Łukasz Szewczyk22.07.2020 (11:42)9 komentarzy

Mecze piłkarskiej Ekstraligi kobiet przez trzy sezony w TVP Sport

• Telewizja Polska rozszerza ofertę sportową
• Dzięki podpisanej umowie z PZPN Telewizja Polska przez kolejne trzy kolejne sezony (2020/21-2022/23) będzie transmitowała mecze piłkarskiej ekstraligi kobiet.
- Piłka nożna kobiet to jeden z priorytetów strategicznych Polskiego Związku Piłki Nożnej na kolejne lata. Przyjęta w 2019 roku reorganizacja systemu kobiecych rozgrywek w Polsce wraz z planem rozwoju projektów dedykowanych piłkarstwu kobiecemu zakłada również szeroką promocję futbolu w wykonaniu pań. Podpisanie trzyletniego kontraktu to wielki krok w celu popularyzacji piłki nożnej kobiet w Polsce - powiedział Maciej Sawicki, Sekretarz Generalny PZPN.
- Piłka nożna jest kobietą! Parytet w TVP Sport jest bardzo ważny. Do rozgrywek kobiecej Superligi piłki ręcznej dołącza Ekstraliga piłkarek. Transmisje w ogólnodostępnym kanale to kolejny krok w popularyzacji piłki nożnej w kobiecym wydaniu. Pokazujemy już zresztą mecze naszej żeńskiej reprezentacji, która ma realne szanse na historyczny awans na mistrzostwa Europy, a zeszłoroczny mundial pań okazał się hitem oglądalnościowym. Futbol to kluczowa dyscyplina w strategii TVP Sport, a PZPN jest naszym strategicznym partnerem. Pokazujemy wszystkie najważniejsze rozgrywki i turnieje: Ekstraklasę mężczyzn, II ligę, mecze kobiecej i męskiej reprezentacji oraz kadr młodzieżowych, a także mistrzostwa świata i Europy, Ligę Mistrzów, mecze polskich klubów w eliminacjach do europejskich pucharów, Puchar Włoch oraz Puchar Hiszpanii - dodał Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

Sezon 2020/21 rozpocznie się 8 sierpnia 2020 roku, a tytułu mistrzyń Polski bronić będą piłkarki Górnika Łęczna. Telewizja Polska przeprowadzi transmisję z jednego spotkania w każdej kolejce. Wybrany mecz będzie transmitowany w każdą sobotę w TVP Sport, na stronie tvpsport.pl i w aplikacji TVP Sport.

Dzięki umowie Ekstraliga zyskuje nie tylko nadawcę telewizyjnego, ale również kompleksowy rebranding całych rozgrywek. W nowej oprawie zobaczymy grafiki meczowe oraz wszystkie pozostałe elementy, m.in.: branding stadionowy, ścianki meczowe, naszywki na koszulkach zawodniczek, animacje telewizyjne.

Mecze Ekstraligi, czyli najwyższej klasy klubowych rozgrywek kobiecych w Polsce, dotychczas były transmitowane na kanałach ŁączyNasPilka.pl.
PZPN

Komentarze (1 - 9 z 9)

Poziom sportowy zapewne wyższy niż męskiej ekstraklapy.
 3  
Raczej poziom sportowy na poziomie okręgówki męskiej, ewentualnie IV ligi. O czym mu tu mówimy jak dorosła reprezentacja kobiet przegrywa z 15 letnimi juniorami 6-0 i z III ligowymi piłkarzami podobnie.
 1  
a na mecze hokeja na które tefałpis ma wyłącznośc to nie opłaca im się wysyłać nawet kamerzysty ( już by sobie darowali tych marnych komentatorów i studio). wystarczył by oraz i dzwięk z z lodowiska. a tu będą pilkę kobiecą transmitować w pełnej oprawie.
 1  
a w przerwach będzie śpiewał zenek
 9  
kobiece drużyny regularnie grają w europejskich pucharach, w przeciwieństwie do męskich
 2  
[@1025809|Przemysław
nie przeczę. tylko tvp braki transmisji z polskiej ligi hokeja na którą maja wyłączność tłumaczą niska oglądalnością w tv. to ile bedzie oglądalności będzie miała w/w liga kobieca w tvp? kilkaset osób?
 2  
dziwne bo hokej był w sezonie 2018-19 a potem nagle zniknął
w kolejnym sezonie zanteny TVP Sport
 0  
Emocje jak na wykopkach.To ci news.Wrzucam bro do lodowki. A kiedy el.ME w bierkach?
 0  
Kupcie hokej na trawie !!!
 0