Łukasz Szewczyk09.06.2020 (11:25)2 komentarze

Długi weekend na legalu. Kino Polska część z reklam przekaże na Fundację Legalna Kultura (wideo)

• W długi czerwcowy weekend (11-13 czerwca 2020 roku) telewizja Kini Polska zaprezentuje widzom hity polskiej kinematografii
• Połowę przychodów z reklam wyemitowanych przy tych filmach stacja przekaże Fundacji Legalna Kultura.
Długi weekend na legalu
Wspierając Fundację Legalna Kultura, która promuje korzystanie z legalnych źródeł kultury i reprezentuje interesy twórców w tym zakresie, Kino Polska chce zwrócić uwagę na bardzo trudną sytuację polskiej kinematografii, która dotkliwie odczuwa obecny, wywołany pandemią koronawirusa kryzys. Pomagając Fundacji Legalna Kultura - kojarzonej m.in. ze spotami kinowymi, w których znani polscy aktorzy dziękują publiczności za oglądanie polskich filmów z legalnych źródeł - Kino Polska przypomina, że oglądając dzieła polskiej kinematografii w telewizji również korzystamy z kultury zgodnie z wolą twórców.
- Dla Kino Polska - stacji, która od lat promuje polskie kino - ważne jest oglądanie filmów z legalnych źródeł. Teraz, gdy ludzie więcej czasu spędzają w domach, a kina pozostają zamknięte, jest to szczególnie istotne. Wspieranie polskiej kinematografii od lat jest naszą misją, dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć Legalną Kulturę i jej idee - mówi Paweł Zająkała, dyrektor programowy Kino Polska.

- Zasłużony dla promocji polskiej kinematografii kanał Kino Polska to dla Legalnej Kultury idealny partner do realizacji podobnych działań. Łączy nas nie tylko miłość do polskiego kina, ale i wspólne idee. Jestem przekonana, że razem osiągniemy więcej w tym trudnym dla polskiego filmu czasie. Kultura to wspólnota, w której twórcy i odbiorcy nie istnieją bez siebie nawzajem - te proste na pozór słowa niezwykle wiele znaczą! - mówi Danuta Stenka, jedna z najlepszych polskich aktorek i przewodnicząca Rady Fundacji Legalna Kultura.


W Długi weekend na legalu Kino Polska wyemituje głośną adaptację prozy Henryka Sienkiewicza, czyli "Ogniem i mieczem" (11 czerwca / 16:35) z udziałem m.in. Izabelli Scorupco, Michała Żebrowskiego, Krzysztofa Kowalewskiego i Andrzeja Seweryna, bardzo popularny wśród polskich widzów film akcji "Pitbull" (12 czerwca / 23:05) Patryka Vegi z Marcinem Dorocińskim, Januszem Gajosem i Andrzejem Grabowskim w rolach głównych oraz kryminał "Uwikłanie" (13 czerwca / 20:00) Jacka Bromskiego, w którym można zobaczyć m.in. Maję Ostaszewską i Marka Bukowskiego. Emisji tych filmów będą towarzyszyć spoty Fundacji Legalna Kultura, zachęcające do wspierania legalnych źródeł. Dodatkowo Kino Polska wesprze akcję kampanią promocyjną: na antenie stacji pojawią się dedykowane spoty autopromocyjne, zaplanowano też kilkudniową kampanię w mediach online i mediach społecznościowych nadawcy.

Fundację Legalna Kultura można wspierać również indywidualnie, przelewami na konto Fundacji: 11 1440 1387 0000 0000 1390 8583 (w tytule wpłaty: darowizna na cele statutowe Fundacji Legalna Kultura).

Komentarze (1 - 2 z 2)

Te filmy są na tvp vod hahaha
 0  
Świetnie. Same premiery.
 0