Łukasz Szewczyk09.06.2020 (11:32)12 komentarzy

Zmiany w naziemnej telewizji cyfrowej. TVP Sport ponownie w HD, znika TVP HD

• Od wtorku (9 czerwca 2020 roku) kanał TVP Sport TVP Sport znowu będzie nadawany w rozdzielczości obrazu HD z multipleksu trzeciego (MUX 3) naziemnej telewizji cyfrowej
• TVP Rozrywka została przeniesiona na multipleks ósmy (MUX 8)
TVP Sport
Telewizja Polska zakończyła projekt "Szkoła z TVP". Audycje edukacyjne dla uczniów przestały być emitowane na antenach TVP Sport, TVP Rozrywka oraz TVP HD. W związku z tym Telewizja Polska zdecydowała się przywrócić pierwotny standard nadawania TVP Sport, czyli rozdzielczość obrazu HD z multipleksu trzeciego i jednocześnie przesunąć program TVP Rozrywka na multipleks ósmy, tym samym zaprzestając nadawania TVP HD z multipleksu ósmego.
Przypomnijmy z realizacją inicjatywy "Szkoła z TVP" od marca 2020 roku dokonano zmian w ramówkach i dostępności kanałów TVP Sport, TVP Rozrywka i TVP HD w telewizji naziemnej: kanał TVP Rozrywka został wprowadzony na multipleks trzeci dzięki obniżeniu rozdzielczości obrazu TVP Sport do SD, natomiast kanał TVP HD został wprowadzony na multipleks ósmy w jakości SD w miejsce TVP Rozrywka.

Od 9 czerwca kanał TVP Sport ponownie nadawany jest z multipleksu trzeciego w jakości obrazu HD a TVP Rozrywka będzie dostępny na multipleksie ósmym zastępując tym samym TVP HD, które nie będzie już dostępne w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Komentarze (1 - 10 z 12)

Poprawili by jakość TVP3. Kanał TVP Sport prezentuje w większości programy archiwalne. To dzisiaj tylko marnowanie miejsca.
 10  
Kręcą się jak smród koło gaci. A realnych zmian jak nie było tak nie ma.
Zrobić z TVP HD - TVP Sport 2
Połączyć TVP Rozrywka z TVP Historia
 2  
ale tvp nie ma na tyle sportu żeby otwierać drugi kanał. przecież hokeja nie chcą transmitowac bo im sie nie opłaca wysyłać wozu z kamerą ( już nie mówię że mogli by sobie darować komentatorów tylko puszczać sam dzwięk z lodowiska)
 10  
TVP stworzyła stacje tematyczne żeby czerpać korzyści z reklam a nie po to aby komuś się podobały, dlatego nie będzie żadnego łączenia.
 1  
Wolałbym żeby co chwilę przenosili tvp1 i tvpinfo, wtedy leciwy i wiejski naród byłby mniej ogłupiały.
Ogłupia to TVN zwłaszcza ten 24 bo ludzie którzy oglądają te programy są po prostu "chorzy z nienawiści"
 1  
@Prezes Jacek K - włącz myślenie, to noe boli....

Żeby czerpać korzyści z reklam, te reklamy chyba muszą być przez kogoś oglądane... A skoro TV czerpie korzyści z reklam, to znaczy, że ktoś te stacje ogląda i komuś się podobają!
 2  
Dlaczego redaktorzy mieszają ciągle pojęcia "jakości" i "rozdzielczości" używając ich często zamiennie. Rozdzielczość HD może mieć jakość SD jak się walnie porządną kompresję, a i nieraz jakość obrazu w rozdzielczości SD potrafi być lepsza niż w rozdzielczości HD. Należałoby w portalu jakby nie patrzeć tematycznym pisać prawidłowo.
 12  
Prędzej dadzą TVP Religia HD jak regionalną podniosą do HD
 3  
Do pizdy z tymi zmianami. TVP HD amba wpierdoliła. Bo zaczęli nadawać tam jakieś filmy i nowy nareszcie nie polski sensowny serial. Super, brawa dla idiotów.
 6  
Wyłącz TV Pis, włącz myślenie.
 3