Łukasz Szewczyk05.07.2020 (11:27)10 komentarzy

Canal+ Polska zmierza na giełdę

• Operator satelitarnej Platformy Canal+ i nadawca kanałów telewizyjnych kanałów premium wybiera się na giełdę
Canal+ Polska zmierza na giełdę
Na początku tego roku pojawiły się pierwsze informacje dotyczące sprzedaży akcji przez mniejszościowych akcjonariuszy spółki ITI Neovision, właściciela Platformy Canal+.
Teraz, przy okazji sprawozdania z działalności za 2019 rok, oficjalnie poinformowano o podjęciu uchwały w sprawie dematerializacji akcji i ubiegania się o dopuszczenie i wprowadzenie akcji spółki do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Poinformowano również, że rozpoczęto proces pierwszej publicznej oferty ("IPO") w związku z realizacją praw przysługującym akcjonariuszom niekontrolującym Spółki na mocy umów zawartych między akcjonariuszami. Grupa Canal+ ogłosiła intencję utrzymania roli strategicznego akcjonariusza w ITI Neovision niezależnie od powyższego procesu.

Dodatkowo akcjonariusze podjęli decyzję o zmianie nazwy spółki z ITI Neovision na Canal+ Polska SA.

Przypomnijmy, że spółka jest operatorem satelitarnej Platformy Canal+ oraz nadawcą własnych kanałów tematycznych premium (m.in. Canal+, Ale kino+, nSport+, Planete+, Kuchnia+, Domo+). W tym roku spółka mocniej weszła w rynek telewizji online uruchamiając serwis Canal+ telewizja przez internet

Komentarze (1 - 10 z 10)

A może TVP przez rząd kupi część udziałów platformy canal plus?
 10  
Po co tvp miałoby kupić udziały w C+? Lepiej SKY żeby weszło :)
 4  
@KrzysiekLodz wiadomo czym większa konkurencja tym lepiej - też wolałbym sky - ale czy sky zainteresowana jest kupnem udziałów platformy Canalplus?
Wiadomo dla mnie najlepiej by było tak jak jest ale skoro discovery TVN i UPC wycofują się z platformy to rynek nie lubi dziury.
Kiedyś PiS coś mówił by media zpolonizować stąd mój pomysł by TVP kupiła udziały w platformie. Plusy? działająca aplikacja na tv VOD TVP a w nim kanały canal+ i HBO, hbb tv TVP gdzie oprócz materiałów TVP i BBC byłyby materiały i kanały Canal+ HBO i może też eleven sports za rozsądne ceny?
Problem ze Sky jest taki że nie mają nic w języku polskim.
TVP jaka jest to jest ale współpracuje z BBC. i to jest plus.
Poza tym jakby TVP miała udziały w Platformie CanalPlus łatwiej byłoby im stworzyć dobrej jakości kanały dla wszystkich w tv naziemnej (bez dodatkowych opłat) typu tvp dokument czy tvp nauka...
 6  
Żaden SKY!
Tylko poslak, narodowa i patriotyczna telewizja ma być w Ojczyźnie.
Jej zadaniem ma być podnoszenie patriotyzmu do poziomu rosyjskiej telewizji. I o to dba Pan Jacek Kurski.
Jak on jest - to jest misja.
Po wygranych wyborach nasza partia powinna znacjonalizować ten Canal+, bo to są lewaki i chcą zniszczyć Polaków przez zmuszanie do adopcji dzieci homoseksualistów oraz propagowanie masturbacji w I klasie szkoły podstawowej.

Tyle w temacie.

KURTYNA.
Czarny świński ryj mam i przynosi on szczęście Małgośce373 na rotorze 6.07.2020 (10:26:15)
 11  
U mnie w domu nie ma miejsca dla tvp :)
 0  
Pytanie kto w przyszłym roku wygra przetarg na Bundesligę, Serię A oraz La Ligę ?
 0  
Już nie da się czytać pro pis bełkotu, wszystko przemija, przeminie też pis. Nudne to i tanie ;)
 1  
Może niech najpierw poprawią aplikację Nc go bo to badziewie co chwilę się wiesza. Chociaż wait -to element wieloletniej strategii Canal plus w której w 4 literach mają swoich abonentów. Oby tak nie traktowali giełdowych akcjonariuszy.
 4  
Głosujcie, idzcie na wybory, jest bezpiecznie, szczególnie osoby 60+. Musi wygrac urzędujący prezydent, musi być ciągłość dobrej zmiany dla Polski. Czym będzie te kilkaset zgonów po wyborach wobec kontynuacji tej dobrej zmiany. Oddajcie głos na Andrzeja Dude i możecie pomrzec. Osoby 60+ bez Was możemy przegrać, to zaszczyt umrzeć za Polske
premier - wirus jest w odwrocie 6.07.2020 (16:57:27)
 5  
@Małgośka z ko-po
nie ładnje się wyrazasz, wal się KODziaro
premier - wirus jest w odwrocie 8.07.2020 (20:37:09)
 3