Łukasz Szewczyk02.07.2020 (8:38)3 komentarze

Sporo nowości w letniej ramówce Polsat Games

• Letni wysyp nowości w Polsat Games
• Nowy sezon Alior Bank Ultraligi, rywalizacja o miano króla europejskiej sceny League of Legends, powrót Ekstraklasa Games i walka o play-offy w Polish Masters Rainbow Six
Sporo nowości w letniej ramówce Polsat Games
Tysiące godzin transmisji na żywo z najlepszych turniejów i rozgrywek esportowych świata to fundament oferty programowej Polsatu Games. Twórcy kanału równie wielką uwagę poświęcają też publicystyce, stąd duża liczba autorskich formatów, które stanowią stały element polskiej sceny gamingowej. W nowym sezonie "Faux Paux" duetu Radosław Nałęcz/Tadeusz Zieliński, zostanie wydłużony z 45 do 90 minut. W ten sposób autorzy zyskają więcej przestrzeni do rozmów ze swoimi gośćmi, takimi jak twórcy gier czy przedstawiciele największych studiów wydawniczych. Premiera każdego odcinka odbywa się w poniedziałki o 22:00 w telewizji oraz na platformie internetowej IPLA. W czwartki program jest retransmitowany także na YouTube.
W lipcu na antenę Polsatu Games powróci także Remigiusz "Rock" Maciaszek. Weteran polskiego dziennikarstwa poświęconego grom i osobowość YouTube'a, każdy odcinek swojego programu poświęca innemu tytułowi, szczegółowo omawiając jego historię, fabułę oraz mechanikę gry. W nowym sezonie "Rock w Grach" opowie między innymi o takich hitach, jak Call of Duty Warzone czy Final Fantasy 7 Remake.

Przewodnikiem po gąszczu tytułów ze świata gier jest także program "Nowa Gra +". Jego autorzy recenzują nowości oraz publikują relacje z zamkniętych pokazów i premier. Najbliższe odcinki poświęcone będą między innymi takim hitom, jak Cyberpunk 2077, Valorant czy Half-Life Alyx. Na premierę czeka również kolejny sezon "Level 7", programu obecnego w Polsacie Games od samego początku istnienia tej stacji. Dawid Letachowicz jak zwykle przygotował jedyne w swoim rodzaju zestawienia i rankingi. Tytuły odcinków, takie jak "7 gier, które paliły nam pecety na premierę", "7 najważniejszych developerów gier w latach 2020 - 2030" czy "7 esportowych gier, które pokochali Polacy" mówią same za siebie.

Stacja przywiązuje olbrzymią uwagę do tego, by treści ukazujące się na jej antenie pozbawione były wulgaryzmów i niebezpiecznej tematyki. Możliwość oglądania na dużym ekranie telewizyjnym takich programów, jak "Giereczkowo by day" oraz "Po Lekcjach" to nie tylko komfort, ale także możliwość nadzoru rodzicielskiego i szereg innych korzyści, w tym także zdrowotnych.

Wraz z początkiem lipca do czerwoności rozgrzeje się polska i europejska scena esportowa. Widzowie zobaczą decydujące rozstrzygnięcia w rozgrywkach Ekstraklasa Games, które wracają po pandemii koronawirusa. Zaostrza się także rywalizacja w nowym sezonie Alior Bank Ultraligi - flagowym projekcie Polsatu Games, mającym status oficjalnych Mistrzostw Polski w League of Leagends. Trwa też batalia w League of Legends European Championship. Widzowie Polsatu Games mogą oglądać zmagania elity, w której w tym roku udział bierze aż pięciu Polaków. Także wielbiciele rozbudowanych gier akcji nie mogą narzekać na brak emocji. Tych dostarcza Polish Masters w Rainbow Six Siege, gdzie osiem drużyn rywalizuje o cztery miejsca w fazie play-off i tytuł Mistrza Polski.

Komentarze (1 - 3 z 3)

:D I to są te nowości a gdzie nowe anime które to było już zapowiadane na jesień zeszłego roku? ;D - Zamiast tego dalej wałkują dwa anime, w czym jedno zamiast emitować dalej lecą od początku ;D
 8  
Szkoda, że.kanal rezygnuje powoli z anime? Czyżby to się nie sprzedawało i wszyscy fani zostają w internetach?
 5  
Też nad tym ubolewam prawda jest taka jak powiedziałeś większość anime i to nawet tych nowych jest dostępna nawet z polskimi napisami w necie, zapowiadali co prawda nowe anime ale widać na obiecankach się skończyło - Może ten dział przejmie TVP ABC teraz emitują nową wersje Tsubasy.
 2