Łukasz Szewczyk04.06.2020 (11:21)brak komentarzy

"Jak będzie". Gazeta.pl szuka odpowiedzi w nowym cyklu wywiadów

• Gazeta.pl rozpoczyna cykl rozmów z ekspertami poświęconych kondycji świata po pandemii.
Jak będzie
Pandemia koronawirusa zburzyła świat, jaki znaliśmy, a jednocześnie rozpoczęła procesy, których skutki możemy jeszcze długo odczuwać. Dla niektórych oznacza ona jedynie konieczność ograniczania kontaktów międzyludzkich, dla innych wiąże się ze stratą pracy, chorobą, a nawet śmiercią. Stopniowe "odmrażanie" gospodarki i luzowanie obostrzeń nie oznacza, że świat będzie znów taki sam, jak przedtem. Wiele osób zadaje sobie więc pytanie - jak będzie. Postaramy się na nie odpowiedzieć w nowym cyklu Gazeta.pl ‑ tłumaczy Marcin Kozłowski, dziennikarz Gazeta.pl i koordynator projektu.
Eksperci zaproszeni przez redakcję portalu w jasny i konkretny sposób nie tylko zdiagnozują to, co dzieje się wokół nas. Wspólnie zastanowią się także nad tym, czego możemy spodziewać się w perspektywie najbliższych miesięcy, a nawet lat. Postarają się odpowiedzieć na pytania m.in., jak pandemia wpłynie na nasze dalsze życie i jak zmieni rynek pracy, edukację czy służbę zdrowia. W gronie rozmówców Gazeta.pl są m.in.: Agata Łuczyńska, prezeska Fundacji Szkoła z Klasą czy Andrzej Kubisiak, ekspert rynku pracy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Treści wywiadów będą publikowane do końca tygodnia i eksponowane na stronie głównej Gazeta.pl. Towarzyszyć będzie im promocja w mediach społecznościowych obejmująca specjalnie zaprojektowane formaty graficzne z najważniejszymi cytatami z rozmów.

Cykl "Jak będzie" to już kolejny przykład realizacji redakcyjnej deklaracji Gazeta.pl na nowe czasy. Jednym z jej elementów jest obietnica poszukiwania odpowiedzi na ważne pytania - u źródła i bezpośrednio od ekspertów: lekarzy, ekonomistów i innych specjalistów.