Łukasz Szewczyk21.06.2020 (20:14)7 komentarzy

Start Radia Nowy Świat z poślizgiem. Znani dziennikarze, programy bez reklam i polityków

• Interaktywne Radio Nowy Świat wystartuje z poślizgiem
• Trzonem redakcji stacji będą byli dziennikarze radiowej Trójki, wśród nich m.in. Magda Jethon, Wojciech Mann czy Jerzy Sosnowski
• Jak odbierać?
Radio Nowy Świat
Radio Nowy Świat miało wystartować w najbliższy piątek - 26 czerwca 2020 roku. Wiele wskazuje jednak na to, że start zostanie opóźniony. U jednego ze współpracujących ze stacją dziennikarzy potwierdzono zakażenie koronawirusem. Osoba ta miała styczność z kilkoma osobami kluczowymi dla funkcjonowania radia. Do momentu przeprowadzenia przez te osoby testu i uzyskania wyniku, są one objęte kwarantanną

"W konsekwencji wszystkie prace zespołowe związane z uruchamianiem Radia Nowy Świat, wymagające pracy w siedzibie, musimy wstrzymać przynajmniej do najbliższej środy (24.06), w nadziei na uzyskanie do tego dnia miarodajnych, negatywnych wyników. Rozpatrujemy w tej chwili dwa skrajne scenariusze, jednak oba wiążą się z opóźnieniem startu Radia Nowy Świat. Negatywny wynik testów pozwoliłby nam na wznowienie prac w czwartek (25.06) - co umożliwiłoby rozpoczęcie nadawania 10.07 - natomiast pozytywny wcieliłby w życie scenariusz, którego nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Czas oczekiwania na testy przeznaczamy na wszelkie prace możliwe do przeprowadzenia w formie zdalnej, by w razie negatywnych wyników zminimalizować opóźnienie rozpoczęcia nadawania. Wszystkich Państwa prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość, ponieważ znaleźliśmy się w wyjątkowo trudnej sytuacji" - napisano w specjalnym oświadczeniu.

Radio Nowy Świat / Fot. materiały prasowe Radia Nowy Świat
Radio Nowy Świat / Fot. materiały prasowe Radia Nowy Świat
Przypomnijmy, że Radio Nowy Świat jest radiem internetowym finansowanym wyłącznie przez słuchaczy na zasadzie crowdfundingu. Ponad 24 tys. osób za pośrednictwem platformy Patronite.pl zadeklarowało comiesięczne wpłaty o łącznej wartości ponad 650 tys zł. Główną siłą napędową nowej stacji są słuchacze, którzy poszukując alternatywy dla Programu Trzeciego Polskiego Radia, postanowili pomóc w urzeczywistnieniu pomysłu radia, które - choć oparte o tradycje starej Trójki - ma przyciągać i angażować młodych ludzi.

Głównymi, żelaznymi zasadami znajdującymi się u podstaw Radia Nowy Świat jest brak polityków na antenie (zapraszani mają być wyłącznie komentatorzy i specjaliści określonych dziedzin) oraz brak reklam. Projekt będzie radiem słowno-muzycznym, oferującym szeroki wachlarz gatunkowy z uwzględnieniem rozpiętości wiekowej odbiorców. Wiele znanych formatów audycji, jak lista przebojów, zostanie odświeżonych i przybierze nową formę.

Do swoich nietuzinkowych światów wpuszczą słuchaczy byli dziennikarze radiowej Trójki, ale także osobowości spoza Polskiego Radia. Szefową stacji jest Magdalena Jethon. W zespole znaleźli się m.in. Wojciech Mann, Marcin Kydryński, Jerzy Sosnowski, Fisz, Wojciech Waglewski, Małgorzata Maliborska, Anna Krakowska, Krzysztof Łuszczewski, Tomasz Ławnicki, Grzegorz Markowski, Joanna Kołaczkowska, Piotr Bukartyk, Kuba Badach, Tomasz Raczek, Eliza Michalik, Grzegorz Markowski, Katarzyna Kasia czy Zbigniew Zamachowski. Do projektu mają dołączać kolejni radiowcy.

Jak zapowiadają twórcy, Radio Nowy Świat będzie budzić, koić, intrygować, inspirować, wzruszać, przywodzić na myśl, bawić oraz informować. Od początku nadawania program "na żywo" będzie emitowany od 6 rano do 22.00.. Pozostały czas wypełnią powtórki i muzyka. Docelowo program "na żywo" ma być nadawany przez całą dobę. Nowy projekt będzie radiem interaktywnym - na antenie nieustannie będą rozmowy ze słuchaczami

Jak odbierać? Radio Nowy Świat będzie szeroko dostępne za pośrednictwem internetu. Stacja będzie można słuchać za pośrednictwem strony internetowej oraz własnej aplikacji. Trwają także prace nad dostępnością na platformach streamingowych. Sygnał stacji dostępny będzie także dla operatorów sieci kablowych. Jak informują przedstawiciele stacji, na wzbogacenie swojej oferty kanałów radiowych o Radio Nowy Świat zdecydowali się już "najwięksi w Polsce operatorzy".

Komentarze (1 - 7 z 7)

Jakoś mnie to nie dziwi, Trójka pod wodzą Kuby Strzyczkowskiego jest jeszcze lepsza niż kiedykolwiek a dziennikarze "gwiazdeczki" nie będą praciwać za "czapkę gruszek" w radiu internetowym którego będzie słuchać kilkaset osób
 10  
"Przypomnijmy, że Radio Nowy Świat jest radiem internetowym finansowanym wyłącznie przez słuchaczy na zasadzie crowdfundingu. Ponad 24 tys. osób za pośrednictwem platformy Patronite.pl zadeklarowało comiesięczne wpłaty o łącznej wartości ponad 650 tys zł."
........... jeśli zadeklarowali co miesiąc wpłacanie 650 tys. PLN to jeszcze nie znaczy, ze będą co miesiąc spłacać sumę 650 tys. PLN.
 6  
Tyle tylko że stale koszta obliczone są na 250 tysięcy a więc spokojnie starczy na rok funkcjonowania. Nawet gdyby z czasem wpłat było dużo mniej.
 2  
Obawiam się, że do Radia Nowy Świat dołączy Marek Niedźwiecki!
 6  
śmiali się z radia Maryja że słuchacze placa bo im Rydzyk każe. A tutaj sytuacja identyczna.
 4  
sama śmietanka ze starej epoki
 5  
Resortowe radio buchcchaaa kto tego bedzie słuchal hehehe
 4