Łukasz Szewczyk09.06.2020 (15:58)brak komentarzy

Tenisowy czerwiec w Eurosporcie. Gwiazdy tenisa na żywo

• W czerwcu widzowie kanałów Eurosport będą mogli oglądać na żywo mecze wielkich gwiazd tenisa na czele z Novakiem Djokoviciem, Dominikiem Thiemem, Stefanosem Tsitsipasem i Andym Murrayem.
Adria Tour
W najbliższy weekend rozpoczną się dwa turnieje pokazowe. W Summer Adria Tour, w którego organizację zaangażowana jest Fundacja Novaka Djokovicia wystąpi sam lider rankingu ATP, a obok niego m.in. Austriak Dominic Thiem, Bułgar Grigor Dimitrow, a także Chorwaci Marin Cilić i Borna Corić. Eurosport 2 będzie transmitował dwie rundy rywalizacji, które odbędą się w Belgradzie (13-14 czerwca) i Zadarze (20-21 czerwca).
Także od 13 czerwca rozgrywany będzie Ultimate Tennis Showdown organizowany przez znakomitego trenera Patricka Mouratoglou. W tenisowej akademii Mouratoglou na południu Francji zagrają m.in. Grek Stefanos Tsitsipas, Dominic Thiem, Włoch Matteo Berrettini, Belg David Goffin i Kanadyjczyk Felix Auger-Aliassime. Mecze będą rozgrywane na nietypowych zasadach: potrwają maksymalnie godzinę, zostaną podzielone na 12-minutowe kwarty, a zawodnicy będą mogli korzystać z przerw na żądanie, aby konsultować się z trenerami. Każdego dnia turnieju Eurosport 1 pokaże na żywo dwa mecze - o 17:15 i 18:30.

Z kolei pod koniec czerwca w Londynie odbędzie się Schroders Battle of the Brits, czyli charytatywne wydarzenie organizowane przez Jamiego Murraya. Obok znakomitego deblisty wystąpi również jego brat Andy - podwójny mistrz olimpijski, trzykrotny zwycięzca turniejów Wielkiego Szlema i były numer 1 rankingu ATP, a także czołowi brytyjscy tenisiści Dan Evans i Kyle Edmund.

Turnieje tenisowe w czerwcu na platformach Eurosportu skomentują dziennikarze i eksperci stacji: Lech Sidor, Karol Stopa, Witold Domański, Marek Furjan, Dawid Olejniczak i Tomasz Wolfke.

W nadchodzących miesiącach kibiców tenisa czeka wiele emocji na antenach Eurosportu, a ich kumulacja związana będzie z rozgrywanymi tuż po sobie dwoma turniejami Wielkiego Szlema: US Open (31 sierpnia - 13 września) i Roland-Garros (20 września - 4 października).