Łukasz Szewczyk25.06.2020 (17:15)9 komentarzy

TVP Kultura 2 rozpoczyna nadawanie

• Telewizja Polska uruchamia drugi kanał kulturalny.
• Jak odbierać? Co w ramówce?
TVP Kultura 2
Kanał TVP Kultura 2 swoje nadawanie rozpocznie w piątek (26 czerwca 2020 roku) o godzinie 12.00 na platformie internetowej TVP Stream. Stacja będzie nadawała swój program w godz. od 12 do 24.
- Inaugurując kanał TVP Kultura 2 wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom widzów, którzy zyskują teraz praktycznie nieograniczony dostęp do naszych programów, ale przede wszystkim tworzymy jeszcze jeden kanał poświęcony kulturze. TVP Kultura 2 nie będzie kopią telewizyjnej starszej siostry. Jestem przekonany, że naszej redakcji nie raz uda się pozytywnie zaskoczyć widzów - podkreśla Grzegorz Płaza, dyrektor Centrum Kultury i Historii TVP. - Jest to jeden z elementów otwarcia anteny na tych, którzy chcą mieć również w sieci dostęp do kultury najwyższej jakości - dodaje Grzegorz Płaza.

W ramówce TVP Kultura 2 znajdą się filmy, cykle dokumentalne, seriale, przedstawienia i koncerty oraz programy publicystyczne, dotychczas dostępne tylko w TVP Kultura. Dzięki pasmu "Kulturalne wakacje" widzowie poznają różne regiony Polski. W cyklu "Kultowej Kultury" wyemitowane zostaną słynne polskie filmy i seriale, takie jak "U Pana Boga za piecem", "Alternatywy 4" czy "Zmiennicy".

Dostępne będą propozycje filmowe dla dzieci i młodzieży. Wśród nich: "Pierścień i Róża", "Wakacje z duchami", "Dziewczyna i chłopak" oraz cykle "Animama" i "Od ucha do ucha". Nie zabraknie ciekawych koncertów i spektakli operowych oraz informacji ze świata kultury. Jeden z programów będzie dedykowany także wydarzeniom kulturalnym realizowanym przez artystów w sieci.

- Startujemy w pierwszy dzień wakacji, dlatego chcemy pokazać jak na nowo "Zakochać się w Polsce". W pierwszy weekend odwiedzimy Lubelszczyznę. W kolejnych Wielkopolskę, województwo kujawsko-pomorskie, zajrzymy na Mazowsze i do Małopolski. Odwiedzimy słynne "Pomniki Historii", odkryjemy "Zaginione Skarby", będziemy wędrować "Szlakiem Kolberga", posłuchamy "Dzikiej Muzyki". Usłyszycie Państwo u nas m.in.: Marcina Maseckiego, Janusza Prusinowskiego, Sebastiana Wypycha, Marka Brachę i Aleksandra Dębicza. Przypomnimy także kultowe filmy i seriale. Specjalne pasmo poświęcimy kulturze w sieci i wydarzeniom kulturalnym tworzonym w czasie pandemii. Mam nadzieję, że TVP Kultura 2 będzie w najbliższych tygodniach po trochu filharmonią, operą, salą koncertową, klubem, teatrem. Miejscem, do którego po prostu wszyscy tęsknimy - dodaje Kalina Cyz, Zastępca Dyrektora Centrum Kultury i Historii TVP ds. TVP Kultura - Redaktor Naczelna.

Komentarze (1 - 9 z 9)

Dać do usług IPTV , OTT , STV , CTV naszych operatorów
 5  
Ale bez sensu. Powinni uruchomić stream internetowy wszystkich kanałów TVP, w tym zwykłej TVP Kultury, a nie tworzyć jakąś bezsensowną TVP Kulturę 2 z odgrzewanymi kotletami.

Większość tv publicznych w Europie nadaje swoje kanały w internecie (najczęściej z ograniczeniem dostępu tylko z terytorium swojego kraju, choć na upartego da się to obejść przez VPN). Ale TVP jak zwykle sto lat za murzynami.
 12  
Niech pojawią się w WP Pilot albo CPGO
 4  
Robią, że niby PI$ kulturą się interesuje. hehe
 25  
Bez sensu taki kanał, lepiej przeznaczyć środki na zakup ciekawszych programów do TVP Kultura, koncertów wykonawców z najwyższej półki itp. Chyba wystarczy już kanałów TVP, po co tworzyć nowe?
 7  
Słaba oferta programowa tego nowego kanału, jeśli chodzi o seriale i filmy. Do tego oglądanie tylko przez TVP Stream codzienne między godziną 12.00 a 24.00 z powtórkami tych samych polskich seriali, które leciały już chyba na wszystkich kanałach TVP parę razy powtarzanych. Mało osób będzie oglądać ten kanał. Dużo lepiej byłoby dołączyć ten nowy kanał również do telewizji cyfrowej naziemnej gdzie dołączony zostałby też do kablówek, Zamiast wciąż na okrągło tych samych polskich seriali dołączyć w ofercie programowej stare dobre czeskie, jak i stare dobre rosyjskie filmy i seriale i nie tylko przez 12 godzin, a całą dobę wyświetlane na kanale.
 5  
Mam prośbę do TVP - dajcie większe i bardziej oczojebne logo na tym kanale, bo to jest tak małe że muszę szukać go za pomocą lupy.
 3  
Do wszystkich niekumatych :
Kanał TVP KULTURA 2 jest za friko.
Wystarczy połączenie z internetem (np. przez Wi-Fi) oraz telewizor z włączoną funkcją HbbTV. Kanał sam się wyszukał i ustawił na końcu kanałów (naziemna NTC DVB-T). Właśnie oglądam "Zmienników". Na telewizorze LG 42LM670s (model z 2012 roku).
 0