Łukasz Szewczyk13.07.2020 (12:51)7 komentarzy

Justyna Pochanke odchodzi w TVN24 i "Faktów" TVN

• Po 19 latach pracy Justyna Pochanke odchodzi z "Faktów" TVN i telewizji TVN24.
Justyna Pochanke - "Fakty" TVN
- Ten zawód to moja pasja - dostałam więcej niż sobie wymarzyłam i dałam z siebie, ile mogłam - mówi Justyna Pochanke. - Za wszystkie lata z całego serca dziękuję ludziom, z którymi pracowałam i którzy nigdy nie zawiedli - ekipie "Faktów" i TVN24. Widzom - bo byli dla mnie siłą i dowodem na to, że nie wszystko da się podzielić. I Mariuszowi Walterowi - bo stworzył to miejsce. Nie pożegnałam się na antenie i dobrze. "Fakty" nigdy nie były łzawe - dodaje.
Justyna Pochanke od 2004 roku prowadziła w TVN główne wydanie "Faktów", w TVN24 pracowała od startu stacji, w ostatnim czasie, od 2008 roku, prowadziła program publicystyczny "Fakty po Faktach".

- Szanujemy decyzję Justyny, choć przyjmujemy ją ze smutkiem. Justyna to wyjątkowa dziennikarka i osobowość telewizyjna. Będzie nam brakować jej unikalnego stylu i talentu do prowadzenia na antenie najtrudniejszych rozmów, niepodrabialnych zapowiedzi prezenterskich, zapału i zaangażowania z jakim przez prawie 20 lat współtworzyła najlepsze zespoły dziennikarskie w Polsce - mówi Michał Samul, szef Pionu Informacji TVN, redaktor naczelny Faktów TVN i TVN24.

- Pierwszym poważnym dziennikarskim sprawdzianem dla TVN24 był atak na World Trade Centre w 2001 roku i to właśnie Justyna relacjonowała go na żywo na oczach całej Polski. Podobnie jak wiele następnych istotnych, dramatycznych i doniosłych wydarzeń - śmierć Jana Pawła II, okres po katastrofie smoleńskiej, kolejne wieczory wyborcze, tysiące wydań Faktów, specjalnych programów oraz setki mądrych i zapadających w pamięć rozmów. Za to wszystko chcę dzisiaj Justynie bardzo podziękować - dodaje Samul.

Justyna Pochanke rozpoczęła pracę w TVN24 w 2001 roku i szybko stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy stacji. Za swoją pracę w TVN zdobyła wiele prestiżowych nagród dziennikarskich oraz uznanie i sympatię widzów. W 2005 roku otrzymała tytuł Dziennikarza Roku, jest również laureatką sześciu Wiktorów i trzykrotną zdobywczynią Telekamery.

Komentarze (1 - 7 z 7)

Tragedia z wyborów Polaków a pani Justyna to wzór klasy i elegancji.
 1  
"Justyna Pochanke od 2004 roku prowadziła w TVN główne wydanie "Faktów", w TVN24 pracowała od startu stacji, w ostatnim czasie, od 2008 roku, prowadziła program publicystyczny "Fakty po Faktach"

... jej maż był przez 19 lat związany z TVN (w latach 2001 - 2019) i w zeszłym roku odszedł z TVN. Przypadek ?
 5  
Miejmy nadzieję, że nie do szczujni
 4  
Nareszcie !!!!!!!!!!!!
 3  
widać jedno że obiektywizm pozostał daleko .Argumentacji rzeczowej brak jedynie plucie jadem i podjudzanie pozostaje poplecznikom tej stacji .
 1  
Amerykańscy właściciele czyszczą TVN pewnie i może TVN 24 nareście znormalnieje....
 1  
widać argumentacji brakuje rzetelnej pozostaje tylko podjudzanie i szyderstwo . klakierzy tej stacji nie mogą pojąć jednego że cierpliwości właściciela kiedyś morze się skończyć i widza .
 1