpospolitej 25.05.2020 (21:17:25)
 32  
Właściwy człowiek na właściwym miejscu! Gratuluję i bardzo się cieszę panie Kubo!
 36  
Na oficjalną stronę LP3, powrócił utwór Kazika - "Twój ból jest lepszy niż mój" - można nawet posłuchać, sprawdzałem na stronie. Piskom pupa zmiękła?
 4  
Gdzie była Trójka i Niedźwiecki jak cenzurowali Wałęsa Dawaj Moje 100 Milionów?
 2  
Teraz po powrocie utworu Kazika na pierwsze miejsce LP3, główny zainteresowany (czyli ten z lepszym bólem), powinien publicznie przeprosić słuchaczy LP3 za swoje prostackie zachowanie. Tak zrobiłby człowiek z jajami, któremu zdarzają się błędy.
 0  
Tyle krzyku o jakieś 5% słuchaczy i promil fanów, podobno legendarnej listy? ;D Najśmieszniejsze jest to, że najwięcej krzyczą ci, którzy tego radia nie słuchają - podobno nie słuchają, bo to złe PISowskie radio ;D
Listy słuchałem i głosowałem, bo pisowska jeszcze nie była. Reszty, a szczególnie wiadomości były i są pisowsko - odrzucające. Lecz to ja decyduje czego słucham, a nie jakiś tam pis. Teraz dziękuję trójce
 4