Łukasz Szewczyk05.07.2020 (12:54)29 komentarzy

Widzowie prędzej zrezygnują z abonamentu płatnej TV niż z Netflixa. Mało ciekawych treści

• 24 proc. klientów płatnej TV rozważało w ciągu ostatniego roku rezygnację z kablówki lub satelity, a co piąty odbiorca naziemnej TV myślał o zakupie abonamentu - pokazuje z badania Projekt Cyfrowizja V przygotowanego przez Wavemaker.
• Netflix umacnia status lovebrandu - większość klientów serwisu twierdzi, że prędzej zrezygnowałaby z kablówki niż z niego.
Telewizja
Co czwarty klient operatorów płatnej TV rozważał w ciągu ostatniego roku cord-cutting (pozbycie się abonamentu w kablówce bądź platformie cyfrowej), pokazuje Projekt Cyfrowizja V, cykliczne badanie Wavemaker. Odsetek ten nie powiększył się względem ostatnich lat, podobnie zresztą jak stabilny był odsetek gospodarstw płacących za telewizję według badań założycielskich Nielsena.
Na skłonność do rezygnacji nie ma dużego wpływu wielkość płaconego abonamentu TV, głównym powodem rozważania rezygnacji okazuje się jednak kwestia ceny usługi. Wśród potencjalnych cord-cutterów rośnie też przekonanie, że płatne TV oferują zbyt mało ciekawych programów, coraz częściej wskazują też oni internet jako alternatywne źródła ciekawych treści wideo.

Ranking kanałów, które trzymają klientów przy usłudze płatnej TV, otwiera w tegorocznej edycji badania National Geographic, za którym plasują się HBO i Discovery. Podobnie wygląda ranking potencjalnych cord-cutterów, a więc "newralgicznych" klientów operatorów pay TV.

Kanały warte płacenia operatorowi / Grafika: Wavemaker
Kanały warte płacenia operatorowi / Grafika: Wavemaker
O ile odsetek potencjalnych cord-cutterów prezentuje się stabilnie, wyraźnie wzrósł w stosunku do poprzedniej edycji Projektu Cyfrowizja odsetek osób rozważających zakup kablówki lub satelity. Powiększył się on z 14 do 21 proc. Na ten efekt mógł wpłynąć zarówno okres realizacji Projektu Cyfrowizja V (pierwsza połowa marca, a więc początek lock-downu, który zamknął ludzi w domach przed telewizorami), jak i uatrakcyjnianie ofert operatorów. Zainteresowani zakupem płatnej TV najczęściej byli mieszkańcy wsi i osoby w wieku 35-44 lata, uważający, że w bezpłatnej TV jest za mało kanałów, za to dostrzegający atrakcyjne oferty operatorów kablówek i platform.

W Projekcie Cyfrowizja V agencja Wavemaker testował też scenariusz, w którym abonenci płatnej TV jednocześnie subskrybujący Netfliksa (największy serwis SVOD) muszą wybrać tylko jeden abonament. Z roku na rok rósł odsetek tych, którzy twierdzili, że zostawiliby sobie subskrypcję Netflixa, by w 2020 r. osiągnąć aż 60 proc. Dla połowy takich osób ważnym argumentem jest to, że serwis nie emituje reklam.


Abonament TV kontra Netflix / Grafika: Wavemaker
Abonament TV kontra Netflix / Grafika: Wavemaker
Projekt Cyfrowizja V agencja Wavemaker realizowała na próbie 1.5 tys. respondentów w wieku 16+, metodą wywiadów internetowych.

Komentarze (1 - 10 z 29)

Co kto lubi. Kontrowersyjne produkcje HBO czy poprawne politycznie Netflixa. Ja wybieram HBO
 13  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
HBO to amerykański szajs jest, ja oglądam tylko polską narodową telewizję patriotyczną, czyli TVP.
To jest nasze dobro narodowe i musimy je pielęgnować! TVP uchroni nas przed zalewem szKODliwej lewackiej ideologii z zachodu i pozwoli obronić nasze rodzime wartości. Kto nie ogląda TVP, ten niepatriota.
 43  
Do tałi: ile ty piłeś lub co brałeś?
 21  
wwww
ten tałi dobrze godo, trza oglądac naszą narodową tvpis i potem pobrac program flacha+ , w drodze do domu uchlac sie w 3 dupy i wszczynać burdy jak ten Polak lepszego sortu ze Starych Bud
 15  
Ja bym nigdy w życiu nie oglądał Netflixa.
Lewackie filmy i gender, i LGBT, i antypolskie filmy oraz antypatriotyczne treści, którymi lewacy chcą zniszczyć nasz kraj.
Mam stale włączoną TVP kierowaną przez wybitnego patriotę Pana Jacka Kurskiego i wybieram zawsze TVP Info, w którym słyszę wyłącznie fantastyczne informacje o tym jak w ciągu ostatnich 5 lat nasza Ojczyzna cudownie się rozwijała.

Tyle w temacie.

KURTYNA
Kuku czarne mam w hurtowni i przynosi mi świńskie ryje na tacy do rotora 5.07.2020 (18:54:23)
 24  
Kuku.... Twój nick mówi wszystko o Twojej kulturze osobistej i inteligencji...
 0  
HBO to amerykański szajs jest, ja oglądam tylko polską narodową telewizję patriotyczną, czyli TVP.
To jest nasze dobro narodowe i musimy je pielęgnować! TVP uchroni nas przed zalewem szKODliwej lewackiej ideologii z zachodu i pozwoli obronić nasze rodzime wartości. Kto nie ogląda TVP, ten niepatriota.
Trudno mówić o patriotyzmie w partii która łamie Konstytucje czyli PiS
 4  
Netflix - nic ciekawego. Miałem to opłacone przez chwilę i zrezygnowałem. Filmidła dla gimbazy.

A płatną TV warto mieć, choćby jakiś tani pakiet z dostępem do TVN24 - najlepszego kanału rozrywkowego na polskim rynku. Uwielbiam oglądać i ałuchać dziennikarzy, którzy pastwią się nad PiSem, mam z nich niesamowitą bekę! Hahahahaha!

Tyle na temat
Niech zgadne wykształcenie podstawowe lub średnie wioska albo male miasto?
 4  
Prosze włączyć TNT, AXN... U mnie te kanały zniknęły z listy. Reklamy co 10 min. Spokojnie nie można wciągnąć się w fabułę filmu jak co chwila reklama. Jakby to było co 20 to bym jeszcze zaakceptował.
 12