Łukasz Szewczyk03.08.2020 (9:16)brak komentarzy

Powstanie serial telewizyjny na podstawie gry Serial Cleaner

• Niezależny producent gier wideo Draw Distance podpisał umowę z Sony Pictures Television Inc.
• Jej przedmiotem jest udzielenie amerykańskiemu producentowi na wyłączność prawa opcji do nabycia autorskich praw majątkowych najpopularniejszej gry Draw Distance - "Serial Cleaner".
Serial Cleaner
- Serial Cleaner ma ogromną szansę, by już wkrótce trafić na ekrany. Wszystko za sprawą podpisanej umowy z amerykańskim partnerem - Sony Pictures Television Inc. Jej warunki są bardzo podobne do tych, które ustaliliśmy ponad rok temu z Legendary. Choć tamta współpraca nie przyniosła efektów i umowa wygasła, to czujemy, że jeszcze nigdy nie byliśmy tak blisko stworzenia serialu, jak dzisiaj. Wszystko dlatego, że Sony chce stworzyć serial animowany. Obecnie z powodu COVID-19 animacje są gorącym tematem (głównie z powodów logistycznych), a SPT ma własne studio animacji, co tym bardziej otwiera nam przestrzeń do współpracy. Już teraz widzimy duże zaangażowanie ze strony amerykańskiego partnera - informuje Michał Mielcarek, prezes Draw Distance.
Zgodnie z podpisaną umową Sony Pictures Television Inc. przysługuje prawo opcji nabycia na wyłączność autorskich praw majątkowych gry Serial Cleaner. Z tego tytułu Draw Distance przysługiwać będzie jednorazowa opłata. Umowa będzie mogła zostać przedłużona na kolejny rok za dodatkową opłatą. W przypadku skorzystania z prawa opcji, producent nabędzie prawa do ekranizacji gry oraz możliwość wykorzystania jej w Internecie. - - Wszelkie prawa związane z Serial Cleanerem jako grą wideo, w tym praw do wydania, sprzedaży i dystrybucji dalszych wersji tytułu pozostają u nas - mówi Michał Mielcarek.

W połowie czerwca Draw Distance zapowiedziała sequel autorskiej produkcji. W sklepie Steam działa strona już dedykowana Serial Cleaners. Premiera w wersji na PC i konsole planowana jest w 2021 roku.