Łukasz Szewczyk27.05.2020 (9:33)brak komentarzy

Finałowy sezon "Homeland" w czerwcu na antenie FOX

• Ostatni sezon "Homeland" w FOX
• Co wydarzy się w ostatnim sezonie i jakie przeciwności losu czekają Carrie?
Finałowy sezon "Homeland" w czerwcu na antenie FOX
Pięciokrotnie nagrodzony Złotymi Globami oraz ośmiokrotny zdobywca Emmy serial "Homeland" dobiega końca. W finałowym sezonie nie zabraknie napięcia i niespodziewanych zwrotów akcji. Szwankująca pamięć Carrie (Claire Danes) jest głównym zmartwieniem Saula Berensona (Mandy Patinkin), który pracuje obecnie jako doradca prezydenta Ralpha Warnera (Beau Bridges) do spraw Bezpieczeństwa Narodowego. Problemy z pamięcią Carrie stają się podstawą nieufności CIA, szczególnie po tym jak ta oblewa test na wykrywaczu kłamstw. Tymczasem nowa administracja prezydenta zamierza zakończyć "wieczną wojnę" w Afganistanie. Saul ma za zadanie zaangażować Talibów w negocjacje pokojowe i prosi Carrie o pomoc, wiedząc, że tylko ona może podołać tej misji. Zamieszana w polityczne rozgrywki Carrie musi zmierzyć się nie tylko z realiami wojny, ale również ze swoją chorobą.
O trudach wcielania się w postać z zaburzeniem dwubiegunowym w jednym z wywiadów opowiada Claire Danes, odtwórczyni roli Carrie: - Nigdy nie chciałam, żeby to zaburzenie było sztuczką lub wygodnym narzędziem fabularnym. Staram się być jak najbardziej wiarygodna. (...) Kocham grać tę postać. Miło jest grać kogoś tak inteligentnego, odważnego i niesamowicie ambitnego. Carrie bez wątpienia jest twardzielką.

Mimo zmagań z zaburzeniem osobowości Carrie kontynuuje swoją przygodę i zostaje wysłana do Kabulu. Po powrocie do Afganistanu Carrie wyrusza na swoją ostatnią misję, w której towarzyszy jej agentka CIA Jenna Bragg (Andrea Deck), niesamowicie przypominająca z charakteru Carrie z pierwszego sezonu. Skomplikowane relacje między głównymi bohaterami, różnice kulturowe, religijne i językowe oraz kontrowersyjna polityka Stanów Zjednoczonych to tematy poruszane w tym uwielbianym przez miliony widzów na świecie serialu.

W ósmym sezonie "Homeland" występują Claire Danes (Carrie Mathison), Mandy Patinkin (Saul Berenson), Linus Roache (David Wellington), Nimrat Kaur (Nasneem Qureshi / Tasneem Qureshi), Andrea Deck (Jenna Bragg), Maury Sterling (Max Piotrowski), Cliff Chamberlain (Mike Dunne), Mohammad Bakri (Abdul Qadir G'ulom), oraz Beau Bridges (Ralph Warner).

Emisja ósmego sezonu serialu "Homelnad" w czwartki o godz. 21.05 (od 18 czerwca 2020 roku) na antenie FOX. Emisja po dwa odcinki.