Łukasz Szewczyk15.07.2020 (13:22)brak komentarzy

Premiera dokumentu "Ten czas" w TVP Kultura

• TVP Kultura przygotowała premierę filmu dokumentalnego "Ten czas", który opowiada o najtrudniejszych momentach podczas pandemii z powodu wirusa COVID-19.
Ten czas
Dokument porusza takie tematy jak: "Strach", "Pycha", "Pokora", "Odpowiedzialność", "Poświęcenie", "Praca", "Cierpliwość", "Radość", "Miłość" i "Nadzieja". Obecna sytuacja, a zwłaszcza początki walki z koronawirusem towarzyszący nam wszystkim lęk, izolacja, wprowadzanie obostrzeń oraz walka o zdrowie i życie to nowa rzeczywistość, z którą przyszło się zmierzyć społeczeństwu.
W dokumencie wykorzystano wypowiedzi polityków z całego świata, od których zależy jak potoczy się walka z pandemią. Zobaczymy m.in. fragment orędzia królowej Elżbiety II, które było czwartym nadzwyczajnym przemówieniem do narodu w historii jej panowania i wypowiedź Kanclerz Niemiec Angeli Merkel, w którym podkreśliła, że "Nasza wizja normalnego życia publicznego i współżycia społecznego jest wystawiona na próbę, jak nigdy dotąd".

Premiera filmu dokumentalnego "Ten czas" w niedzielę (19 lipca) o godz. 22:35, powtórka w poniedziałek (20 lipca) o godz. 13:30 na antenie TVP Kultura.