Łukasz Szewczyk27.06.2020 (10:02)brak komentarzy

Filmowe przeboje, zagadki i podróże po Polsce latem w RMF Classic

• Rusza wakacyjna ramówka RMF Classic
Tego lata RMF Classic przygotowało dla słuchaczy specjalny filmowy konkurs pod hasłem "5-ty element". W każdej odsłonie zabawy zadaniem słuchaczy będzie odgadnięcie tytułu filmu, który jest piątym elementem rankingu, tworzonego wspólnie z setką wybranych artystów oraz ludzi ze świata kultury, sztuki i nauki.
Tuż przed wakacjami stacja przygotowała specjalną ankietę, która została rozesłana do 100 osób - aktorów, reżyserów, naukowców, sportowców oraz znanych postaci ze świata show-businessu. Ich zadaniem było wytypowanie 5-ciu najciekawszych filmów w wybranej kategorii - np. pięciu filmów o morzu czy pięciu filmów, których akcja rozgrywa się w Paryżu lub Warszawie. Powstał w ten sposób ranking, wokół którego przez całe wakacje toczyć się będzie zabawa ze słuchaczami, a jej tematem będą nie tylko same filmy, ale także pochodząca z nich muzyka.

Innym muzycznym elementem letniej ramówki RMF Classic będzie plebiscyt na "Filmowy Przebój Lata". Słuchacze będą głosować na prezentowane na antenie utwory pochodzące z filmów o tematyce wakacyjnej, takiej jak np. podróże, egzotyczne miejsca, słoneczne klimaty czy awanturnicze przygody. Wielki finał połączony z losowaniem nagród nastąpi w ostatni weekend wakacji.

Oprócz tego w ofercie programowej RMF Classic tego wyjątkowego lata znalazły się propozycje związane z podróżami i wypoczynkiem w Polsce. "WAKAT" - to Wakacyjny Alfabet Turystyczny Artura Andrusa, w którym znany dziennikarz i satyryk z przymrużeniem oka opisuje turystyczne atrakcje oraz znane nam wszystkim z doświadczenia różne podróżnicze perypetie.

Będą też mini programy pod hasłami: "Look bagażowy" - czyli spojrzenie na niezbędne gadżety, które musimy zapakować przed wyjazdem na wakacje czy "Cennik współczesny" - przegląd kosztów wyjazdu i pobytu w wakacyjnych kurortach w naszym kraju.

W cyklu "Cudne manowce" słuchacze opowiedzą dokąd zbłądzili tego lata w Polsce, w poszukiwaniu ciszy i spokoju, a w weekendy dominować będzie tematyka związana z przyrodą i ekologią.