Łukasz Szewczyk28.05.2020 (15:55)4 komentarze

Michał Kołodziejczyk szefem redakcji sportowej Canal+

• Personalne zmiany w Canal+
• Michał Kołodziejczyk nowym dyrektorem redakcji sportowej Canal+
Michał Kołodziejczyk / Fot. Canal+
Michał Kołodziejczyk / Fot. Canal+
W poniedziałek (1 czerwca 2020 roku) Michał Kołodziejczyk dołączy do Canal+ w Polsce i obejmie stanowisko dyrektora redakcji sportowej Canal+. To nowo utworzone stanowisko w strukturach firmy. Do jego zdań będzie należało m.in. zarządzanie pracą redakcji sportowej oraz rozwijanie nowych formatów redakcyjnych - zarówno na platformie satelitarnej, jak i platformie internetowej Canal+.
- Redakcję sportową Canal+ tworzą jedni z najlepszych dziennikarzy i komentatorów w swoich dziedzinach. To grono pasjonatów i profesjonalistów, w które Michał Kołodziejczyk doskonale się wpisuje. Nasza oferta sportowa i treści redakcyjne są teraz dostępne na niemal każdym urządzeniu dzięki nowej usłudze Canal+ przez internet. Doświadczenie Michała Kołodziejczyka z obszaru mediów online będzie więc istotnym wsparciem dla pracy całej redakcji - Edyta Sadowska, prezes zarządu i dyrektor generalna CANAL+ w Polsce

Zakupem treści sportowych i produkcją sportową będzie zajmował się nadal Michał Jarocki na stanowisku dyrektora zakupów i produkcji sportowej Canal+. Michał Kołodziejczyk i Michał Jarocki będą raportować bezpośrednio do Małgorzaty Seck, wiceprezes ds. programowych Canal+.

Michał Kołodziejczyk jest dziennikarzem z ponad dwudziestoletnim stażem. Przez ostatnie pięć lat był redaktorem naczelnym WP SportoweFakty (Wirtualna Polska), wyprowadzając serwis na pozycję lidera segmentu sportowego. Wcześniej przez wiele lat pracował jako dziennikarz sportowy w "Rzeczpospolitej" i "Przeglądzie Sportowym". Współpracował również z wieloma stacjami telewizyjnymi. Jako korespondent prasowy obsługiwał mistrzostwa świata w piłce nożnej (2006, 2010, 2014 i 2018), mistrzostwa Europy w piłce nożnej (2008, 2012 i 2016) oraz igrzyska olimpijskie w Londynie (2012), a także wiele innych wielkich imprez sportowych.

Kołodziejczyk jest laureatem nagrody Press im. Bohdana Tomaszewskiego w 2019 roku. W 2017 roku został wyróżniony w konkursie o Nagrodę Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego za cykl wywiadów z polskimi sportowcami, a rok później otrzymał honorowe wyróżnienie za publikację o tematyce sportowej w konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Komentarze (1 - 4 z 4)

Więcej programów publicystycznych, ale nie tylko o Ekstraklasie. Tych jest sporo. Kiedyś w Canal+ był program "Piłka z góry". Fajnie się oglądało. Szkoda, że zniknął. Fajnie sprawdziły się codziennie magazyny "Dobry wieczór. Sport" z udziałem widzów.
Aaaa. I może zlikwiduje niepotrzebną widownię w "Lidze+ Extra", jeszcze tylko gotowania tam brakuje jak w Polsacie przy Lidze Mistrzów :D Sztuczna widownia to nie treść premium.
 12  
Powrót Piłki z góry (lub czegoś podobnego) byłby bardzo miłe widziany. Taka dyskusja na luzie o polskiej i europejskiej piłce. Super się to oglądało.
 4  
Zgadzam się że ta widownia w lidze+ jest zbędna,może pójdą po rozum do głowy i z tego zrezygnują, oby.
 6  
chyba widziałem go na showup
 0