Łukasz Szewczyk14.07.2020 (9:58)5 komentarzy

Piotr Kraśko nowym prowadzącym "Fakty" TVN i "Fakty po Faktach" TVN24

• Do zespołu "Faktów" TVN i TVN24 dołącza Piotr Kraśko.
• Jeszcze w lipcu poprowadzi główne wydania "Faktów" TVN i "Fakty po Faktach" w TVN24.
• Do tej pory dziennikarz był gospodarzem "Faktów z zagranicy" w TVN24 BiS i współprowadził weekendowe wydania "Dzień Dobry TVN".
Piotr Kraśko
- Świetnie nam się współpracowało z Piotrem przez ostatnie cztery lata. Cenię jego profesjonalizm, indywidualny styl i szeroką wiedzę niezbędną w newsach - mówi Michał Samul, szef Pionu Informacji TVN, redaktor naczelny "Faktów" TVN i TVN24. - Jestem pewien, że jego pasja i doświadczenie dziennikarskie będą dodatkowym wzmocnieniem zespołu tworzącego najlepszy program informacyjny w Polsce - dodaje.
- To wielki zaszczyt dołączyć do tak fantastycznej ekipy, którą od lat szczerze podziwiam - dodaje Piotr Kraśko - Wierzę, że to początek niezwykłej zawodowej przygody i najwspanialszego dziennikarskiego wyzwania - dodaje.

Piotr Kraśko w swojej karierze relacjonował najważniejsze światowe wydarzenia i konflikty, m.in. wojnę w Iraku i Libanie, tsunami w Tajlandii i Japonii, konklawe w Watykanie, Euromajdan w Kijowie czy huragan Katrina. Przeprowadzał wywiady z wybitnymi postaciami takimi jak m.in. Benedykt XVI, Dalajlama, Madeleine Albright czy Bill Gates. W TVN24 i TVN24 BIS prowadził autorskie programy oraz wieczór wyborczy podczas amerykańskich wyborów prezydenckich w 2016 roku.

W 2018 roku w programie TVN "Wracajcie skąd przyszliście", przemierzył razem z jego uczestnikami jeden z najpopularniejszych szlaków migracyjnych w Europie. Wcześniej, jako korespondent TVP pracował w w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Od 2008 prowadził główne wydanie "Wiadomości" a w latach 2012 - 2016 był ich redaktorem naczelnym. Jest autorem książek reporterskich i dwukrotnym laureatem nagrody Wiktora.

Komentarze (1 - 5 z 5)

Bardzo dobra informacja, doskonale sprawdzi się w roli prowadzącego główne wydanie Faktów TVN.
 63  
Niech nigdy nie zapomni , ze to on prowadzi rozmowe i zadaje pytania ( powinny byc przygotowane uderzajace w sedno sprawy ) rzadajac odpowiedzi ( nie innych opowiesci ) i nie jest najwazniejsza osoba tylko gosc ( jak zachowuje sie jak gosc , nie jak glupi arogancki , nic nie wiedzacy polityk ) - zycze powiodzenia , odczekiwania sa duze , bo i zawartosc jest bogatsza jak u p. Pochanke.
 51  
super, lubie ogladac z nim wiadomosci
 38  
Odkąd się dowiedziałem, że pan Kraśko będzie głównym prowadzącym Fakty TVN i Fakty po Faktach TVN 24 to byłem pozytywnie zaskoczony i ucieszony, że to właśnie on będzie tym prowadzącym, :-D a nie tamta pani co mnie bardzo wkurzała!!! :-(
 38  
Za szybko gada i plącze się nie raz. A ponadto pierwszy raz to dziwnie intonował.
 0