Łukasz Szewczyk28.05.2020 (16:03)6 komentarzy

"Uwaga!" TVN przypomni aferę w sopockiej Zatoce Sztuki

• Dziennikarze "Uwagi!" wrócą do sprawy sprzed lat, którą ostatnio żyje cała Polska.
• W 2015 roku Tomasz Patora rozpoczął reporterskie śledztwo dotyczące seksualnego napastowania młodych dziewcząt w Trójmieście
Uwaga!
Afera "Łowcy nastolatek" to jedna z najważniejszych spraw, nad jakimi pracowali dziennikarze "Uwagi!". Tomasz Patora jako pierwszy w Polsce zainteresował się tematem, gdy matka 14-letniej dziewczynki poprosiła redakcję o pomoc w sprawie wyjaśnienia przyczyn samobójstwa swojej córki. Reportaże Tomasza Patory doprowadziły do aresztowania i postawienia przed sądem Krystiana W., pseudonim "Krystek", który jest oskarżony o wykorzystanie seksualne młodych dziewcząt. Materiały "Uwagi!" pokazały też powiązania Krystiana W. z modnymi trójmiejskimi lokalami, w tym popularnej Zatoki Sztuki.
- Teraz nadeszła pora, żeby podsumować wyniki dziennikarskiego śledztwa. To także idealny moment, by oddzielić twarde, udowodnione fakty od plotek, pomówień i domniemań - mówi Tomasz Patora, autor reportaży.

Skala działalności "Krystka" była ogromna, zeznania ofiar i świadków są wstrząsające. I choć Minister Sprawiedliwości właśnie powołał do zbadania tej sprawy specjalną komisję, to właśnie "Uwaga!" jako pierwsza wpadła na jej trop i zajmuje się nią już od 2015 r.

Specjalne wydanie "Uwagi!" i reportaż Tomasza Patory już w czwartek (28 maja 2020 roku) o godzinie. 19:55 na antenie TVN.

Komentarze (1 - 6 z 6)

Telewizja Państwowa robi dokument fabularyzowany, żeby przykryć nieudolność władz, przy badaniu przestępstw seksualnych - dokument z którego wynika, że władze są nie udolne w wyjaśnianiu spraw pedofilskich, gdyż tvn alarmował o tej sprawie w roku 2016.

Dobrze, że tvn powraca do tematu i wypunktuje nieudolność władz.
PiS Przekręty i Samochwalstwo 28.05.2020 (16:32:25)
 1  
gdyż tvn alarmował o tej sprawie w roku 2016.
Szkoda, że nie "alarmował" przed 2016 rokiem. Bo Zatoka Sztuki została otwarta duuużo wcześniej (w 2010 r.)
Info z "Wyborczej" z 1 sierpnia 2015 roku :
"Prezydent Sopotu Jacek Karnowski wypowiedział Zatoce Sztuki, położonej nad samą plażą, umowę na dzierżawioną od 2010 r. plażę o pow. 4,3 tys. m kw. Data na dokumencie: 23 lipca br."
 1  
A czemu miał ktokolwiek alarmować skoro nikt nie zgłaszał tego co się tam dzieje. Ktoś z zewnątrz miał być jasnowidzem?
Sprawa wyciekła dopiero po samobójstwie tej dziewczynki.
 10  
Tvn i wszystko jasne
 3  
Tvn wafelkowy nazi pokazał właśnie swój dokument i jeszcze odkazywali,że tak się robi dokumenty, ale to dobre było dla półgłupków i innych gamoni z cyklu nie widziałem i nic nie słyszałem, zaś celebryci jadają na mieście i znaleźli sobie garkuchnię w centrum pedofilii.
 6  
Nie było żadnej afery. To media sobie coś wykreowały jak zwykle
 4