Łukasz Szewczyk26.05.2020 (20:06)10 komentarzy

Pierwsze decyzje nowego szefa radiowej Trójki. Wraca lista przebojów, zmiany w publicystyce

• Nowy szef radiowej Trójki spotkał się z dziennikarzami stacji
• Na antenę wracają m.in. "Lista przebojów Trójki" i "Zapraszamy do Trójki"
• Zmiany w programach informacyjnych
Studio radiowej Trójki
W poniedziałek nowym szefem radiowej Trójki został Kuba Strzyczkowski, który ze stacją związany jest od 1990 roku. Zastąpił na tym stanowisku Tomasza Kowalczewskiego, który anteną kierował od listopada 2019 roku, a ostatnio zasłyną cenzurowaniem wyników "Listy Przebojów Trójki".
Dzisiaj nowy szef anteny spotkał się z pracownikami stacji. Są już pierwsze decyzje. Jak podaje Gazeta Wyborcza, w najbliższy piątek (29 maja) na antenę wraca "Lista Przebojów Trójki". Program poprowadzi Piotr Baron. Trwają rozmowy, by do stacji powrócił twórca audycji - Marek Niedźwiecki.

W czwartek na antenę wraca "Zapraszamy do Trójki". Nowemu redaktorowi naczelnemu Trójki udało się namówić do powrotu pierwsze osoby. Audycję znowu poprowadzą Marcin Łukawski, Krystian Hanke czy Patrycjusz Wyżga.

Strzyczkowski zapowiedział także zmiany w programach informacyjnych. Serwisy informacyjne mają ponownie powstawać w siedzibie Trójki, a nie w centrali, czyli Informacyjnej Agencji Radiowej. Dodatkowo programy publicystyczne mają ponownie prowadzić dziennikarze stacji, a nie jak obecnie głównie publicyści z mediów wspierających obecną władze. Oni nadal będą pojawiali się na antenie ale w charakterze gości. I najważniejsze, wśród gości pojawiać się będą także komentatorzy z mediów krytykujących obóz władzy.

Planowana jest także specjalne wydanie audycji "Godzina prawdy". W piątek (29 maja) Kuba Strzyczkowski, nowy szef radiowej Trójki, przed dwie godziny (od 12 do 14) będzie odpowiadał na pytania Michała Olszańskiego oraz słuchaczy.
Gazeta Wyborcza

Komentarze (1 - 10 z 10)

Pobrudzone już pisem radio, śmierdzi niestety. Nie pomoże woda z Wisły
 2  
Trzymaj się Trójeczko !
 22  
Treść komentarza może zawierać obraźliwe słowa - kliknij by wyświetlić.
Man, Kaczkowski,to jeszcze za Gomulki pracowali w radiu,jakos wladza im nie przeszczkadzala,za Gierka tez nie, wstanie wojennym,tez sie mieli dobrze.Za komuny nie protestowali bylo im dobrze,teraz im przeszkadza wladza, bo nie ich,nie lewacka,czy komunistyczna,bo to niewielka roznica.Polityki im sie zachcialo,wyjebac lewakow na zbity pysk,i oczyscic trojke z postkomunistow,bo zawsze tacy byli,a dobrze pamietam tamte czasy pupilki wladzy ludowej
Mariusz Tymosiewicz 27.05.2020 (7:19:36)
 27  
Man, Kaczkowski,to jeszcze za Gomulki pracowali w radiu,jakos wladza im nie przeszczkadzala,za Gierka tez nie, wstanie wojennym,tez sie mieli dobrze.
No zobacz, ale kaczyzmu już nie wyrobili, poddali się, padli.
 22  
Cieszę się na nowe w pr3. Koniec prywatnego radia,koniec hucpy skompromitowanych redaktorów. Niech sobie grają z opozycja w nowym odrealnionym świecie.
 13  
Będzie tera w Trójce disko polo ?? to bym se potańcował
 2  
Od kilku lat nie słuchałem trójki i zanosi się na to, że teraz też nie będę. Są normalne radia w internecie.
 12  
Kto rezerwuje sobie miejsce w beefie Godzilla vs. Hedora? :D
 1  
@M.Tymosiewicz
Jesteś typowym przykładem pisowskiego bydła który się sprzedał za 500+.
Które tak nawisem jak sobie porównasz ceny to jest dziś może 350 zeta haha.
Tani jesteś hu.jku niebywale.
Ale pies cię trącał, maks 3 lata zostało tobie i bydlakom z partii PIS.
I mam nadz. że się więzienia zapełnią bandytami z szeroko pojętej prawicy.
Howgh tania cio.to
 4  
Niestety, wątpię aby zostało im jeszcze max. trzy lata.
 0