Łukasz Szewczyk08.06.2020 (10:00)4 komentarze

TTV szuka uczestników do drugiego sezonu "Down the road. Zespół w trasie". Premiera wiosną 2021

• Wiosną 2021 roku druga edycja popularnego programu "Down the road. Zespół w trasie"
• Telewizja TTV rozpoczęła poszukiwania uczestników, zdjęcia do cyklu będą realizowane na przełomie sierpnia i września
Down the road. Zespół w trasie
- Wierzę, że daliśmy widzom coś więcej niż tylko dobry serial telewizyjny. To wielka zawodowa przyjemność. Od 8 lat staramy się w TTV pokazywać różne odcienie polskiej rzeczywistości i dotykać istotnych tematów. A takim jest na pewno sytuacja osób z zespołem Downa. Ich wakacyjne słodko-gorzkie perypetie wywołały mnóstwo wzruszeń i wzbudziły niezwykły odzew. Dlatego chcemy rozwijać ten kierunek i podążać za tym typem emocji. Aktualnie trwa kompletowanie nowego zespołu w trasie z najbardziej otwartym na świat kierowcą - Przemkiem komentuje Lidia Kazen, dyrektor programowa TTV.
"Down the road. Zespół w trasie" to polska wersja belgijskiego formatu "Down the road", który został zrealizowany w Belgii i emitowany również w telewizji holenderskiej. Audycja opowiada o szóstce młodych osób z zespołem Downa, które wraz z Przemysławem Kossakowskim ruszają w podróż po sześciu krajach. Zmierzają się ze stereotypami, które często określają ich jako niesamodzielnych i wymagających opieki.

- Chcielibyśmy pokazać, że pierwszy sezon programu nie był przypadkiem, a fenomenalne osobowości bohaterów to coś odosobnionego. W Polsce żyją tysiące ludzi z zespołem Downa i wielu z nich ma nam wiele do opowiedzenia. To olbrzymia przestrzeń, zaskakująca, nieoczywista i fascynująca. Uważam, że droga którą zaczęliśmy iść w pierwszym sezonie jest cały czas drogą przez nieznane. Jestem szczęśliwy, że znów wyruszę w trasę, jeszcze nigdy nie oczekiwałem decyzji o kontynuacji cyklu z taką niepewnością i ekscytacją - komentuje Przemek Kossakowski.

Trwają poszukiwania uczestników do drugiej edycji. Aby wziąć udział w projekcie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.downtheroad.pl. Format na antenie stacji pojawi się wiosną 2021 roku. Za produkcję drugiej serii polskiej wersji odpowiada firma GPlus Production.

Komentarze (1 - 4 z 4)

Mam propozycję: Krystyna Pawłowicz, Jacek Kurski, Justyna Klimasara, Jacek Sasin, Piotr Szumlewicz, Piotr Ikonowicz
 6  
@johny'B to dziwne, bo wyglądają jakby mieli
 6  
Kryśce to można kołki w dupie łamać
 6  
To są pisowcy bez duszy i serca jak ten wyżej.
 6